• orta bahce diye tabir edilen yerde bir kumese sahip okul. horozlarin zamansiz otup sinav sirasinda konsantrasyonu bozmak ve tavuklarinin da siralarin arasina yumurta birakmak gibi huylari mevcut. en son cagaloglu anadolu lisesi laboratuvar mufredat okulu olmustuk ama artik galiba cagalgolu anadolu lisesi laboratuvar ciftlik okulu olarak anilacagiz.
  • yaptığı her sınavdan sonra moral olsun diye bütün sınıfa mr. bean izleten frau sachs'ıyla, kızları peşinden koşturan koyun kafalı herr schilkesi'yle, sınıfa ve hatta sprachdiplom sınavına bile sarhoş gelme onuruna erişmiş geceden kalma ayyaş herr magnus'uyla, teneffüslerde terör estiren metin keskin'iyle, sürekli değişen müdür ve müdür vekilleriyle, yılların eskitemediği yurt müdiresi tülin hanım'ıyla, binbir türlü fosilleşmiş hayvan figürleriyle ve deney aletleriyle dolu laboratuarlarıyla (hala var mı bilmiyorum), bilumum yerlerde yerleştirilmiş kameralarıyla, her yağmur yağdığında koridorlara adım başı sıralanan çöp kovalarıyla, yürüdükçe sallanan döşemeleri ve bir tekmede dağılan duvarlarıyla bir efsanedir cal...
  • hayatımın 7 yılını geçirdiğim ,almanca eğitim veren müesesedir.orta okulda tüm dersler almancaydı.liseye gelince dersler türkçe oldu bizim almanca da bok oldu haliyle.lise sona geldiğimizde öss stresinden dolayı almanca konuşmayı bile unuttuyduk.çok şükür sprachdiplom u aldık.sütiş,paksüt direk piyasa pastanelerdir.genellikle burda takılan tipler ilk derse biraz gecikirler.tm olmak güzeldir çünkü derslerinizin boş geçme ihtimali çok yüksektir.tüm ilgi alaka fencilerdedir.nitekim çoğu fenci derslerin ağırlığına dayanamayıp son yıl tm ye geçmek için kasış yaparlar.bazıları da inat yapıp orda kalırlar ama mezun olamazlar. derslerde iyi geyik yapılır.çok saf hocalar mevcuttur.onların derslerinde sınıfa diğer öğrenciler karambol yapar hoca tabi dumur olur , sınıfa hakim olamaz ders bi güzel kaynar.

edit: hoca isimleri silinmiştir. nedense bir suçluluk oldu.

edit 2 : 12 yıl sonra gelen suçluluk. wtf?
  • anadolu lehçesi ile ingilizce öğreten hoca irfan uzun u barındırmış okul
    misal :
    ingilizce yazılışı = structure
    irfanca okunuşu = sıtrahçır
  • özlemiyorum desem de insanin ici buruluyor hatirlayinca.** baska hicbi okulda oldugunu sanmadigim sempati günü diye bi etkinligi vardi, baturay kirtasiyesi vardi, kantinci fatos ablasi vardi. mezun olduktan bi kac yil sonra ugradim, tesadüfen metin keskinin odasinin önünden gectim. iceri girmemek olmaz tabi. saolsun o da beni hayal kirikligina ugratmadi ve meshur sorusunu patlatti.
    - baban ne is yapiyodu senin??
  • ortaokuldaki türkce hocamin, sonraki yillar servis söförü oldugu okul. (bkz: vahdettin)
  • replikas'ın temellerinin atılmış olduğu okuldur. mor ve ötesi'nin de alman lisesi mazisine sahip olduğunu düşünürsek almanca eğitim veren kolej/anadolu liselerinden sağlam rock grupları çıkıyor gibi gereksiz bir genelleme yapabiliriz.
  • hakkında adına yakışmayan şeyler duyduğum okul. ben anadolu liselerine girerken istanbul'un sayılı okularından biriydi, üniversitede bu okulda mezun arkadaşlarım var hiçbirinden de böyle kötü şeyler duymadım. ama birşeyler bozulmuş belli ki. kızları sıraya dizip eteğini beğenmediği öğrenciye tokadı patlatıp geçiren müdür, derste bakışını beğenmediği öğrenciye küfreden, "hocam küfretmeden de söyleyebilirsiniz" diyen öğrencinin kafasına el atıp saçlarını bileğine iki kere dolayıp bu kafayı fıldır fıldır çevirip sallayan hoca. daha önceden tanıdğı bir abisini görüp "merhaba abi bak ben de burayı kazandım" dediği için kız tayfası tarafından "sen nasıl bizden izin almadan üst sınıfa yavşarsın lan" diyerek hoşgeldin yapılan* çocuk. bilmiyorum yönetim mi kötü, gençlik mi yoldan çıkmış, ben mi çok süt gibi okudum bitirdim liseyi... ne bileyim hep çok iyi şeyler duydum, buradan mezun insanları da sevdim ben, şimdi böyle şeyler dinleyince bir garip oluyor insan... bilmiyorum belki de söylentidir sadece, sonuçta tanık olmadım etmedim. yine de hoş değil.
  • cep telefonuma cal kurul adıyla mesaj atıp beni 28 mayıs pazar günü yapılacak olan pilav gününe davet eden 8 yılımın geçtiği eski okulum. bu uygulama da heralde yeni çıktı tel imi de nerden buldularsa?
    demek benim cal ı unutmadığım gibi cal da beni unutmamış.

pilav günü için ayrıntılı bilgi için; www.calmezun.com (belli ki birileri boş durmuyor çalışıyor)
  • http://www.hurriyet.com.tr/…asam/4454404.asp?gid=57

http://www.internetajans.com/default.asp?nid=9492

adreslerinden okulda yapilacak pilavla ilgili ayrintili bilgi alinabilir, okulun tarihcesinin kisa bir kismi okunabilir.
hesabın var mı? giriş yap