• bugün gündemden hiç düşmeyen çorlu'daki öğretmen-öğrenci vakasını biliyorsunuz.

yaşananları kaydeden öğrencilerin görüntüleri sosyal medyada paylaşmasının ardından okul yönetiminin öğrenci hakkında, çorlu ilçe milli eğitim müdürlüğünün de görüntülerdeki öğretmen hakkında idari soruşturma başlattığı kaydedildi.

kaynak

öğretmenin suçu galiba çocuğu dövmemek. başka izahı yok.

şimdi bazılarımız sınıf yönetimi falan diye tutturabilir ancak ne yazık ki o kırmızılı yavşak gibi öğrencilerin olduğu bir sınıfta eğitim bilimlerinde öğretmenlere verilen "seni anlıyorum, senin neler hissettiğini biliyorum." gibi romantik cümleler işe yaramaz. öğretmen muhtemelen videoya çekildiğinin farkında ve onun için eli kolu bağlı hareketler sergiliyor. çünkü tokat atsa biliyor ki ertesi gün bütün haber bültenlerinde kendisi yayınlanacak ve belki de bunun için görevinden olacak. ama bunu yapmadığı için idari soruşturma açılıyor olması ne büyük akıl tutulması yaşadığımızın göstergesi bence.
  • öğretmenin akıllanmasıyla sonuçlanacaktır. "iki türlü de soruşturma açılıyor keşke kafa göz girişseydim" diyecektir.
  • yanlıştır. gencecik, üniversite diye lisenin bir üstünden yeni mezun, idarelerin sıkı baskısı altındaki öğretmeni günah keçisi ilan etmek, sorunu halı altına süpürmektir.
  • aksi olsaydı şaşırırdık zaten. hala neden buradayız ben de merak ediyorum.
  • bu görüntüleri servis edenler de öğrencilere bir şey olacağını sanmıyordur herhalde. orada ekmek parası için o hayvan evlatlarının yaptıklarını sineye çeken adamcağız belki de ekmeğinden olacak. yazıklar olsun, yemişim böyle adaleti.
  • ilgili öğrencilere okuldan uzaklaştırma cezası verilmesi gerekirken yapılan yanlış. ne yapsaydı adamcağız, kendisini taciz eden liseli erkeklerin dersini sabote etmesine ses çıkarmasa mıydı? kantarın topuzu kaçmış bunu anlamak için arif olmaya gerek yok. anaokulu mu orası, çoluk çocuğun şamatasını çeksin? alt tarafı maaşını almak için hakkıyla işini yapmaya çalışan bir öğretmen.
  • sonuçta gizli çekim ve sınıf mahrem bir ortamdır.

sınıf öğretmenin idaresinde ise, bu çekim ona ve otoritesine yapılan bir hata iken, nasıl olur da delil olarak kullanılarak öğretmen aleyhine soruşturma açılır?

bir öğretmen çocuğu olarak diyorum ki, o kırmızılı çocuğu da el bab'a mayın eşeği olarak göndermek gerekir. soruşturma gereksiz.

tanım: öğretmenin aleyhine ise skandal, lehine ise sonucu beklenen bir soruşturmadır.
  • soruşturma açıldığını duyunca öğretmen içinden şunu geçirmiştir: ''keşke dövseydim.''
  • öğretmenlik mesleğinin itibarını düşürdüğü için doğrudur. iki uçlu olmaya gerek yok, hocanın yaptığının tersi kafa göz dalmak değildir. bağır çağır, hadlerini bildir, gerekirse sınıftan çık öğrenciyi disipline ver. ne demek sırtına çıkması?

öğrencileri görünce askeriyeye hak verdim. çok ciddiler gereksiz yere çok sıkılar zannediyordum. meğer bu millete yüz verirsen generalin bile sırtına çıkarlarmış bunu anlamış olduk.
  • normal bir durum. öğretmenlik camiasında bu tür durumlarda hep öğretmene "sınıfı idare edemiyor" diye bakarlar. öğrenciler x öğretmende susuyor, y öğretmende konuşuyorsa y öğretmen her daim suçlu görülür.
hesabın var mı? giriş yap