• gq dergisi tarafından yılın kadını seçilmiş. yılın en güzel, en tarz sahibi kadını veya en iyi kadın oyuncusu falan değil yani, yılın kadını.

böyle genel bir sıfat takınca haliyle insan sadece fiziksel özellik değil ortada somut bir başarı da bekliyor. kendisi yeni bir dizide oynuyormuş, ratingleri çok mu yüksek bilmiyorum. ancak bir insanın bu kadar iddialı bir sıfata layık görülmesi için bence sağlam bir başarı ve ona paralel bir duruşa sahip olması lazım. mesela önemli hayırseverlik işlerine, sosyal sorumluluk projelerine imza atar veya politik bir duruşu olur, demokrasi, insan hakları, çevre koruma gibi konularda aktivistlik yapar.

cansu dere'ye ilişkin bugüne kadar, modellik üstüne inşa ettiği dizi oyunculuğu kariyeri dışında hatırladığım tek olay; hakkında sık sık magazin basınında farklı ünlü sevgilileriyle ilgili çıkan haberler. okan bayülgen kendisi ve deniz seki arasında karar veremeyip bir ondan ayrılıp bir ötekiyle barıştı vs. hatırladıklarım hep bu tip haberler.

eh tabii türk kadınının en değersizleştirildiği, kadına dayak, şiddet haberlerinin ve kadın cinayetlerinin pik yaptığı bir dönemde, bir erkek dergisinin güçlü bir rol modeli sayılabilecek bir insana "yılın kadını" ödülünü vermesini bekleyemezdik değil mi?
  • asil kadın.
  • yılın kadını olacak ne yapmış diye düşündüğüm kadın. sonra cevabı buldum. dergi camiasını ele geçiren ünlülerin danışmanı ayşe barım'ın menajerliğini yaptığı aklıma geldi. gq falan hikaye. türkiye'de şaibesiz ödül töreni yok.
  • canım zaten çok da alışkın değiliz türk dizilerinde fevkalede serpilen oyunculuklara ya, cansucuk da bu meziyetten sanırım hiç yok. acaba bu hiçlik mi, oyunculuğunun esprisi diye uzun zamandır daha dikkat kesildim, şimdiki rolüne... fakat bu dediğim hiçliğin, aksine bir tarzdan, duruştan değil alakasızlıktan kaynaklandığını farketmemek imkansız gibi. tarzı marzı olan bir kadın olabilir, sadeliği beğenilebilir... gelin görün, oyunculuk böyle bir şey olmamalı. cansu dere'nin mizacını saraydaki kaçak sultanda da, evlatlık alınan, evlatlık bir çocuğun peşinden koşan, hayatını, kaybettiklerini sorgulayan, yüzleşen, zaman zaman yaşadığı trajediyi seyirciye hissettirecek türden bir kadın karakterin üstünde bile baskın bi şekilde görüyor olmak.... vallahi yanındaki bir parça çocuk, hayrına izleniyor aynı karede. kontrasttan kurtardı bu defa, bakalım bir sonraki işinde nice olur.
  • anne dizisinde surekli agzi acik eblek eblek bakan halleri nedir yaa? yonetmen filan hic uyarmiyor mu bu hatunu agzini kapa filan gibilerinden...hele bir de sinirlendiginde yada gerildigindeki astim krizine girmis gibi garip garip nefes almalari...yanindaki ufakliktan biraz oyunculuk dersi alsa iyi eder.
  • daha ebleh yazmayı bile bilmeyenler tarafından eleştirilen, soğuk güzellik.
  • oyunculuğuna birkaç kez maruz kaldığım eski manken.
    oynamaya çalışması berbat ötesidir, öyle böyle değildir.
    ayrıca kendisi bana güzel de gelmemektedir.
    beğenenlere söz söyleyemem ama kendi adıma uzun boyu dışında bünyesinde güzellik namına bir şey göremediğimdir.
  • onunda vakti geçti be kuzen .
  • dün bebek'te anne dizisinin çekimleri vardı. biz de şöyle bir baktık, sahnenin çekildiği tekneye doğru. hemen set çalışanlarından bir abi konuşmaya başladı bizimle. "vahide ablanın (vahide gördüm) kızı bu" falan dedi. oradan cansu dere'ye geldi muhabbet.

cansu bir taneymiş, çok naifmiş.*set çalışanlarının hepsiyle arası çok iyiymiş. çalıştığım en uyumlu, en kibar oyuncu dedi abi.

gonca vuslateri'ye de çatlak, normal değil dedi. :(

neyse... cansu dere diyorduk. çok hoş bir kadın olduğunu görüyorduk zaten de, karakterinin de güzel olduğunu duymuş oldum.
  • gün geçtikçe michael jackson'a benzemektedir.
hesabın var mı? giriş yap