ceyar i kim vurdu

  • energizer tavşanı (785)
  • 800
  • 18
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

andy carroll

eğer liverpool, 2010-11 sezonu ara transfer döneminin son günü, yüzyılın transfer dallamalığını yapmayıp, bu adamın bonservisine 41 milyon euro vermeseydi, büyük ihtimalle ligde kendi halinde takılan, ülkemizde ve dünyada premier lig sevdalıları dışında kimse tarafından bilinmeyecek bir eleman olarak kalacaktı kendisi. bu astronomik transferden sonra doğal olarak, hepimiz ismini duyduk. dolayısıyla da kendisinden her maç gol veya goller atmasını, takımını kurtaran adam olmasını, gol atamasa da umut vadeden artistik ve ince bilekli hareketler yapmasını bekledik. lakin bu adamda bu numaraların hiç biri yoktu. kaldı ki kendisi newcastle'da genç yaşında goller atsa da, oynadığı futbol premier lig için bunların hiçbirini vaadetmiyordu. fiziksel gelişimini yaşıtlarından erken tamamlamış bu insan irisi arkadaş, fizik üstünlüğüyle defans oyuncularını ezip sıradan goller atıyordu.

liverpool'da oynadığı yıllar içinde bonservis ücreti baskısından çok küfürler yedi, elemansa adeta 'benim adım andy, elimden gelen buydi' diyordu. liverpool'da 2 yıl boyunca toplamda sadece 6 gol atabildi. sakatlıklarıysa cabası. sonunda tam herkesin ondan bir bok olmayacağını anladığını düşünürken, 2012-13 devre arası westham united inanılmaz bir mallık örneği gösterip, tamı tamına 17,5 milyon euro'ya takıma kattı bu elemanı. sonuç tabii ki hüsran. 2014-15 şubat ayına kadar, takımda oynadığı 2 yılı aşkın süre içinde 51 premier maçında sadece 14 gol. ara ara vuran uzun süreli sakatlıklarından bahsetmeye bile gerek yok.

sonuç olarak, westham'ın ezeli rakibi millwall'ın taraftarlarının, ona 'londralı shaban' lakabıyla takılıp, kendisiyle maytap geçmelerini göz yaşları içerisinde izledi inek andy.

madalyonun bir de öbür yanı var tabii ki. andy carroll, kendi halinde sıradan bir futbolcuyken bonservis baskısı yüzünden şamar oğlanına dönmüş olabilir. lakin bu adamın, aslında kurban olmakla uzaktan yakından alakası yok, tam tersine başına piyango vurmuş bir şahsiyet. liverpool kariyeri boyunca o performansla sittin sene futbol oynasa göremeyeceği paralar (haftada 100000 pound!) kazandı; westham'daysa haftada 80000 pound kazanmaya devam ediyor! bu rakamları hatırladıktan sonra da başlığı altına başka bir şeyler daha yazasım da kalmadı zaten. vay canına, haftada 80000 pound. yemişim bonservis baskısını da, yediği küfürleri de, allah hepimize 'andy carrol' şansı versin.

devamını okuyayım »
11.02.2015 01:27