• çin'in en popüler tablet pc üreticilerinden.
  • 2 gb ddr3l ram, intel z3735f cpu, 32 gb emmc depolama alanı, 1xmicro usb (2.0) ve 1xmicro hdmi içeren dual boot (android 4.4.4 kit kat ve windows 8.1 bing edition), 8 inch ips ekran (1280x800) barındıran chuwi vi8 super edition modelinin 100 usd altında olan fiyatı ile satın almanın mümkün ve mantıklı olduğu çinli tablet üreticisi
    fiyatına rağmen, işletim sistemleri arası geçisi yazılım yoluyla ve çok hızlı olarak yapabilmenize olanak veren özel bir bios (bkz: insyde dual bios) ve windows kurulumunun çok ama çok az yer işgal etmesini mümkün kılan, wimboot teknolojisi ile(işletim sistemi önyüklemesinin sıkıştırılmış bir imaj dosyasından çağırılması hedesi) ile gelmesi kocaman bir artıdır.
  • chuwi vi10 modeli ile merhaba dediğim, ve yine aynı model ile allah belasını versin dediğim tablet üreticisidir. yeni çıkardığı tablet 1 hafta içinde bozulunca ne yapacağımı bilemeyip iletişime geçtim, tableti geri iade ettim ve umarım bu yüz yıl içinde paramı geri alacağım. ben yandım siz yanmayın.
  • üretim kalitesi 100 üzerinden hesaplanamayan çin kökenli tablet bilgisayar üreticisi.kendi tabletimin ekranında parlak bölge sorunu vardı yabancı ve türk forumlarda onlarca hatalı üretim(ölü piksel sararma yeşil çizgi vs) tablet fotosu gördüm.bunun 40 katı satan ürünlerde bu kadar sık şikayet yok.almayın aldırmayın.

tabletin içinde de termal iletkenler tam yerine yapıştırılmamış cpuyu açtım adamlar bildiğin 1cme yakın kaydırılmış kablolar adam gibi sabitlenmemiş(hoparlör vs) dış kaplaması da 1 ayda renk attı.unutmadan dokunmatik cam değil plastik.
  • önce vi8 plus dual os tabletini kullandım ve şuan hi8 pro dual os olan tableti hala kullanmaktayım, bence fiyatına göre kaliteli ürünler üreten bir firma.
    hem windows hem android kısmı sorunsuz çalışmakta fakat windows kısmına az hafıza ayrılmış. tabi sd kart ile çözülebilir ama sd cart hızlı bir kart olmalı. hoparlör ve kamera beklenenin altına ama zaten çok kullanmıyorum.

hatta ucuz monitör klavye ve fare ile tam bir bilgisayara dönüştürülebilir.
    işlemcinin oyun testleri için https://www.youtube.com/watch?v=zzzexgqb1ga

son olarak atom z serisi (8300 8350 8500 vs) neredeyse 1 seneyi devirdi, almayı düşünüyorsanız yeni işlemci serisi bekleyebilirsiniz halihazırda core m ler var fakat fiyatları tuzlu yeni atom serisi çıkacak mı onu da bilmiyorum diğer yandan z8300 günlük işler için gayet yeterli.
  • özellikleri ve fiyatıyla gerçekten şaşırtan modellere * sahip çinli tablet üreticisi. türkiyeden tablet alıp kazıklanmak istemeyenler için bire bir. aliexpress'ten sipariş verilmesi durumunda gümrükte sıkıntı yaşar mıyım bilen yazarların yeşillerine ihtiyacım var.
  • hi10 plus modeli artılar, eksiler;

+ win10 ve android de oldukça hızlı ve akıcı bir ürün, özellikle win10 performansını çok beğendim.

+ malzeme kalitesi harika

+ gayet taşınabilir ve kullanışlı, benim gibi 15.4 inç bilgisayar sahibi iseniz hem ağırlık hem de bilgisayar yıpranma, çalınma ve kırılma riskleri açısından çok faydalı oluyor.

+ şarjı yoğun kullanımda bir günü rahat çıkartıyor.

- android 5.1...

- bir işletim sisteminden diğerine geçerken bazen takılı kalabiliyor.

- ıntel chipset yüzünden windows altında kart okuyucu sıkıntılı, bazen tamamen kayboluyor, patch gelecekmiş bekliyoruz, android de sıkıntı yok ama 5.1 yüzünden efektif kullanılamıyor.

- type c olmasına rağmen ilginç şekilde hızlı şarj yok.

cihazı aliexpress teki resmi satıcıdan aldım, rotary klavye ile tercih ettim ama klavye bozuk çıktı, dispute ile paramı geri aldım.

tablet kaçınılmaz olarak gümrüğe takılıyor ama ankara'da çok sıkıntı olmadan aldım, yaklaşık 200tl gümrük masrafı oluyor aklınızda bulunsun.
  • fiyatına göre en kaliteli tabletleri üreten çinli şirket. surface serisini taklit ettiği modelleri çok iyi. çünkü diğer üreticiler kitap okunamayan, yazı yazılamayan 16:9 ve 16:10 aspect ratiolu modellere takılmışlar... apple(4:3) ve microsoft(3:2) haricinde tablette aspect rationun önemini kavrayan tek firma bu. ve fiyatı onlara kıyasla çok daha uygun.

ancaak son 2 in 1 modellerinde artık hem windows 10 hem android'i göremiyoruz. herhalde windows 10 ücretli formata kayınca lisansta problem yaratıyor. oysa ne güzeldi dual bootlu tabletleri. android şarjı 11 saat giden windowsa kıyasla 7-8 saatte bitiyordu ama uygulama ihtiyacı olduğunda geçebilmek çook iyiydi. şimdi emulatör falan diyecekler kaybolsun, dokunmatik deneyimini baltalıyor emulatörler, ikincil bir işletim sistemi kursan dahi kendinden gelen yazılıma kıyasla birçok problem oluşturuyor hem driverlar hem de boot işlemleri falan. umarız tekrardan hem android hem de windowslu tablet üretirler.
  • ılginç fiyat/performans ürünleri sunan tablet ve notebook üreticisi.

chiwu gemibook pro modeline ulaşmam için yardımcı olabilecek suser'lar varsa çok sevineceğim. 2k çözünürlüklü ıps ekranı çok cezbediyor.
  • biraz daha pahalı olsa da huawei matebook e alın, kafanız rahat olsun
hesabın var mı? giriş yap