• ara ara mahalle bakkallarına gelen cips.devamlı satılan bir bakkal da yok. birden esiyor heralde üretimi yapılıyor, sonra uzun süre ortadan kayboluyor. gördüğümde büyük bir heyecenla gelenlerin tamamını almam yanımdakilerin bana ilginç ilginç bakmasına neden oldu her daim. olsun ben yine de büyük bir çıtırcıkseverim. evet yaptım. yine görsem yine yaparım. (bkz: pişman değilim)
  • dünyanın bütün cipsleri bir yana çıtırcık bir yana...var ya yemeye doyamıyorum öyle bağımlılık yarattı bende...o kadar hafif ki bir çuval olsa yerim yemin ederim...yuvarlak fındıklı tombi'den sonra bana kendimi sekiz yaşında hissettiren ikinci çerez oldu asdfs...

pahalı, şatafatlı cipslere inat mütevazi duruşuyla çıtırcık bir fenomen bence...öyle her yerde de bulunmuyor maalesef...bulduğunuz yerde alın stoklayın paketlerce...

çıtırcık varsa party hard...
  • artık 1 liralık büyük boyları çoğu yerde bulunabiliyor.
  • cheetos'un kardeşi, frito-lay'in yeni çerezi. peynir aromalı ve kırmızı biber çeşnili olarak iki çeşidi bulunuyor. peynirli olanı pek bir tombik, pek bir şirin.
  • ekseriyetle kenar mahallelerde satılan * tadı baya güzel olan cipstir. 90'lı yılların sonunda satılan cin baba cipsini hatırlatır.
  • bir çok bakkal ve markette bulunmayan harika cheetos. örneğin, bizim sokağın başındaki bakkala ayda 1 geliyor. neden gelmediğini sorduğumda ise "dağıtıcıyla aram iyi olmasa bu kadar bile getirmez" cevabını aldım. üstelik getirsin diye dağıtıcının gönlünü falan alıyormuş. yemek mi ısmarlıyor, masa altı mı yapıyor o kadarını bilemiyorum.
  • belki de dünyanın en lezzetli cipsi. bana yakın bakkalda sadece 25 kuruşluk küçük boyu olduğu için bir poşet istiyorum içini alabildiğine bundan dolduruyorum. kazık kadar adamım bazen utanıyorum ama küçüklüğümde çılgınlar gibi yediğimiz cipsleri andırdığı için görürsem almadan duramıyorum. bakkaldan koliyle alan, benim gibi kazık kadar adam olan arkadaşlarım da var. çıtırcığın yanında şiddetle tüketilmesini önerdiğim bir ürün bulunmakta: sivilce kremi .
  • 25 kuruşluk olan versiyonlarından neredeyse çuvalla aldığım, bir oturuşta 8-10 arası mutlaka tükettiğim, monosodyum glutamat takviyeli ve bundan kelli accayip lezzetli, bağımlılık yapan frito-lay ürünü. keşke her markette olsa dediğim munchies alternatifi.
  • allahııııım o nasıl güzel, nasıl yumuş yumuş nasıl ağızda eriyen bir cipstir! şüpesiz ki o cipslerin en en en iyisidir!

çok canım istedi, çocukluk yıllarımın favorisi.
    bir diğer favorim ise cheetos biftek soğan evet o mor olan paket.

şimdilerde bulmak zor.(internetten sipariş verilebiliyor.) hep minnak bakkallarda varmış. en son beşiktaşta bir büfede bulup bir koli almıştım, evet koli. insan kolay ulaşmak istiyor merete*

tanım: mısır cipsi.
  • paketi 17 grama düşmüştür zaten ağızda eriyor doldurun şunu amk parası neyse vereceğim.
hesabın var mı? giriş yap