• aşı vurdurmayanlara ağır psikolojik baskı uygulayacaklar görürsünüz.
    bu iş 'aşı vurdurmayan fetöcüdür'e kadar bile gidebilir.
  • aşı işe yaramıyosa en fazla birkaç gün hafif ateşin çıkar. daha ne olabilir abartmayın yani. sonuçta bize gelen aşıyı bağımlı bağımsız birçok bilim insanımız inceleyecek. ben öyle olağanüstü bilim kurgu şeylere artık tokum

edit: kısırlaştırıcı falan filan. ya o kadar kolay mı insan vücuduna sadece birkaç ml lik sıvı ile böylesine müdahale etmek. insan vücuduna tek dozda kalıcı etki eden bana bir ilaç söyleyin?

edit2: insan vücudu kemoterapide dünyanın kimyasalına maruz kaldıktan sonra bile kendini bi şekilde toparlıyor. kıçı kırık bir aşının içinde ne olabilir yani bana bunun izahını yapın da rahatlayayım ben de

edit3: ya bu adamlar sanıyor: dünya üzerinde öyle bir madde var ki bunu alan insanın genleri baştan aşağı değişecek. çük genleri çalışmaz olucak ,beyninin bilmem hangi bölümündeki nöronlar çalışmayıp insanı robotlaştırıcak.
    öyle bir dünya yok arkadaşım. yığınla radyasyona maruz kalıp milyonlarca genin bozulsa bile senin vücudun çatır çatır çalışmaya devam ediyor. daha ne mk daha ne

edit4 : insan vücudunda her bir hücre zaten kendi içinde senin tüm bilgilerini içeren dnanı taşıyor. katrilyonlarca hücrenin dnasını baştan aşağı de ğiş ti re mez sin.
    ben çük kaldıran hücrelere gideyim de onların dnasını bozayım diyen maddeyi, nanopartikülü, teknolojiyi açıklayacak bir babayiğit bekliyorum

edit 5: ilacın, gebeler üzerindeki etkileri hariç benim için muallakta kalan hiç bi yanı yok. kıçı kırık bi aşı. bakalım tutturabilmişler mi tutturamamışlar mı görceceğiz

edit: 1 ml siyanür örneği vermiş. yav kafalar ne güzel. bir organizmayı öldürmek oldukça kolaydır. mesele bir organizmanın genetiğinin bi kaç ml lik bi sıvı ile değiştirilmesinin öyle sandığın kadar kolay olmaması hatta mümkün olmaması

edit bilmem kaç: ulan hadi tamam kabul adamın elinde öyle bi madde var ki senin harbiden hem çük genlerini öldürüyor hem beynindeki cart curt lobunun zart zurt bölgesini uyuşturup robotlaştırıyor.
    şahsen benim elimde öyle bi madde olsa ben o maddeyi milyarlarca insanın ruhu bile duymadan vücutlarına tertemiz sokarım. haberiniz bile olmaz. yiyeceğe kat, suya kat, aspirine kat, ona kat buna kat dimi.
    ama işte o maddeyi bulan dahi demek ki yeterince zeki değilmiş ki, alenen sana enjekte etmeye çalışıyor ve büyük oyunu da elin çükünde sen bozdun tebrik ederim.

yeşillendirin bekliyorum
  • umbrella corporation üretse daha güvenilir olurdu.
  • bazı konuları açıklığa kavuşturalım.
    1. çin aşısı inaktiv bir aşı. koruyuculuk oranı daha düşük olsa da, geleneksel yöntemlerle hazırlandığı için mrna aşılarına göre daha güvenli gibi duruyor.
    2. biontech ve moderna ilk kez aşı üretiyorlar. aşı konusunda geriye dönük birikimleri kısıtlı. sinovac'ın (çin aşısını üreten firma) 6 tane aşısı var ve bunlar kullanımda.
    3. çin aşısı çalışmaları türkiye ayağı, özellikle hacettepe üniversitesi güdümünde yürütülüyor. ülkenin en prestijli sağlık kurumunun bizi yanıltacak bilgiler sunacağını sanmıyorum.
    4. çin aşısının uluslararası onay almadan kullanılmayacağını düşünüyorum. öyle bir durumda diğer aşılardan güvenilirlik farkı kalmayacak.
    5. genetik tabanlı mrna aşısı yerine, zayıflatılmış virüs yoluyla elde edilen aşının uzun vadede sonuçlarını kestirmek daha kolay.
    ı have spoken.
  • yüzde 99.9'dur.

şöyle yapacaklar, aşıyı vurulmazsan sokağa çıkman otobüse binmen okula veya işe gitmem yasak olacak.

binde birlik dışarıyı sevmeyen + dışarıya çıkmaya ihtiyacı olmayan dilimdeysen vurulmayabilirsin belki.
  • covid-19 aşıları ve farkları tablosu

çin aşısı klasik aşılar gibi. virüsün cansız hali vücuda veriliyor. detayları araştırınca pfizer veya moderna'ya karşın daha güvenli hissettiriyor bana.
  • sağlık çalışanları, belediye otobüsü şoförleri, kritik pozisyonda çalışan memurlar gibi kişilere aşı zorunlu olarak en baştan vurulacaktır. bu aynı zamanda özellikle çin aşısının denemesi de olmuş olacak. akabinde ciddi bir problem çıkmaması ve de aşının etkinliğinin gözlemlenmesi sonucunda aşı kademe kademe zorunlu tutularak vurulacaktır. ha sen kendi rızanla aşıyı yaptırmazsa polis kapına dayanmaz elbette ancak uçağa, otobüse binemezsin, belli sağlık hizmetlerinden faydalanamazsın sonucunda o aşıyı sike sike yaptırmak zorunda kalırsın olacak olan o.
    burada asıl merak ettiğim şu 1 milyon doz alman aşısının kime yapılacağı ve de neden 1 milyon doz? asıl üstüne gidilmesi gereken konu bu bence. ayrıca bir çok yazarın belirttiği gibi bir takım dolandırıcıların insanlara alman aşısı diye çin aşısını satacağını tahmin etmek de zor değil. neler neler yaşanacak kim bilir?
  • bir ülke her konuda nasıl sorun çıkartmayı başarıyor anlamıyorum. o kadar faz 3 aşamasını tamamlamış. %94 gibi oranlara sahip aşılar varken, faz 3 aşamasını tamamlamamış aşıyı alıyoruz.

çin, dünyaya corona virüsünü bile zamanında açıklamamış ülke. neyine güvenip aşısını alıyorsunuz?
  • evet arkadaşlar aşıların içinde alkol domuzyagı vs olduğunun bilgisini fısıltı gazetesi dediğimiz tabir ile yayarsak %99u müslüman olan ülkemizde aşıdan kacabiliriz ... :)
  • hes kodu ile entegre olabilecek bir durum. mesela uçağa binmek istiyorsun. hes kodun var veya alıyorsun. ama aşı yaptırmamışsın. bu durumda en basitinden, uçağa alınmayacaksın. şehirler arası seyahatlerde, spor salonlarında, iş görüşmelerinde, ders anlatımlarında... kısaca hayatın her aksiyonunda kısıtlama görebilirsin. aşın yok giremezsin, aşın yok binemezsin vs...

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap