• kaderin şifresi kitabının yazarı.

adınızı soyadınızı doğum tarihinizi yazıp 7979'a gönderince 20 liracığınızı löpürtedip kaderinizi şaapıyor aynı zamanda.

sayılar efenim, sayılar. sayın devlet bahçeli bile 2009'un kerametini sayılarla açıklamıştı di mi, bizim kaderimiz de adımızdaki harflerin alfabedeki yerlerine göre belirleniyor olmaz mı, hıyn?
  • bugune dek 18 bine yakin kisinin sms araciligiyla isim analizi yaptirdigi sahis.
    para cidden kolay kazaniliyor.
  • biraz önce bir google reklamı ile sitesinden haberdar olduğum kişi.

buna adını yazıyormuşsun sms ile sana adından kaderini yorumluyormuş. 10 liracık.

yarattığı değişik keriz silkme taktiği ile beni benden aldı. tamam bende madenci falan değilim öyle çok zor para kazanmıyorum ama böyle kolayca mal söğüşleyenleri gördükçe de kendime kızıyorum. bu kadar salağın olduğu memlekette daha değişik bir kariyer yapılırdı.

işin komiği ismimden 300 bin kişide daha var bu ülkede...
  • isim ve doğum tarihinden 10tl karşılığında gelecek tahmini yapan isim analisti(!). yaptığı sallamaların ismini de koymuş sanki bir bilim dalıymış gibi.

insanların kendi geleceklerini merak etmesi doğal ama isimlerden ve doğum tarihlerinden bunu öğrenebilmelerine inanmaları gerçekten çok aptalca. bilgisizlik böyle şeylere inanmanın en önemli nedeni çünkü insan ne kadar az şey bilirse karşılaştıklarının doğruluğunu sorgulayacak argümanı olmuyor ve doğru kabul ediyor.

sitesinin altında "testi yaptım doğru çıktı!!" temalı 1500 yorum var. 10tlden 15bin lira eder, süper para. okumayı falan boşverin kendinize cahil parası kazanma yöntemi bulun.
  • ismi hakkında yaptığım araştırmalar kendisinden hiç kötülük gelmeyeceğini gösteren şahıs.
    güzel bir sitesi var, bakıp geçene ilişmiyor.
    isminin anlamını merak edenlere eminim güzel şeyler söylüyor, gerçeği söyleme kabalığını göstermiyor.
    'salak' olduklarını söylese hiç iş yapamaz, o kendine güvenen pozu veremezdi.
  • ekşi sözlük’te reklamı dolaşan keriz söğüşleyici, şimdi başlarlar işte senin geçmişine göre gösteriyor bilmem ne diye, ama bu tarz reklamların engellenmesi tamamen sitenin elinde, ekşi sözlük iyice düşüyor.

en kalitesiz sitelerde bile böyle reklamlara denk gelmiyorum!
  • sözlük'teki google reklamlarında rastladığım acaip mesleğe sahip kişi.

görsel
  • (bkz: şaklaban)
  • "isim analisti" ne?

'kader' diye doğum tarihini ve ismini gönderiyormuşsun. 50 lira karşılığı geleceğini söylüyormuş isim ve doğum tarihiyle gelecekten haber veren falcı.

mesleki eğitim, tutarlılık olmadan ciddi paralar kazanan bir şarlatandır. haydi beni dava etsin ben de şarlatan olduğunu mahkemede kanıtlayayım.

eşek olmayın kardeşim. elbette her çağın semer vuranları çıkar. eminim kılıfına uydurmuştur, vergisini veriyordur. reklam bütçesi ona göredir. sgk'lı çalışanları vs vardır. fakat şarlatandır. şarlatanlardan ziyade bunlara keselenenleri sevmem.
hesabın var mı? giriş yap