thedewil

  • 5018
  • 15
  • 7
  • 0
  • dün

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

bakın benim ufkumu nasıl açıyor. gerekli malzemeler:

1) facebook'tan gördüğü sallamasyon bilgilerle ufku açılan bir yazar.

2) sallanmış bilgi:

"ikiz kuleler 11 eylül terör saldırısından 2 ay önce terör saldırılarına karşı 3.5 milyar euro karşılığında sigortalanmıştır."

3) google'da bu bilgileri aramak:

(bkz: https://en.wikipedia.org/…stein#world_trade_center)

sonuç:

larry silverstein adlı yukarıda ve hatta sözlükte bilgileri bulunabilecek kişi, dünya ticaret merkezi binalarını 24 temmuz 2011'de, yani saldırılardan 1 ay 18 gün önce almış. aldıktan sonra yaptırdığı sigortada terör klozu da varmış. kendisi de saldırı günü karısı dermatolog randevusuna gitmesi konusunda ısrar edince saldırıda ölmekten kurtulmuş.

dünya ticaret merkezi'nin oluşturduğu 5 binanın sigorta primi değil toplam sigorta bedeli 3.55 milyar dolarmış. ancak, silverstein bu saldırının iki ayrı terör saldırısı olduğu, dolayısıyla terör klozunun iki kere kullanılması gerektiği konusunda ısrar etmiş.

sigorta şirketi bunu kabul etmemiş, olay mahkemeye taşınmış. mahkeme sonucunda silverstein'a toplam milyar dolar ödeme yapılmış. halen arsanın kiracısı konumunda olan silverstein, bu alana 2004'ten beri tekrar dünya ticaret merkezi kurmaya çalışıyormuş.

bakın, götümden sallamayıp google'dan araştırınca nasıl ufkum açılıyor. işte öğrenince ufku iki katına çıkaran şeylerden birisi de budur, facebook'tan dayıoğlu hikmet'in paylaştığı bilgileri sallamasyon sikko bilgileri google'dan arayıp doğrulamak.

devamını okuyayım »
11.09.2015 20:29