• ust komsum sayesinde uzere oldugum durum. alarmini duy be kadin, kalk be kadin, kapat onu kadinnn. kalkmama yarim saat varken, uykunun en kiymetli anlarinda bu hanim ablanin alarminin titresimiyle uyanmak psikolojim icin hic saglikli olmuyor. kac kez ciktim “ben pek uyanamiyorum da aha oho” diyerek saldin beni ama picakla kapina dayandigimda ne yapacaksin aplaa?

bu arada cinnet gecirilmez getirilir taam mi falanlara hic gelemem ben bu halti gecirmeye niyet ettim getirenler de gule gule kullansin.

sosyal mesaj: komsularimizi degil kendimizi uyandiralim daha mutlu bi dunyada yasayalim.
  • getireninde, geçireninde olabildiği bir durum

cinnet geçirmek: delirmek, aklını kaçırmaktdk

cinnet getirmek: bir an için delilik belirtisi göstermektdk
  • ana haber bültenlerinde hala "cinnet getirmek" olarak telaffuz edilebilen kalıp.
    (bkz: atv haber)
    cinnet getirip geri götüremiyesiceler...
  • "geçirmek" mi "getirmek" mi sorunsalına yol açan eylem.(cinnet somut bir şey midir ki getirilsin o da ayrı bir şey tabii.)
  • dün gece yarısı bildiğin geçirdim. 35 desibel kesen silikon kulaklıkla uyuyorum zaten sabahın köründe ve gecenin yarısı uyanmayı sevip gürültü yapan bir moronun komşusuyum diye, gecede 4 defa uykumdan uyandırıyor 5 aydır kulaklığa rağmen bildiğin sinir krizi geçirdim kontrolü kaybettim dün gece. allah böyle manyakları tez zamanda yanına alsın. gebertsin amin.
  • bütün gün kapalı bi alanda, bir adet kedi ve sadece show tv'yi çeken bir televizyon ile oturduktan sonra, ortaya çıkan sinirin, abuk bir şekilde yüze, bedene ve ruha yansıma durumu.
  • doğru telaffuzuna sokayım. cinnet getirmek ne lan? adama cinnet geçirtmeyin.
  • günlerce* saatlerce* bölüm sekreteri, bölüm başkanı ve hoca kapılarında bekleyip bi bok beceremedikten sonra tüm bölüm derslerini drop etmek, akabinde okul uzatmak.

"abi, istedigim dersleri alamıosam, zorla verdikleri dersleri de ben almam, zorla mı, zorla, mikerim ben böle sistemi, böle bürokrasiyi. yok belli bir alt yapıları varmış. cok ogrenci olursa daha fazla assistan gerekliymiş, ona verecekleri para yokmuş. yeter beee, yeter bee. birileri şu tiplerin rüyasına girsin, uyutmasın!!!! madem öle uzasın lanet meret temiz temiz sallaya sallaya okuyalım. zorla katil etçekler beee!!!" tarzı düşünceler kafada çınlamaktadır.
  • son donemde polislerin ali$kanligi olmaya ba$layan fevri tavirlar butunu.
hesabın var mı? giriş yap