• olmuş ama olmamış film. işte bu tarif kadar karmaşık. kadro, çekim teknikleri, mekanlar vs. herşey çok iyi ama bir olmamışlık var. senaryo mu çok basit yoksa eksik kalan şeyler ne anlatması zor. tamam filmin devam serisi çekilecek gibi onu anladık ama, açıkçası kenan imirzalıoğlu olmasından mütevellit beklentinin çok yüksek olması finalde sizi mutlu edemeyebiliyor.
  • film hakkında sözlükteki hiçbir yorumu okumadan gittim en başta onu belirteyim.

benim için bu film, çocukluğumda bütün maceralarını okuyup zekasına hayran kaldığım cingöz recai ile pek sevdiğim onur ünlü zekasının buluşmasıydı. kadroya bakıyorum harika, belli ki sponsor da sağlam. senaristlerin isimlerini görünce bir inceden kıllanmadım değil. ama allah var güzel bir açılış yaptıydı film. devamı? yok. giriş - bir türlü gelişememe - sonuç. insanın neredeyse hadi artık sadede gelin diyesi geliyor. yanımdaki arkadaşım döne döne uyudu öyle böyle değil. arada arkama baktım, evinin kanepesinde battaniyeye sarınır gibi uyuklayan "aman ne çıkacam araya, uyuyoruz şurda ne güzel" görünümlü insanlar var. eee? peki niye böyle oldu bu film?
    kenan imirzalıoğluna lafım yok, iyi iş çıkarmış yine. adam ciddiye alıyor işini, belli. bir onur ünlü filmine yakışmış.
    böyle güzel bir adamı bile -nasıl bir çekim tekniği kullandılarsa artık- yaşlı ve sarkık gösterecek kamera açısını yakalamışlar, tebrik ediyorum. adam filmi izlediğinde bu kadar pörsüdüm mü cidden diye bunalıma girmiştir.
    bu kadar harika malzemeyi heba edecek kadar zenginsek, almanya bizi gerçekten kıskanıyor demektir beyler. reis haklı.
  • spoiler icerir bilginize. kolay kolay yerli film eleştirmem, muhteşem bir kadroya rağmen filmi sevemedim. nedeni ise sagdan soldan görebileceğiniz bir çok sahne filmde fazla abartılı anlaşılması güç bır şekilde bize verilmiş. hele o son sahne kasayı nasıl actı. labirentte bir saga bir sola gitti dünyanın en güvenilir yerinde guvenlıkcıler ne salakça bir kasa yapmış öyle sonra bi baktık hop kenan dışarda. meryem en sonda kenana pusu kurdu. sonra iş birliği yaptılar yani şimdi gercekten ıyı bır film ızleyıcısıyım ama. senaryo ayrı telde fılm ayrı telde oyuncular bambaska telde. klasık tabı her fılmden bıraz alıntı. kusura bakmayın sevemedim.
  • vallaha çok güzel düşünülmüş ama senaryo rezil. boşuna sinemaya gidip para bayılmayın. yakında düşer malum kanallara zaten paranıza yazık
  • adamlar aylarca montaj kitliyormuş da, senaryo defalarca revize ediliyormuş da, ondan eleştiremezmişiz. bre çok bilmiş, dünya üzerinde aylarca montajının yapılmadığı ya da defalarca senaryosunun revize edilmediği film mi var? sektörün hangi sapına tutunmuşsun bilmiyorum da, hayatında hiç first draft senaryonun çekildiğini duydun mu?

o zaman hiçbir filmi eleştirmeyelim. recep ivedik'te falan da aylarca montaj kitleniyor, senaryo kaç draft yazılıyor. şahan'dan iyi mi bileceeniz amk?
  • bu günlerde 100'lük absolut vodka ve 3 yakın arkadaşım ile beyaz perdede izlemeye gideceğim yerli film. oyuncu kadrosu güzel görünüyor, kenan imirzalıoğlu'nu bu tarz rollerde görmeyi seviyoruz.
  • izlerken sıkan film. bir an önce bitse de kurtulsam dediğim nadir filmlerden. bu kadroyla daha kötüsü olmazdı herhalde. olmamış onur abi, sen daha iyisini yaparsın istesen.
  • kemer burunlu, iğne gözlü çirkin kenan'dan james bond yaratma teşebbüsünün fiyasko ile sonuçlandığı zamazingo.
  • olmadı.
    tv dizisi havasında geçiyor film. siz de tv’de izleyin.
  • beklentim çok fazla. izlenme derecesini spoiler vermeden anlatın lütfen. büyük ihtimal diziye bağlayacaklar mevzuyu zaten.
hesabın var mı? giriş yap