şükela:  tümü | bugün
 • barok tarzının önde gelen isimlerden peter paul rubens'in 1635'te yaptığı tablodur.

  tabloda elleri arkadan bağlanmış yaşlı bir mahkum ve onu emziren genç bir kadın resmedilmiştir.

  cimon(yaşlı adam) dönemin iktidarı tarafından bir şeyleri itiraf ettirmek üzere açlığa mahkum edilmiştir. yeni doğum yapan kızı pero büyük zorluklarla gardiyanlara rüşvet vererek babasının ziyarete gider ve babasını ölümden kurtarmak için kendi sütüyle emzirir.. gardiyanlardan biri durumu görür.. yaptığı bu fedakar davranış yetkilileri dize getirir ve cimon'u serbest bırakırlar.
 • feys'te seçenek bir öykü anlatımı var.

  (bkz: roman charity), adult breastfeeding
  (bkz: phintias), damon
 • barok tarzının önde gelen isimlerinden olan peter paul rubens'in, 1635'te yaptığı tablodur. rusya'nın st. petersburg kentinin dünyaca ünlü hermitage müzesinde sergilenmektedir.

  tabloda elleri bağlanmış yaşlı bir mahkum ve onu emziren genç bir kadın resmedilmiştir. cimon(yaşlı adam) dönemin iktidarı tarafından bir şeyleri itiraf ettirmek üzere açlığa mahkum edilmiştir. o sıralar yeni doğum yapan kızı pero, büyük zorluklarla gardiyanlara rüşvet vererek babasını ziyarete gider ve babasını ölümden kurtarmak için kendi sütüyle emzirir. gardiyanlardan biri durumu görür ve yaptığı bu fedakar davranış yetkilileri dize getirir, cimon'u serbest bırakırlar.

  https://eksiup.com/p/ca100777tx9j