şükela:  tümü | bugün
  • her seçimden sonra kıyı ege ve akdeniz türk cumhuriyeti'nin kurulmasından bahseden kemalisttir. lord eddard stark'ın kemalist versiyonlarıdır. b1916'nın hepsini ifşa etmesi gerekir. insan içine çıkamasınlar.

bunlar dalga geçtikleri çorum'da,mecitözü ilçesinde kapı kapı dolaşarak 13 ve oğuzlar ilçesinde 170 oy farkla belediye kazanan chp seçmenine hakaret ettiklerini bilmezler. bugün kültürsüz diye aşağıladıkları çorumlular yerel seçimde %34,4 aldı. 48826 kişilik cumhuriyet halk partisi seçmenini her seçim sonucunda hüsrana uğrattınız. sadece 79 oy farkla kaybedilen ortaköy belediyesini bilmiyorsunuz çünkü hiç gelmediniz. dodurga ilçesinde chp seçmenin desteği ile akp ile yarışan demokrat parti'ye belediye verildiğinden hiç haberdar değilsiniz. lacin ilçesinde chp'ye 0 oy çıkmıştı! 0! o tatava yapma bas geç dendiğinde gerçekten tatava yapmadı adamlar ve mhp'yi hem burada hem sungurlu ve uğurludağ ilçesinde başa getirdiler.

yine güzel tokat'ta, özellikle alevi seçmen tatava yapmamış ve belediye seçimlerinde mhp'ye geçerek %39 oy almışlardır. almus'ta tatava yapılmamış ancak belediye 200 oy farkla adalet ve kalkınma partisi'ne geçmiş. başçiftlik'in yiğit yurttaşları, chp belediye başkan adayı dahil herkes mhp'ye oy vermiş ancak güçleri zalimin zulmünü yıkmaya yetmemişti, hatırlarım. 1500 farkla kaybedilen turhal'da 6600 chp seçmeni tatava yapmasa turhal'da bugün bir mhp belediyesi görülecekti. yeşilyurt'ta harama sadece 50 oy ile dur diyemedik! zile yine alevilere tatava yapmamayı öğretemediğimizden kaybettiğimiz bir ilçe oldu.

ve gururumuz amasya'ya gelelim. burada merzifon ve gümüşhacıköy ilçelerinde üstün mücadelelerle cumhuriyet halk partisini iktidar yaptık. insanlara adalet ve kalkınma partisi'nin, atatürk'ün amasya'ya geliş tarihinde kutlanan festivali iptal ettiklerini söylerek, tamamen atatürk ve onun fikirleriyle direndik. gümüşhacıköy'de zehra özyol hanım her ay bir etkinlik yapıyor, merzifon'da alp kargı bey kritik referandum döneminde her türlü soruya yuvarlak cevaplar veren ilker başbuğ paşa'yı konuşmacı olarak getirebiliyor. bakın dikkat ettiniz mi halkın kin ve nefretini kazanmış cihangir solcularını değil, ilker paşa'yı getiriyor!

referandum:
    çorum: %35 hayır :(
    tokat: % 36 hayır :(
    amasya: %43.7 hayır:(

siz izmir'i yel alır sel alır ama akp alamaz diye pankart açarken bu insanlar tezek kokan köylerde mücadele ediyor.

siz her seçimden sonra haritada sarı gördüğünüz yerlere küfür edip türkiye'den siktir olup gitmek başlığına girerken bu insanlar kaybettikleri bölgeleri analiz ediyor ve fikir geliştiriyor.

maalesef türkiye'yi seçim sonuçlarını rakı masalarında analiz eden kıyı ege değil, bu çok güzel insanlar kurtaracak. çünkü her devrim taşradan başlar. (bkz: 19 mayıs 1919)

buraların insanlarıyla dalga geçenleri, şehirlerini yobaz bulanları misafir etmek istiyorum. hiç tartışmaya gerek yok. gelin görün, bekliyorum.
  • gitmesine lüzum yoktur. bu yerlerde cumhuriyetçilik değil, ümmetçilik ağır basar. cumhuriyeti 90 yıldır içselleştirememiş topluluklara gitsen ne? gitmesen ne? bırakınız ne halleri varsa görsünler.