şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanım: çanakkale’nin yeni devlet hastanesi
  link

  çanakkale merkeze arabayla 20dk uzaklıkta.
  dolmuş yok.
  şehir otobüs sisteminin ulaşımı ise hat numarasına göre değişiyor. min 20dk max allah ne verdiyse.

  söz konusu hastane şehir hastanesi olmayıp şehre en uzak noktadadır. üniversite hastanesine yakındır. bu durumda yer seçimini, sağlık bakanlığı nasıl belirlediği tam bir muamma. şehir merkezindeki eski hastane (yenileneli 10sene olmamıştı) acil durumlar için yerini koruyacağı ifade edilmesine rağmen soru işareti.

  diğer şehir hastaneleri ve yeni hastaneler incelendiğinde sağlık bakanlığı planlama dairesinin çalışanları(!) ve işleri(!) merak edilir oldu.
 • fuzuli hastanedir.

  yeri çok kötüdür, şu ana kadar o bölgeye tek bir otobüs hattı gidiyor diye biliyorum. eski hastane merkezde yer aldığı için ulaşımı çok kolaydı, acil vakalarda da pratiklik kazandırıyordu.

  çanakkale çok küçük bir şehir, temiz trafikte en fazla 15-20 dakikada yeni hastanenin konumuna rahatlıkla ulaşılabilir. ancak dikkat buyurursanız ''temiz trafikte'' diyorum, zira çanakkale çok küçük olduğu kadar trafiği de o kadar yoğun bir şehir. bazen caddelerdeki trafik öylesine kitleniyor ki kendimi istanbul'da yaşıyormuş gibi hissediyorum. hele ki son 3-4 yıldır nüfusun da artmasıyla birlikte bu trafik iyice ulaşımı felç etti. gestaş denilen melûn deniz ulaşım hattının şehrin göbeğinde hâlâ yer alması ise buradaki trafik seyrini son derece olumsuz etkiliyor. bilhassa yaz aylarında yaşanan yoğunluk insanı bazen çileden çıkartabiliyor.

  hal böyle iken bu hastanenin en uzak noktaya yapılması akıl işi değildir.
 • çanakkale devlet hastanesi'ni şehrin merkezinden alıp, kozmosun siktir ettiği, uzay-zaman ekseninde dalgalanma yaratacak kadar kara delik etkili bir tepenin başına ve şehrin dışında, hatta izmir yolundan da uzağa kim yapmayı akıl ettiyse;
  düşünce yapısını, bu yapıyı inşa etmesine vesile olan başta anaokul öğretmeninden, tüm öğretim kadrosu, eğitim sistemi, arkadaş ortamı ve ailesine kadar temasa geçtiği herkesle ve her şeyle alakalı kelimeler hazırladım.

  evden çıkıp arabayla valideyi hiçbir ışıkta beklemeden ve sabah 4'te sıfır trafikte acil servise yetiştirmem, tam 21 dakika sürdü.

  oğlum siz ruh hastası mısınız lan?

  hemşireye hafif atarlı "yahu buraya da gelmek için tdf'den sporcu lisansı çıkartmak lazım" diyorsun, kadın "sormayın biz de çok mağduruz" diyor.

  umarım size de bu acil servis bir zaman lazım olur tez zamanda...