• ücretsiz dersleriyle gönüllerde taht kurmuş, takdir edilesi uzaktan eğitim merkezi.

http://www.cizgi-tagem.org/
  • gönüllerde taht kuran en güler yüzlü öğretmenlerimin olduğu çoğu içeriği ücretsiz olan online kurs. üye olmak yeterli. çoğu temel düzey eğitimlerin ama uzun zamandır kullanılmadığından unuttuğumuz office veya ağ temelleri gibi kursları çok faydalı.
  • türk bilişim sektörü için o kadar büyük, o kadar değerli bir iş yapıyorlar ki, ne kadar büyük ve önemli olduğunu ekşi sözlükte dahil olmak üzere hemen hiç bir yerde kaale alınmayışından, önemsenmeyişinden anlayabilirsiniz.

bu ülkede önemli, değerli ve yararlı bi iş yapıyorsanız iki ihtimalle karşı karşıyasınız. ya sizi bıktırıp pes ettirene kadar sizinle uğraşırlar, ebenizi atlarlar. ya da hiç kaale almazlar, varlığınızla yokluğunuz bir olur. ki bu iyi olanı.
  • son zamanlarda eğitim sayısına ciddi katkı ve ekleme yaparak çok büyük bir hizmet veren değerli bir kurumdur. son olarak ccna sertifikasyonuna ait eğitim eklenmiş. her bir derse ilişkin katılım içinde ara sınavlar ve bitirme sınavları oluyor. bunları bitirdikten sonra katılım belgesi veriliyor. adrese gönderiliyor mu çok bilmiyorum ama, netten yüksek çözünürlükte indirilebiliyor.

özellikle bilişim elemanlığı için yeterli düzeyde sayılabilecek a+ eğitimleri mevcut, tabi sertifika almak için sınav merkezlerinde sınava girmek gerekiyor. buna ilişkin çizgi tagemde birkaç eğitim var. örnek olarak bu eğitimlerin bir tanesi testout öğrenme sisteminde 420 dolar.
  • senelerdir bilgisayar başında olup, bilişim dünyasını yakından takip ettiğimi sanıp bu tip konularda eğitim videoları izliyorum ve bu siteden az önce spam kutumda gördüğüm bir mail ile haberim oldu. yuh olsun bana!

şahane bir kaynak, emeği geçenlerden allah razı olsun
  • gayet öğretici bir kaynaktır. emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim.
  • 89$'lık beaglebone'u 49$+kdv'ye alabilmemizi sağlamış oluşum.
    http://www.cizgi-tagem.org/…ket/product.aspx?id=710
  • internette bulunabilecek en düzgün ve kapsamlı türkçe eğitim kaynağı. dersleri anlatılan programlar tüm ana hatlarıyla bundan daha iyi verilemezdi. sağolsunlar.
  • yaptıkları güzel işler, verdikleri emek, ücretsiz yayınladıkları eğitimler cezasız kalmamış. suça dikkat: kanuna aykırı eğitim kurumu açma, ücretsiz olunca kanuna aykırı oluyor sanırım.

şöyle bir açıklama yayınlamışlar:

"çizgi tagem'e eğitim alanında türkiye'de alınabilecek en büyük ödül
    özellikle bilişim öğretmenlerine karşılıksız sağlanan eğitim altyapı kaynakları, anadolu'nun tüm sathına yayılmış 1,000'e yakın bilişim öğretim görevlisi ve öğretmenine sağladığı özel sanal sınıflarında uzaktan eğitim imkanları ve bugüne kadar 200.000'e yakın kişiye ücretsiz sağladığı 1,000 saatin üzerindeki görsel eğitim setleri ile öne çıkan çizgi-tagem türkiye'de alınabilecek aşağıda özellikleri belirtilmiş en büyük ödülü almıştır. çok mutluyuz.

t.c istanbul 20. sulh mahkemesi
    suç: kanuna aykırı eğitim kurumu açma
    duruşma günü: 30/01/2013
    davacı: k.h"
  • türkiye'de yapılmış karşılıksız en güzel işlerden biri çizgi tagem. ve şimdi gözlerime inanamıyor olsam da kanuna aykırı eğitim kurumu açmakla suçlanıyorlar. internetten takip edilen derslerin içeriği ortada, yani suç unsuru olabilecek konular işlenmiyor mesela. ve ya şu da değil insanları bir yere gitmeye, bir şey yapmaya zorlamıyorlar. zaten dersler bilişim üzerine ama yanlış anlaşılmasın "nasıl hacker olunur?" filan değil konular, bildiğin windows, photoshop vs.. internet eğitim videolarıyla dolu, bunun tek farkı derli toplu, sistematik olması ve tek kanaldan erişebilmemiz. ama doğru öğrensek ne olacak, kapatalım gitsin. bilmemek de ayıp değil, öğrenmemek de.
hesabın var mı? giriş yap