aynı isimde "cenk tosun (sözlük yazarı)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
2457 entry daha
 • mehmet demirkol'dan: cenk ben bu formayı bırakmam diyor, lafta da demiyor, oynayarak söylüyor. adamım ben demiyor, oynuyor.
 • (bkz: cenkba ba)
 • şanssız striker.
  ülkede onu yedek bırakacak sadece bir kişi var
  ve o da onun takımında...

  (bkz: mario gomez)

  1 yıl sonra gelen edit: geçen sene şampiyonlar liginin en güzel golünü atan,
  dün akşam iker casillas'ı 32 metreden avlayan ve artık yedek olmayan striker.
 • hırvatistan maçında bir tane olumlu hareketi yoktu. neyse ki yerine giren burak yılmaz 3545 tane pozisyona girerek 5 tane gol attı da maçı çevirdik.
 • bazı arkadaşlar cenk'e sitem ediyor yedek kalınca beşiktaş'a geldi diye. ben son yıllarda beşiktaş'a böyle fayda sağlamış bir oyuncu hatırlamıyorum. adam 2 kez şampiyon oldu, cl'de kulüp tarihinin ilklerini yaşadı, giderken de türkiye'den çıkmış en pahalı transfer olarak beşiktaş'a 22 milyon euro kazandırdı. adam daha ne yapsın size yaranmak için?
 • bir fenerbahçeli olarak derbiyi izlerken bir yandan gol atıp atmadığını takip ediyorum adam kudurun renkliler yazıyor. beynini sikiyim ben senin yani.
 • az önce andre gomes'in bileğinin kırıldığı pozisyonda herkes şok içinde kalıp tepki veremezken cenk doktorlar gelende kadar önce gomesle ilgilendi daha sonra da müdahaleyi yapıp gözyaşları içinde kalan min-son'a teselli vererek insan kalitesinin çok yüksek olduğunu herkese gösterdi. tebrik ederim kendisini.

  edit: maçı beraberliğe getiren golü de attı, bu yıl oynadığı 2. maçta. dramatik bir son oldu herkes için.
 • bugün 2 golü olan topcu.
 • beşiktaş taraftarının büyük haksızlık yaptığı futbolcu. sakatlık ve hastalık sonrası gereksiz yere üstüne gidildi.

  bu adam 2014 yılında beşiktaş'a gelirken istese diğer büyüklere daha yüksek maaşla gidebilirdi ama daha az ücrete devre arasında söz verip sezon sonu bonservissiz beşiktaş'a geldi. her zaman beşiktaşlı olduğunu da söyledi. zaten takımı yakından takip edenler takımdaki taraftar futbolcuları kolaylıkla anlayabilir. cenk onlardan biri.

  önce demba ba sonra gomez'in arkasında bekledi. az süreler almasına rağmen her girdiği maç katkı verdi, gol attı. 2 sezon çoğunlukla yedek oturmasına rağmen müthiş de bir gelişim kaydetti. sol ayağını çok geliştirdi. son vuruşlarını, dribbling becerisini baya ilerletti. ardından da as forvet olduğu ilk sezonda şampiyonlar ligindeki başarının en büyük pay sahiplerinden olup süper lig bonservis rekoru kırarak everton'a transfer oldu.

  bu devre arasında buraya yine kiralama ücreti olmadan geldi. maaşının bir kısmında indirim yaptı. eğer şampiyon olursak aldığı primle beraber burada aldığı maaş oradayken aldığı maaşla eşitlenecek. istese hiç bu sıkıntıya girmez lokomotiv moskova'ya da imza atabilirdi. hatta özellikle fenerbahçe'ye çok rahat şişkin bir maaşla da gidebilirdi. fakat hiçbir zaman beşiktaşlılığından ödün vermedi bu adam. altyapıdan çıkmış bir futbolcu gibi sahipleniyor takımı.

  şu takıma gelişi, gidişi, kazandığı para, yaptığı katkı... her şeyi dört dörtlük adamın. takıma gelen her futbolcu bu şekilde azimli olup gelişim gösterse ve herkesten bu seviyede verim alınabilse keşke.
 • bu akşam, bana bir kez daha bilic'e küfrettirmeyi başardı.
  geçen yıl, demba ba çıkar, mustafa pektemek girerdi oyuna ve bu adam kenarda beklerdi laaan, düşünebiliyor musunuz? allah aşkına aklınız, mantığınız alıyor mu bu adam kenarda beklerken gol atacak diye mustafa'yı oyuna sokmayı.

  edit: küçüğe yardım edelim (bkz: #60102536)
5964 entry daha