• arkadaşları tarafından gay olduğu düşünülen friends karakteri
  • ılk sezonlarda esprileri,alayciligi zekiceyken son sezonlarda klasik chandler bing yorumlari ve bakis acisi
    sacmasapan esprilere donusturulerek loser gibi gösterilmesi beni dizi hakkinda sinir eden tek sey.
  • en sevdiğim dizi karakterlerinde top 3'e rahat girecek olan friends karakteri. giyinişine ve sürekli verdiği sarkastik cevapları/tepkilerine hastayım. sürekli kilo kilo alıp vermesinin sebebi de matthew perry'nin fazla uyuşturucu kullanımıymış
  • gerçek hayatta chandler gibi bir karakter olmam vesilesiyle araya bir kamu spotu sokmak istiyorum:

chandlerlara kıymayın efendiler. verin monicalarını!

ve siz monicalar... hayat o kadar da karmaşık değil, elinizi çabuk tutun.

#chandlerlivesmatter
  • friends'in en, baştan oturmuş karakteridir.
    diğer karakterlerin değişimini ve oyuncuların karakteriyle örtüşme sürecini bölümler ilerledikçe daha keskin görebiliriz ancak chandler'ın dizinin ilk bölümünden itibaren ne olduğu bellidir. bunda elbette matthew perry'nin oyunculuğunun da payı vardır ama muhtemelen bu karakter; senaristlerden veya yapımcılarından birinden esinlenerek kaleme alınmış ki -sanki öyle bir bilgi mevcuttu diye hatırlıyorum- bing, daha eski bir sitcom'da yaratılıp sonradan friends'e transfer oldu dense şaşırmam.

sitcom tarihinin en önemli dizilerinden birinde, en sağlam mizah anlayışı ve dolayısıyla harika esprileri olan karakterlerden biridir.

bundan ötürü müdür bilmiyorum fakat friends'deki ilk espri de, son espri de chandler bing'e aittir.
  • 876387. friends izleme senliklerinde artik emin oldugum, friends'de en sevdigim karakter, burun farkiyla rachel green'i gecti bu son izledigimde.

en ama en komik sahneler hep bu adamin esprileriyle dolu.

ayrica neden kadinlar tarafindan sevilmeyen bir karakter olarak gosterildigini hic anlamamisimdir, tam asik olunasi karakter.

bu karakterin ikinci en sevmedigim karakter olan monica geller ile mutluluga ulasmasi da anlasilir sey degil.
  • kendisini canlandıran matthew perry dizinin ortalarında uyuşturucu tedavisi gördüğü için bir hayli kilo almış, buna paralel olarak da chandler karakterinin rolleri azalmıştır. bu dönem olay örgüsünde monica ile birlikteliklerinin başladığı döneme tekabül etmektedir.

bu yüzden bu karakter benim için zayıf ve kilolu chandler olarak ikiye ayrılır: zayıf chandler öz hakiki hardcore chandler'dır, sek viskidir. ironinin dibine dibine vuran, hayatımda gördüğüm belki de en komik dizi karakteridir. zaten loserlığın dibinde olduğu için kaybedecek birşeyi de yoktur. kimsenin gözünün yaşına bakmadan lafı karşısındakinin ağzına ağzına vurur.

diğer yandan kilolu chandler ise daha olgun, daha anlayışlı, daha alttan alan bir karakterdir. softcore'dur, lynchburg'un içine damlatılmış birkaç viski damlasıdır. monica'ya sahip olduğu için onu kaybetmemek için her şeyi alttan alır. zaten matthew perry uyuşturucu tedavisi gördüğü için karakter ekranda da daha az görünür.

o yüzden hakiki chandler bing monica geller tarafından 5. sezonda trablusgarp'ta şehit edilmiştir. görüldüğü gibi kendisi lafını esirgemez, zayıf ve patavatsızdır. sonraki sezonlarda chandler bing olarak tanıtılan ise yahudi iş adamı yossi cohen'dir. kendisi şişmandır. fırsat buldukça anlayış göstermektedir ve monica yellozuna karşı sürekli alttan alıyor.

bu kadar alttan alacak ne vardı???
  • ne zaman tek başıma yemek yesem rastgele bir bölümünü açtığım dizinin (bkz: friends) belki de en sevdiğim karakteri. monica geller öncesi ve sonrası analizi bir üst entry'de culpa lewis tarafından gayet güzel yapıldığından geçiyorum ama buraya gelmişken ne zaman içim sıkılsa açıp açıp izlediğim -bir televizyon kanalı için yapılmış- şu jeneriği de buraya bırakmak istiyorum.
  • ilk 5 sezonda çılgın atan sonraki sezonlarda daha durağan olan friends karakteri
  • en en en sevdiğim karakteri dizinin. ve gerçek hayatta benzerini bulmayı en en en umduğum.
hesabın var mı? giriş yap