• paok'luların cömertliği saolsun, bir kaç full maçını youtube'da bulabileceğiniz oyuncu. bu sezon başı oynanan paok 2 - 2 ajax maçının ilk 45 dakikasını izledim ne profil bir oyuncu diye.

öncelikle belirteyim, bitiricilik ve hava toplarında yeteneğini görecek bir dilim izlemedim. ajax'ın topa %73 sahip olması üzerine paok kontrayla gol aramak zorunda kaldı, haliyle arkadaşımız çok pozisyon bulamadı. sadece 1 şut çekti, onda da tek vuruş ile golü yaptığı bir pozisyon.

profile gelecek olursak da ben emenike ve garry rodrigues gibi, başı kesilmiş tavuk vari sadece koşan, futbol ile alakası koşmaktan ibaret olan bir oyuncu bekliyordum. ama bu arkadaş öyle değil.

ajax stoperleriyle resmen güreşti ve duvar olmaya çalıştı. siz sırtınızda blind'i taşırken önden tagliafico dalınca tabii zorlandı ama yine de 3 pozisyondan ikisinde faulü aldı en azından. beklediğimden güçlü çıktı ve vedat'ın sahip olduğu sırtı dönük oynama özelliğine sahip gibi görünüyor. ayrıca vedat'a kıyasla daha hızlı bu arkadaş. emenike ve garry rodrigues kadar değil ama yine de yaptığı koşular tehlike arzedecek kadar hızlı.

topu alıp rakip savunmayı çalıma dizemez. öyle bir flair yok. beklemeyin ondan bunu.

beni en şaşırtan gelişme bu arkadaşın bir futbol aklına sahip olması oldu. sürekli koşular gösterdi, doğru yerlerde durdu. istediği pası sadece bir kez aldı, onu da gol yaptı. daha alabilse muhtemelen şuan bitiriciliği hakkında yorum yapabilecek kadar verim olurdu.

değerlendirme:
    "izlediğim 45 dk özelinde" eğer vedat satılacaksa vedat'ın boşluğunu %100 doldurmaz gibi gözüktü. tabii ajax'a karşı oynadığı için şüpheye yer bırakıyorum, fb ajax'a karşı oynasa vedat da anca bu kadar oynar. ama oyuncu profili olarak vedat'a benziyor. o yüzden muhtemelen vedat satılıp, yerine alınacak kendisi.
  • muriqi’i satıp bunu almak için fm’deki gibi add manager yapıp fenerbahçe’yi baltalamak gerekir.

vedat’ın yanına adam arayacağımıza, vedat’ı satıp freyvari maceralara atılıyoruz.

allah kulüplerimizi vizyondan korusun deyim, ne deyim başka...
  • beşiktaşa hayırlı olsun.
  • beşiktaş'a transferi gerçekleşmiş sanırım.

https://www.fanatik.com.tr/…sferini-bitirdi-2161509
  • 24 yaşında hızlı bir forvet oyuncusu top saklayıp adamda geçebiliyor fakat topu rakip kaleye yıkan takimlardan ziyade daha çok kontra atak oynayan takımlarda iş yapar gibi geliyor.
  • senelik 20 gol katkısı verir diyen fanatik bebeler, bu adamın bizim ligden beter olan yunan liginde ancak 10 civarı gol attığını görmezden geliyor.
  • valla ön yargılıydım ama iyi topçuya benziyor. ben john carew' in gençliğine benzettim.
  • besiktas`a karsi ilk yari itibariyle fenerbahce ile transfer haberi ciktigi icin fazladan dikkat ederek izledim. penaltiyi kacirmis olabilir ama neredeyse bircok hucum varyasyonunda dogru hamleleri yapti. kontraya ciktilar zekice oynadi pozisyonu kurdu, asist yapti, penalti yaptirdi. fizik olarak hem guclu hem de bir hayli hizli. arsenal altyapisi olmasi, yasinin 24 olmasi ve son yillarda basarili sezonlar gecirmis olmasi sebebiyle vedat satildiginda yerine alirsa neden alinmis demem. yunan liginde oldugu icin fiyati da cok pahali olmayacaktir. f/p transferi olabilir.
  • bu hergele beşiktaş'ın başına dert oldu. yediğimiz 3 golün içinde de var bence bir tık açık alan topçusu. büyük takımlar veya kapanan takımlarda ne yapar zaman gösterecek..
  • (bkz: chuba akpom/@ceyar i kim vurdu)

şampiyonşip ekibi middlesbrough'ya transfer olan 1995 (25) doğumlu hıyar ağası forvet.

--- chuba akpom bölüm 4 ---

yunanistan'da da düzenli ilk 11 oyuncusu olamadı ve yeni açılan sezon (2020/21) soluğu şampiyonşip liginde (middlesbrough - 3m €) aldı. takımında 10 numaralı formayı gasp eden ex (bkz: arsene wenger/@ceyar i kim vurdu) topçusunun ilk haftalar itibariyle bu ligde bile parlayamayacağı belli oldu.
hesabın var mı? giriş yap