• zannedilenden daha tehlikeli olabilir. canı sıkılan bi' insansan eğer, herşeyi yapabilirsin sen, hiç bi'şey de yapamazsın.
  • canı sıkılana "parmak değiştir" denir bizim oralarda ama bu tavsiyeye uyana da rastlamadım henüz.

(bkz: parmak değiştirmek)
  • önce kararsızlığa sonra da yanlış kararlar vermeye meyilli insandır.

yapacak bir şey bulamadığından, "ulan şuraya mı şaapsam, burada mı daatsam?" sorularıyla beynini sakız gibi çiğner, zamanını berbat eder. karşısına çıkan ilk tanıdık selamıyla gevşeyiverir, ilk teklifine evet deyip, kafasındaki soruları ensesine iter.
  • can sıkıntısı bulaşıcıdır , canı sıkılan insan hemen birini bulup onun canını sıkarsa can sıkıntısı geçer .. canını sıktığı kişiyi seyretmeye koyulur eğlenir .
  • bu insanları iki gruba ayırmak lazım. ilk grup; bunu sizin ne yaptığınızı umursamadan böbürlenerek söyleyen insanlardan oluşur ki bu manyaklar sırf ilgi çekmek, ortaya laf atmış olmak için söylerler bunu. hatta şöyle ki;

- naber
    - iyiyim sen?
    - iyiyim ben de ama canım sıkılıyo ya.
    - ne güzel.
    - nasıl ne güzel canım sıkılıyo neresi güzel.
    - onu diyorum ya işte canının sıkılmasına vakit bulabiliyosun...

hala canı sıkılan ve bunu utanmadan söyleyen tarafla yapılan diğer diyaloglar şöyle gerçekleşir;

- naber?
    - iyi nolsun sen?
    - iyi.. ama canım sıkılıyo ya.
    - aynen benim de.
    - hehe (senle uğraşamam can sıkıntım başımdan aşkın bu diyaloğa son vereyim gülüşü)

iki diyalogta da onlarla ilgilenmek istemediğinizi belli edersiniz, karşı taraf da salak değilse anlar bu duruma son verir.

diğer gruba gelince; canı sıkıldığını size belli etmeyen kendi can sıkıntısıyla kimsenin canını sıkmak istemeyen kendi sorununa kendi çözüm bulmaya çalışan maalesef ki günümüzde sık rastlanılamayan yerini ilk kategorideki insanların almaya başladığı kişilerden oluşur. ben bunlardan alayım mümkünse.
  • gece gece uyuyamaz ekşi sözlük okur.
  • sabahın köründe bir fincan koyu kahve eşliğinde balkonda boş sokakları seyretmek gibi huyu olan insandır.
  • sıkıntısını geçirmek için herşeyi yapar. dünyadaki sosyopatların bir çoğunun sorunu bu sanırım.
  • uçsuz bucaksız dünyada yapabilecek onca şey varken üstüne üstlük adam sıkılabiliyor ya, lükse bak aq çok cool.

aptalların içine düştüğü durumdur, canı sıkılan insanda sik kadar beyin yoktur
hesabın var mı? giriş yap