şükela:  tümü | bugün
  • kütüphane uzmanlığı olan jeolojiden, mitolojiye, lugatlardan filozofiye kadar geniş bir alandan oluşuyor, atlaslar zaten ayrı bir mevzu.

bunlar yanında katıldığı programlardaki konuşması, tevazu ve alçakgönüllülüğü de eklemek lazım. böyle insanlar ülkede ne yazık ki çok azlar ama iyi ki varlar...
  • hani bazı aklı evvellerin balon dediği şu bilimadamının kütüphanesi mi?

hani ona laf atan ergenlerin yedi sülalesinin toplamının okuduğu kitaptan fazla kitap barındıran kütüphanesi olan şu profesörün kütüphanesi mi?

hani trollük olsun diye başlık açan sığırların okuduğu lisemsi sözde üniversite kütüphanelerinden fazla kitabın bulunduğu kütüphane mi?

evet bir alman kanalının yaptığı röportajda arkaplan olarak görüp hayran kaldığım kütüphane.
  • daha dün akşam izlemiştim ağzım açık şekilde. hayran kalmamak elde değil. insan böyle bir kütüphanede ömrünün sonuna kadar yaşayabilir.
  • güzel mekan tamam da şunu belirteyim ki kendisi jeologdur. benim puan bizim üniversitenin jeoloji bölümü'nün puanının iki katı idi.

o zaman bana da saygı duyun.
  • kitap yüklü katır tanımını akla getirmiştir.
  • çok uzak olmayan bir gelecekte yakılabilme ihtimali taşıyan kütüphanedir.
  • eskiden insanlar evlerindeki kütüphaneleri ile kitapları ile övünürdü ve okuduklarıyla da seviyesi gösterirdi. artık insanlar eşyalarıyla ve yedikleriyle övünüyor ve bunu da sosyal medyada paylaşıp seviyesizliğini gösteriyor. nerden nereye gelmişiz düşünce yapısı olarak, hepiniz yerine bir "vayy be" diyorum.

kitap konusunda da allah aşkına şu kitapları uygun bir fiyata satın da almak isteyen herkes alabilsin. ülke olarak daha fazla okumamız, gelişmemiz lazım. kitap okumayan bir toplum nasıl aydınlanabilir?

ey yayınevleri size sesleniyorum, kitabı sattığınız fiyatta 3 tane satıyorsanız fiyatı yarısına çektiğiniz zaman 10 satarsınız, 20 satarsınız. hem daha fazla kişiye ulaşmış olursunuz hem daha fazla satmış olursunuz.
  • türkiyedeki üniversite kütüphanelerinden büyüktür...

ve bu kitapların çoğu kaynak kitaplardır. alanında tek olan 300-400 yıllık kitaplar var. çarlık kütüphanesinden her biri insanlık hazinesi olan ama sovyet döneminde sokaklarda işportacılar tarafından satılan kitaplardan tutun da,portekizlilerin 400 yıllık muhteşem harita kitaplarına ve atlaslarına kadar...
  • halbuse bütün bunlar kuran'da zaten yazıyor. boşuna zahmet edip toplamış bu kadar küfür ehlinin kitabını.
  • aynı zamanda videoyla güldürmüştür.

'marksizm var, nazizm var. bütün bu zırvalıklar bir arada duruyorlar'.

hesabın var mı? giriş yap