aynı isimde "cenk tosun (sözlük yazarı)" başlığı da var
  • mehmet demirkol'dan: cenk ben bu formayı bırakmam diyor, lafta da demiyor, oynayarak söylüyor. adamım ben demiyor, oynuyor.
  • (bkz: cenkba ba)
  • şanssız striker.
    ülkede onu yedek bırakacak sadece bir kişi var
    ve o da onun takımında...

(bkz: mario gomez)

1 yıl sonra gelen edit: geçen sene şampiyonlar liginin en güzel golünü atan,
    dün akşam iker casillas'ı 32 metreden avlayan ve artık yedek olmayan striker.
  • hırvatistan maçında bir tane olumlu hareketi yoktu. neyse ki yerine giren burak yılmaz 3545 tane pozisyona girerek 5 tane gol attı da maçı çevirdik.
  • beşiktaş'ın ihtiyacı olduğu hemen her an sahneye çıkmasına rağmen yarım sezon bile oynamadan defolup giden weghorts gibi adamların gördüğü değeri göremeyen futbolcu.

zamanında gaziantepspor kendisini fenerbahçe'ye satmaya çalışırken direnip bedavaya beşiktaş'a geldi. oynadığı her sezon gollerini attı. 2 şampiyonluk kazandı, şampiyonlar ligi'nde grubu lider bitermemizde başrol oynadı, kulüp rekorunu kırarak ingiltere'ye transfer oldu, o arada kiralık geri döndü 4 maçta oynayabilmesine rağmen attığı 3 golle şampiyonlukta pay sahibi oldu ve beşiktaş'ta 3. şampiyonluğunu kazandı. bu sezon da sezon başında valerien ismael tarafından geri plana atılmasına rağmen süre buldukça gollerini attı. full oynayan weghorts anca ümraniye, karagümrük gibi ilk 10 dışındaki takımlara gol atabilirken bu adam galatasaray, trabzonspor, konyaspor gibi zorlu maçlarda gollerini attı.

sezon başında sağlıklı kaldığı sürece gol sayısı anlamında yüksek sayılara ulaşacağının kesin olduğunu söylemiştim, bu sezon 16 maçta 7 gole ulaştı, devamı da gelecektir.

• bir fenerbahçeli olarak derbiyi izlerken bir yandan gol atıp atmadığını takip ediyorum adam kudurun renkliler yazıyor. beynini sikiyim ben senin yani.
  • az önce andre gomes'in bileğinin kırıldığı pozisyonda herkes şok içinde kalıp tepki veremezken cenk doktorlar gelende kadar önce gomesle ilgilendi daha sonra da müdahaleyi yapıp gözyaşları içinde kalan min-son'a teselli vererek insan kalitesinin çok yüksek olduğunu herkese gösterdi. tebrik ederim kendisini.

edit: maçı beraberliğe getiren golü de attı, bu yıl oynadığı 2. maçta. dramatik bir son oldu herkes için.
  • beşiktaş taraftarının büyük haksızlık yaptığı futbolcu. sakatlık ve hastalık sonrası gereksiz yere üstüne gidildi.

bu adam 2014 yılında beşiktaş'a gelirken istese diğer büyüklere daha yüksek maaşla gidebilirdi ama daha az ücrete devre arasında söz verip sezon sonu bonservissiz beşiktaş'a geldi. her zaman beşiktaşlı olduğunu da söyledi. zaten takımı yakından takip edenler takımdaki taraftar futbolcuları kolaylıkla anlayabilir. cenk onlardan biri.

önce demba ba sonra gomez'in arkasında bekledi. az süreler almasına rağmen her girdiği maç katkı verdi, gol attı. 2 sezon çoğunlukla yedek oturmasına rağmen müthiş de bir gelişim kaydetti. sol ayağını çok geliştirdi. son vuruşlarını, dribbling becerisini baya ilerletti. ardından da as forvet olduğu ilk sezonda şampiyonlar ligindeki başarının en büyük pay sahiplerinden olup süper lig bonservis rekoru kırarak everton'a transfer oldu.

bu devre arasında buraya yine kiralama ücreti olmadan geldi. maaşının bir kısmında indirim yaptı. eğer şampiyon olursak aldığı primle beraber burada aldığı maaş oradayken aldığı maaşla eşitlenecek. istese hiç bu sıkıntıya girmez lokomotiv moskova'ya da imza atabilirdi. hatta özellikle fenerbahçe'ye çok rahat şişkin bir maaşla da gidebilirdi. fakat hiçbir zaman beşiktaşlılığından ödün vermedi bu adam. altyapıdan çıkmış bir futbolcu gibi sahipleniyor takımı.

şu takıma gelişi, gidişi, kazandığı para, yaptığı katkı... her şeyi dört dörtlük adamın. takıma gelen her futbolcu bu şekilde azimli olup gelişim gösterse ve herkesten bu seviyede verim alınabilse keşke.
  • bu akşam, bana bir kez daha bilic'e küfrettirmeyi başardı.
    geçen yıl, demba ba çıkar, mustafa pektemek girerdi oyuna ve bu adam kenarda beklerdi laaan, düşünebiliyor musunuz? allah aşkına aklınız, mantığınız alıyor mu bu adam kenarda beklerken gol atacak diye mustafa'yı oyuna sokmayı.

edit: küçüğe yardım edelim (bkz: #60102536)
  • bir galatasaraylı olarak gidişine hüzünlendiğim topçu.

kardeşim, abim yurtdışına gidiyormuş gibi hissettim. hele bugünkü veda görüntüleri, şenol güneş'in gururlu bakışları falan. birilerinin dilinden düşürmediği "adamlık" denen kavram bugün cenk giderken başka takım taraftalarını dahi hüzünlendirmesiyle ortaya çıkan şeydir tam olarak.

yolun açık olsun tosun paşa.
hesabın var mı? giriş yap