• yayınevlerini bu çöpleri çıkarmaya mecbur bırakan okurlar utansın.
  • doğru tespittir. her önüne gelen sosyal medya fenomeninin kitap çıkarması sonucu oluşan durumdur.
  • yetişkinler neden utanıyor pardon? > (#80943467) < çöplere para vermediğimiz için mi? bakın bu cehallettir başka birşey değil ve utanması gerekende bunlara izin veren yeni nesil ebeveynler ve yayınevleridir.
    kendi adıma ben eski kitapların yeni baskılarına bile para vermiyorum zaten genellikle sahafları tercih ediyorum.
    (bkz: akmar pasajı)
    edit: bakın arkadaşlar beni linç etmeden önce yazdığımı lütfen ‘algılayarak’ okuyun.
    yine de teşekkür ederim yeşilleriniz için
  • dikkat, giri fazla derecede katı atık içerir

--- spoiler ---

sözlüğün en hakiki tespitlerinden biri.

nedenleri ise:
    1. parayla rafa kitap yerleştirme boktanlığı.
    2. sosyal medya denen bok çukuru.
    3. sosyal medya fenomenliği denen bokluk.

işte böyle boktan bir durum.

--- spoiler ---
  • en son bakılacak yerdir. zaten araştırdığın kitabı almaya gitmek daha bilinçli bir durumdur.
  • okuyucu kitlesinin çöp okuduğunu gösterir.

suç raflarda değil.

doğru doğru en çok satan kitaplar onlar... tabii kitap denebilirse.
  • (bkz: kötü çocuk)
  • cunku bircok seyde oldugu gibi cok satanlar listesinde de torpil islemektedir. bircok yayin evi parayi bastirip piyasada gundem yaratmak istedigi kitabi cok satanlar kismina ekletebiliyor. gayet net hissedilen baslikta yazan gibidir. bende de cok satanlara bakmamak gibi bir davranis gelisti bu sebeple. pembe fili dusunme diye bir kitap mesela ici bombos ne zaman gitsem cok satan listesinde. ornekleri buradan bagdat'a yol olur zaten.
  • çok satan sey kaliteli olmaz ki
    bunu yillar önce " zar adam " aldigimda öğrenmistim.
  • ergenli ve kocalı kitaplar olarak nitelendirdiğim piyasa kitaplarıdır. müzikte olduğu gibi kalıcılığı ya da bir sanat değeri yok. gün geçirtiyorlar. sonra yok olacaklar. tek sorun okuyanda da ufuklar açmayacak olmaları.
hesabın var mı? giriş yap