thedewil

  • azimli
  • anadolu çocuğu (313)
  • 4586
  • 28
  • 3
  • 0
  • dün

2017 ygs'yi kaçıran çocuklar

kendilerine müstehak olan çocuklar. burda yardakçıları da hemen türemiş. neticede dakikada bulur bunlar birbirini.

benim kardeşim de bugün sınava girdi. çocuk geçen hafta gitti, sınav yerine baktı. bugün de 10:00'da başlayacak sınav için 8:00'de okul kapısındaydı.

bakın tekrar söylüyorum, buyrun sınava giriş belgesi: (bkz: http://beta.hizliresim.com/ld9mge)

sınava girerken elinde bir kimlik belgesi, bir de bu kağıt var. bu amına kodumun kağıdını okuyamıyor, ordaki koyu yazılmış "sınav binasına en geç saat 09:45'e kadar giriş yapınız. bu süreden sonra sınav binasına giriş yapılamayacaktır." notunu görmüyorsanız sizi üniversiteye değil ahıra kaydettirmek lazım. okuduğunu anlamayı ölçen sınava, ösym'nin bas bas bağırıp her tarafa yazdığı notu okumadan giriyorsan siktir git bir zahmet.

okulun yerini bulamıyorlarmış. e önceden git bak bir zahmet. elindeki telefondan wattpad'i açıp erotik hikayeler okumaya ayırdığınız zamanın birazını google maps'ten okulun yerine bakmaya ayırsanız keşke, böyle olmaz.

vay efendim 2 dakika geç gelince niye alınmıyormuş. ulan sığır, sınava en son giriş saatine niye ayarlıyorsun ki kendini zaten. neredeyse saat 10:00'daki sınav için 9:00'da kapılar açıldı. bizim zamanımızda bu sınavlar 9:00'da başlıyordu, adamlar yetişilsin diye 10:00'a aldı. eskisi gibi 9:00'da olsa yine 10:00'da mı geleceksin. bir saat götünü erken kaldır erken git. istanbul'da toplu taşım da ücretsizdi zaten.

türkiye'nin alışılmış manzarası "2 dakika geç kalmış nolur, 15 dakika geç girsin nolur". kural diye bir şey var arkadaş. sen 90 km/s hızla gidilen yolda, %10'da hata payı konuyor, 100 km/s ile gidersen yine ceza yiyorsun.

bu model sığırlar da mesela "99'la olsaydım ceza yemeyecektim 1 kilometreyle ceza yedim" diye kendini savunuyor. 99'la sürmek zorunda mısın peki sayın amına koduğum? 80'le gitseydin çükün mü düşüyordu?

sürekli bir "aman bu seferlik de böyle olsun" kültürüyle yürüyen bir ülke burası malesef. kural diye bir şeyin mantığını anlatamazsın, alacaksın eline bir değnek dürteleyip güdeceksin.

devamını okuyayım »
12.03.2017 15:42