• diger adi phyllanthus niruri ya da stone breaker olan bitki.

bu ismi almasinin sebebi bobrek, safra kesesi ya da tukuruk bezinde olusan taslari onlemek ya da kurtulmak icin homeopatik olarak kullanilmasi.
  • bir halta yaramayan, safra kesesi taşına sahip hastalara bir umut olarak global olarak pazarlanan, tamamen düzmece bitkisel bir ilaç.

safra kesesi taşı sahibi olarak, kutu kutu bu haptan yurt dışından getirerek kullandım ve olan sadece ödediğim paralara oldu.

velev ki işe yaradı diyelim. taşınızı küçültmeye başladı. o zaman şu riskle karşı karşıyasınız. karaciğer ve pankreas aynı kanalı kullanır. safra kesesi de safra salgılayan karaciğere fazla safrayı depolayarak bir asistan gibi destek verir. eğer kesedeki taş, keseden ayrılır ve kanalı tıkarsa, pankreastan gelen insulin salgısını da keser ve iş daha içinden çıkılmaz bir hal alır.

bir şekilde bu başlığa geldiyseniz, siz siz olun böyle vodoo bitkilere pek itibar etmeyin. sağlığınızla oynamayın. safra kesesi taşından kurtulmanın en efektif yolu, safra kesesini aldırıp rahatlamaktır. ben aldırdım ve şu an gayet rahatım. bir şekilde kesenin içindeki taşı eritseniz bile, vücut o taşı yapmaya devam edecektir. yani pek kurtuluş yok.
  • safra kesesi icin bilemem ama bobrek tasi icin mukemmel calistigini yakin arkadas ve akrabalardan duyuyorum

amazonda kapis kapis satiyor yorumlar manyak pozitif
  • amerikada yasiyorum ve bu bobrek tasi benim basima bela bir sey. bu bitkiyi kazara ogrendim. gittim amazon dan dogal cay seklinde olanini aldim. yani kapsul gibi degil bildigin cayini aldim ufak bir torba 10 dolardi

ayda bir falan iciyordum. dun gece bobrek tasi bir vurdu ama nasil bir vurma neredeyse kelimei sehadet getirip musluman oluyordum yani o derece. mutfaga kosup bu caydan iki bardak yaptim ictim. biraz bekleyip tonla su ictim. gulmeyin ama tas yuvarlansin falan diye ziplayip durdum. gıttim dus aldim tras oldum falan. 20 dakka sonra agri iyice azalmisti zaten geceyarisi olmustu. acil servise gidecektim gitmedim boylece. bi uyumusum sabah kalktigimda hicbir agri yoktu.

kim ne derse desin benim hayatimi kurtardi. daha oncede kum dokerken icmistim ve onuda bertaraf etmisti ama bu kadar aciyi bu kadar kolay goturmesi ilk defa oluyor. ınternete girip arastirdim. ogrendigim kadariyla bobrek taslarinin sivri uclarini yontuyormus boylece aci vermiyor idrar yolunda birde idrar yolunu genisletiyormus. sonucta gece 2-3 defa kalkip bol bol iseyince bir sekilde dustu heralde ben dustugunu hissetmedim bile

bu vesileyle her bobrek tasi agrisinda acil servise gidip 1000 dolar bayildigim icin burada abd deki saglik sektorune 300 ton kufur yolluyorum. ayni agirlikta kufuru ilac sektorunede gonderiyorum

chanca piadra tr de yetisiyormu satiliyormu bilmiyorum ama bir sekilde bulun icin cay olarak bile cok guzel tadi var.
hesabın var mı? giriş yap