• küçük balık 4 yaşına girmek üzere ve annesi ile yaşıyor. her hafta sonu olduğu gibi yine birlikte vakit geçirmek için evden almaya gidilir. kapı açıldığında küçük balık kendi kendisine şarkı söyleyip dans etmektedir.

kb: yanına da kalmaaaazzz, yanınaaaaaa
    ben : ???
    annesi: kreşte dinlemişler sanırım, dünden beri dilinden düşmüyor. bul da arabada giderken dinlesin.

küçük balık'la babanneye doğru yola çıkılır. mobil internet kotası dolduğu ve hız düştüğü için parça bulunamaz ama demet akalına ait olduğu tespit edilir. balığın keyfi yerine gelsin diye tüm radyo istasyonları taranır, rock'dan başka pek bir şeye bulaşmayan bünyeye serdar ortaç dayanır.

eve gidince arabadan inerek koşa koşa eve giren küçük balık tablete yapışır ve bana "yanına da kalmaz bul baba" der.

sonuç: gereksiz bir parça eşliğinde geçen yaklaşık bir saat, o bir saatte tepinen danseden hoplayıp zıplayan mutlu bir küçük balık, küçük balığa eşlik eden onunla hoplayıp zıplayan bir baba, bir babanne.
  • - küçük amcaaaaa!!!
    -???
  • çaylak banyoda ayline (2.5) banyo yaptırmakta ve bağıra çağıra şarkı söylemektedir;
    çaylak: siribiiiim, siriboooooom..
    aylin: (kulaklarini kapatarak) suuuss söylemeeeeee
    çaylak: nooldu, şarkıyı mi sevmenin
    aylin: çok cirkinsin
    çaylak: hobareyyyy neyim ben????
    aylin: çok cirkinsin bagirmaaa!!!!!
    çaylak: haaa sesim çirkin ( yani inşallah)
    aylin: sesin de çirkin!!!!! birak baba söylesin
    çaylak: len baban ne zaman şarkı söyledi sana?????
    aylin: arabada söylüyor ya, sen sus, babam gelsin
    çaylak: baba? araba??? haaa kızım teypten çalıyor baban kendi söylemiyor.
    aylin : teyp ne?
    çaylak iç ses : hakkaten lan teyp ne
    çaylak: he kızım baban güzel söylüyor tamam. bisi demedim
    aylin: cekirgeyi soylesene, fred çayıra sativersinn, scooby doo da toplasın, shaggy de immmmmm, karsiki dağlar immmmmm

kızın kafa yandı bu kadar laf üstüne...
  • mezarlıkta dedesinin mezarını gördükten sonra yeğenim (yaş 4):
    - baba, sen ölünce bizi kim dövecek?
  • mutfakta pişirilmiş dalağı gören 3 yaşındaki yiğenim:

-anne ben abimin kakasını yemek istemiyorum.

daha sonra çorba içerken dalağa bakıp tiksinmeler falan...
  • diyalog desen diyalog değil çocuk desen hiç değil aslında, yaş 11-12 ama bir karizmatik ki çocuk diyemiyorsun. neyse, konuya geleyim ben;

yeni taşındım, haliyle bir önceki evden gelen kolilerden çıkan "ya bunu da ne diye saklamışım ki ben" denilen eşyalardan kurtulmaya çalışırken, evvelden atsaymışım nakliye masrafımı yarıya düşürecek kadar eşyayı istifleyip atmaya koyuldum; tabii on defa iş olmasın diye de ne kadarını kucaklayabildiysem aldım çıktım evden.

merdivenleri tam yarılamışken bi kutu uçuverdi elimden onu tutayım derken öbürü düşüyordu ki kutuya uzanan bir el gördüm:

-ya sen ne diye tek başına böyle işler yapıyorsun ki!

bi' güzel azarladı beni sonra kapıya kadar taşıdı kutuları.

tanımıyorum da, meğer ev sahibimin torunuymuş bayram için gelmiş.

yerim len ben seni!
  • -kinder istermisin?
    -hayır.
    -wtf?
  • emre (5 yaşında ve kendisi kuzenim olur) dayım, ben, kardeşim ve babam bi ramazan günü balkonda oturmuş iftarı bekliyoruz. dayım bi yandan bulmaca çözüyor emre ile beraber.

dayım: evet emre söyle bakalım insanları taşıyan bir araç, nedir bu ?
    emre : bisiklet
    dayım : 4 tekerlekli bir araç nedir bu (araba dedirtmeye çalışıyor) ?
    emre : 4 tekerlekli bisiklet
    hepimiz : :)
  • efe 2 yaşında konuşmayı yeni yeni öğreniyor. balkona çıkartılıp hilal şeklindeki ay gösterilir.

+efe bak ay.
    - (ağlamaklı bir şekilde) kırılmış :(
  • daha adam akıllı konuşamayan 3 yaşındaki yeğenim beren'in gizlice telefonumu almasıyla başladı her şey. telefonu aldıktan sonra sadece kamerayı açmakla kalmayıp kamera fonksiyonunu ön kamera moduna getirip, poz verip, selfie yapması, üstüne bilmemne programda çektiği fotoğrafına filtre yapıştırıp ''dklşasdkşlaskdlaskdasldk'' şeklinde fotoğrafa yorum yapıp facebook'da yayınlaması. telefonu aldığı yere biz farketmeden bırakması .

telefona gelen bildirimler sayesinde bir baktım beren'in ''dklşasdkşlaskdlaskdasldk'' yorumuyla yaptığı sanat eseri beğeni rekoru kırmış.

diyalog şöyle gelişir;

gorukmez: beren'cim bunu sen mi paylaştın ? bunu kimden öğrendin ? nasıl bir zeka var sende amcacım ?

beren: !?'^'+'+'^?%&?!'

gorukmez: peki bu yorumda ne anlatmak istedin ?

beren : beren yazıyo işte salak mısın ?

gorukmez: **!!error!!**

3 yaşındaki cocuktan ayar yiyip, zekasına hayran kalarak olay yerini terk ettim. bu yeni nesil beni gerçekten korkutuyor.
hesabın var mı? giriş yap