• 1958 doğumlu irlanda'lı defans oyuncusu, tottenham altyapısından yetişti ve 1990'da west ham'a transfer olana kadar tottenham'ın vazgeçilmezlerinden oldu, halihazırda newcastle united'ın hocalığını yapmakta ve takımını premier league'e geri döndürmeye çalışmaktadır, bu arada takımı açık ara farkla lider durumda, (bkz: #17483436)

bu adamı euro 88 çıkartma kitabında gördüğümde çok şaşırmıştım, o güne kadar zenci bir irlandalı olabileceğini düşünemezken chris hughton ve paul mcgrath 'ın varlığı son derece ilginç gelmişti, sonrasında düşünüp "ulan ingiltere'de john barnes, viv anderson, mark walters var da yanıbaşındaki irlanda'da mı olmayacak" deyip durumu biraz anlamıştım
  • newcastle united teknik direktoru.
  • newcastle united'ın gün itibariyle işine son verdiği teknik direktör. takımı buralara kadar getirmişti. yazık oldu.
  • ligin son haftasında küme düşen birmingham city'nin başına getirilmiş. premier league yarışında şansı bol olsun...
  • newcastle united'dan sürpriz bir şekilde gönderilirken yapılan açıklama, "takımın daha tecrübeli, ve takımı daha büyük hedeflere ulaştırabilecek bir teknik direktöre ihtiyacı olduğu" gerekçesine dayanıyordu. şaşırmıştım, çünkü newcastle united o dönemde kesinlikle kötü değildi. gelinen noktada alan pardew'in başarısı uzun uzun iredelenip, newcastle yönetimine kısmen de olsa hak verilebilir ancak chris hughton'un hakkı kesinlikle teslim edilmeli diye düşünüyorum. haliyle birmingham'daki performansı da mutlu etmedi değil. umarım yolu tekrardan premier lig'e düşer de bu güzel adamı yeniden kenarda görme fırsatı buluruz.
  • christopher william gerard gughton 2012 den beri the canaries menejeri. miyadi coktan dolmus; beni carrow road"a goturucek hicbir heycan birakmayan teknik adam.

(bkz: tadinda birakmak)
hesabın var mı? giriş yap