• çalıştığım hastanede en az 5 kişi oynuyormuş.hele ki birisi altmış bin yatırmış.yatırdığı ay otuzbin kazanmış.bidahi ay krediyi kapatıyormuş.ağzım açık izliyorum.sonucu merak ediyorum.

başlığı takipteyim.
  • bir yerde kesinlikle patlayacak oluşumdur. her ne kadar kanun sözleşme vs. olsa da bu tarz oluşumlar patlamaya mahkumdur.

neden mi? 1 koy 3 al diye bir yatırım olamaz açık ve net. gelip de adamlar şu kadar çiftlik açtı bu kadar para dönüyor demeyin bunların hiçbiri güven sağlayacak şeyler değil.

öte yandan bu tarz sistemlerin şöyle bir olayı vardır yükseliş zamanlarına yetişenler gerçekten güzel paralar kazanır arkadaşlarına tavsiye eder sistem gittikçe büyür vs. normalde bu sistemlerin ömrü 1 yıl olur ancak çiftlik bank geçenlerde 1 yılını doldurmasına rağmen hızına hız katarak yükselmeye devam ediyor benim tahminime göre en az bir 6 7 ay daha açık kalacak.

oyunun kötü yanı para kazanmaya başladıkça insanları evi arabayı satıp yatırım yapmaya teşvik etmesi. şu an küçücükk bir yatırımla sisteme dahil oldum. whatsap gruplarını filan takip ediyorum 50bin 100bin basanlar havada uçuşuyor. bu şekilde yatırım gelmeye devam ettiği sürece şimdilik kapanmaz gibi duruyor.

ama tekrar ediyorum bu kesinlikle bir kumardır. kimse sanmasın ki yıllarca bu şekilde çatır çatır para kazanıcam. bu işten şimdiye kadar zengin olan oldu akıllı olan 3e 4e katladığı parasını çekip gitti. yatıracaksanız da yarın kapattık abicim geçmiş olsun diyebileceklerini göz önünde bulundurarak canınızı yakmayacak bir para yatırın benden söylemesi.
  • tıtan gene unutulmus demek- bu donemde bunlar revacta demek ki- dolandirilmayan kalmasin ulkemde...............
  • bizim millette sike sürülecek akil yok. bu kadar dolandirilmaya merakli baska bi millet daha tanimadim.

yillardir titanlara quest.net lere jet fadillara kaptirilan paralarla dünya devi olurduk.

depozitler azalinca topuklayip gidecekler. ilk bastan kimseye para koklatmasa bu kadar büyüyemezdi zaten.
  • bu tarz piramit sistemlerinde en başta birileri kazanacak ki vurgun büyük olsun. 2 ayda 3 bin kazanan kişi sistemin trendi artışta olduğu için kazanabilir. trend aşağılara ineceği zaman görüşelim derim. ayrıca alakasız denk geldiğim nihat doğan'ın söylemezsem olmaz programına vatan şaşmaz ile ilgili açıklama yapmak için bağlanan bir kadın bunların büyük vurgun yapacağını açıkladı. nereden bilgisi var tam olarak bilmiyorum.

bu sistem yeni üye almayı durdursun bakalım kaç ay yaşayabilir!

illaki gireceğim diyenlere 100 lira gibi düşük miktarlar ile girmelerini öneriyorum. ya da kaybettiğinizde size dokunmayacak bir miktar yatırın. sonra facebook gruplarında "çiftlik bank mağdurları" ve benzeri gruplarda ağlarsınız.
  • merak ettiğim için 3 gündür 4.serverda oynuyordum. yatırım yapmadım. zaten heveslisi değilim ancak yatırım yapmadan bir şey kazanılmadığı apaçık ortada. yani önceden canlıyı istiyor adamlar.

ve en garip tarafı bir gün içerisinde çok defa server hatası, bakım ..vb diyerek kapatıyorlar oyunu. tekrar geri gelip gelmeyeceği de belli değil. yani, sürekli arıza veren ve ne zaman açılacağı belli olmayan bir sisteme delice para gömenler var.
  • islam çerçevesi açısından bakacak olursak, eğer karşı taraf yatırdığınız para karşılığında, belirli bir süre sonunda yine belirli bir para fazlalığını size ödemeyi taahhüt ediyorsa bunun tanımı faizdir.

çiftlik bank, parasını yatıranlara 9 ayın sonunda %150'lik kar vermeyi garanti ediyor. net bir şekilde faizdir.
  • mega holding'ten kazandığım 1 (yazıyla bir) milyon tl'nin üzerine biraz ekleyip (300k civarı) 150 çiftlik almayı düşündüğüm site. ütopya online'a yatıracaktım ama ellerinde olmayan sebeplerden siteleri kapanmış canları sağ olsun. önerilerinize açığım yeşillendirin.

edit: engin bilgisini benimle paylaştığı için piramitteazadamsikmedim'e teşekkürler. ona layık olmaya çalışacağım.
    edit2: galiba bu siteye yatırıcam paramı.
    edit3: mom, hi!!!
  • bugün televizyonda reklamına denk geldiğim ve beni, hayvansal gıda mı satıyorlar yoksa oyun mu diyerek kafa karışıklığına maruz bırakan sitedir.

geçen arkadaş da bahsetti ama ben daha somut birşey zannediyordum. meğerse oyunmuş. ponzie diyenler olmuş ki inanırım. adam yatırdığı paranın derdinde değil, yatırdığı paradan elde ettiği kazancın peşinde. zaten başkasının üzerinden 10 bin yatırsan 7-8 ayda amorti ediyorsun. ama adam sana güvence vermiyor tabi. şirket kapanırsa paran gidecek.

reklamı döndüğüne göre yakında daha büyük paralar dönecek, şirket ise elindeki karları alıp kapanma hızı da büyüme hızına göre doğru orantılı olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap