şükela:  tümü | bugün
 • alman premium kompakt sedanlara amerika'lıların cevabı.

  http://www.otofanzin.com/bildiri/cadillac-ats-2013
 • nihayet c segmenti alman araçlarına ciddi bir rakip çıktı denilen otomobildir.

  tasarım gerçekten çok dinamik ve agresiftir, cadillac eski görkemli günlerine dönmeye yemin etmiş sanırım.
  amerika'da 35 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacaktır ama iş güzel ülkem türkiye'ye geldiğinde sanırım rahatlıkla 100 bin tl ve üzerini bulacaktır.
 • amerika'da entry level luxury car diye geçiyor söz konusu cihazın sınıfı... caranddriver'ın son yaptığı incelemede ise pazarda seçilmiş 12 araba arasından en iyi 4. olduğu belirtilmiş;

  12) lincoln mkz
  11) buick regal
  10) infiniti q50
  9) volkswagen cc
  8) volvo s60
  7) acura tlx
  6) audi a4
  5) lexus is
  4) cadillac ats
  3) mercedes c serisi
  2) bmw 4 gran coupe
  1) bmw 3 serisi

  -------------------------------

  amerikan dergisi "entry level luxury car" dediğimiz olayın; otomotivde maliyet, prestij, pratiklik ve donanımın kesiştiği bölge olduğunu belirtmekle başlamış yazısında. sıralamadaki en iyi konuma sağlam amerikan arabası için ise "ats o kadar yakın ki 3 serisine, ana dilinin almanca olduğunu sanıyorsunuz. inanın veya inanmayın bu kompakt spor sedan töton rakibinden daha iyi dönebiliyor ve kullanılabiliyor. ciddi mücadelesini arkadan çekiş ve 3 motor seçeneği; 2.5 litre 4 silindir, 2.0 litre turbo (manuel de satın alınabiliyor) ve 3.6 litre v6 ile sunuyor. opsiyon listesi de bmw'den ilham almış. hepsi dört çeker seçeneği ile satın alınabiliyor ve bir çok pahalı opsiyon seçenekleriyle. ats'nin biraz daha yukarılara tırmanmasına (yani 3. olmasına mesela) engel olan şey ise süsten yoksun iç mekanı, pahalı ve bazen sinir bozucu orta konsolu" şeklinde tanım yapmış.

  ---------------

  2 çeker ats'den 3.6 litrelik motora sahip versiyonun en üst donanım seviyesi olan luxury'nin fiyatı 47615 dolardan başlarken (yaklaşık 127 bin tl), en düşük donanım olan standart'a sahip 2.5 litrelik cihaz 33215 dolar (yaklaşık 89 bin tl) fiyata sahip.

  ------------------------

  2.5 litrelik motor dediğimiz seçenek 2499 cc hacme sahip olup; 6300 devir/dakika'da maksimum 202 hp, 4400 devir/dakika'da maksimum 258 nm tork üretebiliyor. söz konusu motor seçeneği chevrolet malibu, chevrolet colorado, gmc canyon gibi aletlerde de kullanılıyor.

  2.0 litrelik turbo motor ise 1988 cc hacme sahip. 5500 devir/dakika'da 272 hp güç üreten motorun torku ise 3000-4600 devir arasında üretebildiği 368 nm. cihazı isterseniz 6 ileri manuel şanzıman (tremec üretimi - tremec tr3160 ile satın alabiliyorsunuz. buick regal, opel insignia, cadillac cts, cadillac ct6 ve chevrolet malibu'da da sunuluyor bu motor seçeneği.

  zirvedeki 3.6 litrelik 6800 devir/dakika'da 321 hp maksimum güç ve 4800 devir/dakika'da maksimum 372 nm üretirken; general motors'un en çok arabada kullanılan motor seçeneğine sahip.

  ---------------------

  peki bu alet neden c segmenti değil ona da bir açıklık getirelim.

  şimdi bu aletin sınıfı amerika'da "entry level luxury car" diye geçmekte. amerika'da aynı sınıfta olduğu mercedes c serisi euro ncap'e göre "large family car" diye geçerken, avrupa komisyonu da d-segmenti olarak görmekte cihazlar.

hesabın var mı? giriş yap