• sanki dünyada bizim bilmediğimiz bir doğum sıkıntısı var ve sadece seçilmiş aileler çocuk sahibi oluyormuşçasına çocuklarını asilzade gibi yetiştiren ailelerin bir ürünüdür. çocuklarınız seçilmiş ve sandığınız kadar özel değiller. yaptığının bir başkasına zarar verebileceğini öğretmeyen aile suçludur. senin çocuğunun taş atma özgürlüğü bir başkasının canını acıtması veya yaralaması anlamına gelmiyor.
  • bir sonraki aşamanın, "çocuğumun cinayet işleme özgürlüğünü engelleyemezsin" olmasından korktuğum durum.
  • bu cümleyi ben duysam kadına taş atıp, siz de benimkini, derdim.
  • bakın lütfen bu tip çocuklu ve problemli ailelere tolerans göstermeyin.
    onlara göre kendileri hep haklı ancak sonunda haksız olduklarını ve çocuklarının da kendileri gibi gereksiz olduklarını anlayacaklar.
    biraz sabır sadece.
  • çocuğa sınır çizmenin önemini kavrayamamış, kendi sınırları içerisinde özgür olabileceğini öğretmeyen, sadece topluma değil kendisine de zorluk çıkaracak birey yetiştiren ebeveyn sözü.
  • şımarık anne babalar kendileri gibi şımarık çocuklar yetiştiriyor. tipik.
  • eğitimsiz, cahil anne beyanı. o kadar çoklar ki bunlar her gün birisine denk geliyorum.
    geçen 4-5 yaşlarında bir çocuk önünden geçen kediye tekle atmaya çalıştı. çocuk ya, çocuklar hayvanları sever, sevmeli, çok şaşırdım. şirin bir ses tonu ile "ama çok ayıp, hiç kediye tekme atılır mı" dedim. annesi ne dese beğenirsiniz. çocuk o daha ne anlar.

anlar be kadın. anlar. sen öğretemediğin için anlamıyor olmasın.
  • bunu diyene hiç cevap vermeyip taş atmak lazım.
  • bugün taş atma özgürlüğü yarın adam öldürme "özgürlüğü". özgürlüğü anlamamış bir cahilin hezeyanları.
hesabın var mı? giriş yap