aynı isimde "cenk tosun (sözlük yazarı)" başlığı da var
  • ingiltere’de ligin 2. yarısında en az 7 gollük katkı vermesini beklediğim futbolcu
  • transferinin bu sefer gerçekten bittiği söyleniyor. orada kendini gösterip 50 mio civarı bir transfer daha yapabileceğini düşünüyorum 2019-2020 yazlarında. umarım sonraki satıştan yüzde 10-15 pay koydurmuştur başkanım. tabi aynı şeyleri bizim pideci için de söylüyorduk bir ara, fıkraya döndü.*
  • ingiltere'ye gideceğine kesin gözüyle bakıyorum artık haftasonunu bulmaz açıklanır transferi çünkü kendiside belli ki istiyor bu transferi.

everton bu işin piri diyebiliriz cenk'te çalışkan bir futbolcu ha keza yarım sezonda kendini takıma adapte eder ve birazda ingilizlerin gönlünü çalabilirse, everton çok çok iyi bir fiyata okutur ingiltere içi yüksek takımlara sonuçta 26 yaşında daha. yolu açık olsun, çalışsın kendini kanıtlasın isterim beşiktaş'lıdan öte bir türk olarak gurur duyarım bundan. bakmayın siz tırışkadan türküm diyipte kendi milletinin insanını asla başarılı olarak görmek istemeyenlere. onlar türk falan değiller.
  • eğer everton 27 milyon euro vermeyi kabul etmişse, cenk tosun değerini bulmuştur, satmamızda sakınca görmüyorum. cenk bizim için bu yıl piyango oldu aslında. sezon başlarken kimse cenk'i birinci santrafor olarak görmüyordu. o yüzden gittik negredo'yu aldık bi dünya maaş ödeyerek. ama cenk hakikaten bu sezon öyle bir performans gösterdi ki, geçmiş yıllarda izlediğimiz cenk ile gerçekten arasında birkaç seviye fark var. bence bu saatten sonra everton'a gitmesi hem kendisi hem de bizim açımızdan iyi olur. 27 milyon euro ile fikret başkan üç takım kurar. ha cenk'in gidişi yine de üzüyor mu, üzüyor. gerek mücadelesiyle, gerek karakteri ve beşiktaşlılığıyla, yıllar sonra bile bir cenk vardı diye anlatılacak bir adam. küçükken kendisiyle yapılan bir röportajda hayalinin şu manşeti görmek olduğunu söylemiş: "cenk tosun, 100 milyon euro'ya real madrid'e transfer oldu." umarım bundan sonra daha çok çalışır ve hayalini gerçekleştirir, bizi de gururlandırırsın.

bu arada everton forumlarında biraz gezindim, hatta kaydoldum, cenk'i de anlattım adamlara. taraftar artık yönetimlerine küfür edecek noktaya gelmiş, kaç istiyorlarsa verin cenk tosun'u alın gelin diyorlar. heyecanla bekliyorlar ama "takım kötü kimi getirirseniz getirin gol atamaz şu an", "umarım cenk bizim maçları izlememiştir, gelmekten vazgeçer" diyenler de var. cenk şu an adamların gözünde ilah konumuna ulaştı bu çalkantılı transfer sürecinden sonra. sabah akşam gelişme var mı diye yazıp duruyorlar. ben everton maçlarını izlemedim ama umarım sıkıntı takımda değil de santrafordadır, cenk de beklentileri karşılar.
  • öyle konuşan yavşaklar var ki, sanırsın bu adam sadece ligde oynamış ve şampiyonlar ligi'nde kendisini parlatan da cenk tosun değil zaten, başkası.

sizin ben hazımsızlığınızı ayrı, kendi huzursuzluğunu çevreye yaymaktan geri duramama huyunuzu ayrı sikeyim.
  • bbc haberine göre 27 milyon sterlin karşılığında haftasonundan önce sözleşme yapılacağı söylenen büyük oyuncu. şu sterlin işaretini euro zanneden basına da kafam girsin. * 27 milyon sterlin= 30 milyon 350 bin euro ediyor.

http://www.bbc.co.uk/sport/football/42561529
  • şu an her yerde salgın haline gelmiş olan sjw yüzünden ingiltere'ye yüksek bedel ile transfer olacak orta halli forvet.

avrupa ve amerika'da yeni trend bu olduğu için müslüman ve afrikalı(ön libero değil soluklan onların yeri zaten orası) oyuncular önem kazanıyor bu sayede de cenk'in önemi listedeki diğer hristiyan forvetlerin önüne geçiyor. örnek olarak yıllardır göz önünde olan futbolculardan balde 30 milyona monaco'ya gitti aynı şekilde tielemans 22 milyon euro'ya gitti monaco'ya sizce şu isimlerden daha mı iyi cenk tosun(balde ile kıyaslayın tielemans orta saha sonuçta)

son olarak iddia ediyorum eğer cenk gey olsaydı bonservisi en az 10 milyon euro daha fazla ederdi.
  • hay sizin cenk tosun'unuza.

bir gidemedi. git artık, bjk'nin rekorunu kır, başkanın 25 milyon yüroya itelediği adam ol.

iki ucu boklu değnek bu hikaye. taraftar: kulüp 25 milyon euro kazanacak diye bayram ediyor, ama hani cenk halkın çocuğu idi?" başkan 25 milyona iteliyor" diye bir söz var taraftar ağzında, gazetelerde, kulüpte. cenk'in hak ettiği muamele itelenmek mi? siz cenk'i sattığınızda itelemiş mi olacaksınız? mario gomez'den daha efsanedir beşiktaş'ta. ama bu kulüpte star olmak için ya alman olacaksın yada fransız. ya elini şortuna sokacaksın, yada başkanı siklemeyeceksin.

ya duygusuz olup yeri geldiğinde kulübü yüz üstü bırakacaksın, veya aldığın net maaş ile kimseyi siklemeyeceksin. gittiğin takımda mutlu değilsen kartal pençesi yapıp sahada üçlü çektireceksin.

size müstehak olan bu.

cenk ve para muhabbetine girenlere tek sorum var. cenk gittikten sonra yerine bulamadığın her transfer için vereceğin paraya yazık değil mi?

twitter'da ki muhabbetlere bakın. herkes esnaf olmuş, cenk satılsın diye uğraşıyor.
  • dün gece itibariyle everton'a transferi kesinlesmistir. bugun yarin sozlesmeyi imzalar.

hayirli olsun kendisi icin, yolu acik olsun.
  • dünkü chelsea'da yamuk morata'nın yerine oynamış olsaydı neler yapardı neler.

gitgide büyüyen topçu.
hesabın var mı? giriş yap