• tartışma programları genelde şöyle olur.

2 akpli, 3 daha az akpli, 1 muhalif şeklinde dizilinir. bu 5li önce tek muhalifi sustururlar; sonra bu 2 akpli, diğer 3 daha az akpli olanları ikna etmeye çalışır. ikna edildikten sonra ekonomi çok eyi, yerli milli hikayeleri ve kapanış.

tanım: allaha havale ettiğim sözde haber 3lüsü.
  • vs trt kurdi
  • hep bir ağızdan tek bir manşet yayımlayan gazeteler sonrası, nasıl ki gazeteden nefret ettim, bu haber kanallarının ve hatta neredeyse tüm kanalların sahibi sayesinde (dikkat ettiysen sahipleri demedim) benim gibi eski bir televizyonsever tam iki yıldır tv ve haber izlemiyor. özal yıllarından itibaren (belki eskiden de vardır, yaşım daha eskisine yetişmiyor) trt’yi babasının malı gibi kullanan siyasetçilere aşinaydık. ama tüm tv kanalları benim olsun kafasını fettullahçılar sonrası sonrası görmüş olduk (bu akp fikri olamayacak kadar karmaşık ve zekiceydi, ama tabi ki orijinal fikir fetoculara değil amerikalılara ait.).

izleyiciyi salak yerine koyduğunu sanan paravan propaganda kanallarıdır.
  • doları konuşmayan, konuşamayan kanallar.

ey yandaşlar, yala yala nereye kadar?
  • hepsi birbirinin lacivertidir.
  • yandaşların karşısına çıkardıkları kişiler yandaşlar karşısında ezilen kişiler oluyor.

çatır çatır konuşan, lafı gediğine koyan kimseyi ekrana çıkarmıyorlar. çıkardıkları muhaliflerin halk tarafından takip edilmeyen kişiler.
  • ülke tv ve tgrt haber gibi yandaş kanallar bunlardan daha fazla muhalefete yer veriyor.
  • cnnin yunan kanalının müdürü ile bizim dışişleri bakanı görüşme yapıyor. hatta gazeteye televizyona ikisinin birlikte fotoğrafları çıkıyor. aynı hafta içerisinde imamoğlu ikinci kez seçimi kazanınca cnn yunan medyası imamoğluna ters algı yaratsın diye kutlama haberi yapıyor. yaşasın imamoğlu kazandı diyor. yabancı bir ülkenin medyası neden belediye seçimlerine ilgi duyar...
    şerefsizlikleri ülke dışına çıkan kanallar.
  • la ülkede 70 kişi öldü son bir ayda kaçak köçek içkiden, bunlar papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor, biri de sokağa çıkıp sormuyor vatandaşa bu nedir, sorun nedir, neden buna yöneldiniz, ne bir özel haber ne bir yorum, bu kadar mı korkak haysiyetsizsiniz siz? ne tarz bir utanç kaynağısınız birader siz bu milletin başına? ülkeye katma değer üreten+kazandıran vatandaş grubunun her türlü alışverişi sosyal aktivitesi çatır çatır sikilirken siz ne ayaksınız

haber böyle yapılır alın bakın
hesabın var mı? giriş yap