• 1 aydır kullandığım parfümüm, o baygın kokusunu içime çektikçe kendimle sevişmek istiyorum, o derece yani.
  • iddialı bayların iddialı seçimidir.
  • tarkan'ın parfümü aynı zamanda. hala kullanıyor mu orasını bilmem ama bir kaç ay önce bunu kullanıyordu.
  • yıllardır severek kullandığım baymayan, sıkmayan, çarpıcı ve klas parfüm.
  • (bkz: fresh)
  • hiçbir şeye hiçbir bağımlılığım olmasın diye sigarayı bile bırakmış adamım, şu parfümü her gün koklamazsam rahat edemiyorum. bir gün kokusunu duymazsam eroini iki gün önce bırakmış bağımlı gibi elim ayağım titriyor.
    millet bunu en şık elbiselerine sıkarken, ben pijamalara, yatarken giydiğim tişörtlere falan sıkıyorum. sayesinde kız arkadaşım kendini aşıp, beni bir parfümden kıskanmaya başladı.
    bir de insafsız gibi pahalı namussuz, 200 lira şişesi. arkadaşlarım her ay altın, yüro alırken ben haraç gibi gidip bvlgari'ye para yatırıyorum.
    bunun yüzünden bütçem her yıl dış ticaret açığı veriyor. bir ay bi terslik olur da alamazsam, tekin acar'a falan gidip; "bi fıs versene abi" diye dilenmekten korkuyorum.

çok sevdiğim bi parfümdü, böyle böyle kabusum oldu.
  • müthiş bir koku. baygın ama asla ağır değil. son derece de kalıcı en azından bende..
  • çok fresh ve etkileyici fakat kalıcılık konusunda sınıfta kalmış parfüm. şöyle ki evden çıkmadan sıkıyorsunuz 15 dakika sonra uçup gidiyor.
  • issey miyake'den sonra değişik bir parfüm kullanmama karar verdirtmiş olan...
  • (bkz: bulgari aqua) şeklinde doğru yazılışı olan parfüm. (bkz: bulgarideki u ve v nin hikayesi)

fresh ve aromatik sınıfında yazlık hafif bir parfüm. buram buram denizleri anımsatır insana. ama davidoff (bkz: cool water) gibi sadece tuzlu su değil her ayrıntısıyla denizi andırır.

yosununundan kumuna kadar her ayrıntısıyla... bir de hafif turunçgil kokusu var.

kalıcılık konusunda söylendiği gibi pek başarılı değildir. biraz da ten seçer yağlı-asitli ciltlerde pek durmaz.

benzer kardeşleri deniz okyanus kokuları için (bkz: bulgari aqua marine) (bkz: bulgari aqua toniq) (bkz: kenzo leoupar indigo)
hesabın var mı? giriş yap