5039 entry daha
  • kendisi en iyi gününde dahi messi'nin bugün gösterdiği gibi etkili bir performans gösteremez. messi bugün baştan sona maçı domine etti. rakibe kartlar göstertti, çok kilit paslar attı, oyunu maestro gibi yönetti,yetmedi iki tane de efsane gol attı. ronaldo ceza sahası içinde ve civarında tam bir terminatör ama onun dışında yok. takım iyi değilse o da değil.

bu arada bugün maça çok iyi başlamıştı ama sonlara doğru düştü oyundan. heralde hafta içinde oynanan 120 dakikadan sonra bu kadar tempolu bir maç zorladı. her ne kadar ekstra güçlü bir adam olsa da artık 32 yaşında sonuçta. o değil de bu adam ne zaman 32 oldu amk yav...
  • şaka gibi lan.

şöyle bir okuyorum da hakkında yazılanları, gözlerim kanayacak neredeyse. biri inzaghi'den sonra en büyük balon, öteki ofsayt dışında gol atamaz demeye getirmiş.

ve muhtemelen bu iki tip de yaklaşık 3 saat önce 23 nisan 2017 galatasaray fenerbahçe maçı'nı izleyip futbola dair çıkarımlar yapıyorlardı.

hayat harbi garip amına koyim. çok şey yazılır da, yazmaya değmez.

(bkz: 19 kasım 2013 isveç portekiz maçı)

şu maçı bir izleyin, bir maç nasıl domine edilir, bir takım nasıl tek başına sırtlanır görün

edit : adam manchester'da parladığı yıllarda piyasada fenomen, zidane, ronaldinho ve yazmaya üşendiğim tonla adam vardı. çalım atıyor, estetik futbol oynuyor, ingiltere liginin tek başına kaba tabirle amına koyuyordu. bunu ronaldo kadar iyi yapabilen ikinci bir isim gören varsa beri gelsin. sonra herif en büyük olana, real'e geldi ve aynı şeyleri yapmaya devam etti. bu sefer de "bireysel oynuyor, pas vermiyor, anca şov yapıyor, daha çok gol istiyoruz, messi senede 40 gol atıyor" dediniz. adamda "he amına goyim öyle mi? yok la çalım falan atmak, direk gol atmaya gidiyoruz" diye yardırmaya başladı, onu da beğenmediniz. etrafındaki oyuncular hep değişti, messi gibi yıllarca aynı adamlarla oynamadı. halı sahada bile "abi biz ahmetle daha iyi anlaşıyoruz aynı takımda olalım" diyen tipler iş ronaldo olunca sikine dahi takmıyor bu mevzuyu.

bu kadarını dahi zorla yazdım, beyin yetmezliğinden ölebilirsiniz.
  • real madrid'te ki elit bir futbolcu. 7 numaralı formayı giyer ve mağdur durumdaki ülkelere yardım eder. israil'in filistin'e yaptıklarından ötürü formalarını değiştirmek isteyen israil'li bir futbolcuyla formasını değiştirmeyi reddetmiştir.
  • başlığı altında çeşitli trollük denemelerine maruz kalan futbolcu.

üç gün önce messi'nin başlığında saçmalanırdı, şimdi de burda saçmalanıyor. bi güruh var, sürekli dinlene dinlene saçmalıyor.

zidane, figo, brezilyalı ronaldo, beckham zamanlarında iyi ki internette trollük müessesesi daha gelişmemişti. daha önceki yıldızları saymıyorum bile.
  • - "her maç nasıl sinire kestiğini görüyoruz, yol yakınken bırak bu işleri, git halı saha aç onurunla yaşa, yoksa yakında sinirden kendini sikmek deyimini hayata geçiren ilk kişi olacaksın."
    (bkz: bükemediğin bileği öp)
  • topla ilişiği yıllar geçtikçe azalan topçu. ne biliyim 3-5 yıl önce yine kendine oynasa da takıma oynuyor gibi gözüküyordu, top sürüyordu içeri kat ediyordu yerden uzun ara paslar deniyordu. o zamanlardayken bende 'bu adam yapabilir, alıp gidebilir, basıp geçebilir; fiziksel ve teknik hiç bir eksiği yok, önünde sonunda tek başına dünya futbolunun hep zirvesinde olacak' düşüncesi vardı. ancak 2012 yılının bahar aylarından itibaren ronaldo'dan bu beklediklerimi asla alamayacağımı anladım. hep kötülediğim messi'nin en iyisi olduğunu kabul ettim.

son zamanlarda belki 90 dakika başına 20-30 saniye kalıyor top ayağında.
  • iyice ergen muhabbetine döndürülen futbolcu başlığı.

ulan 30-40 yıl sonra, götünün kılı pişmaniyeye dönünce burada saydıranlar efsane olarak gösterecekler adamı genç nesillere. ufacık beyinleri algılayamıyor şimdilerde. günlük başarısızlığı bekleyen zavallılara dönmüşler. büyüyecekler elbet.

not: ronaldo'dan 1 yaş büyüğüm amk.

edit: biraz üstlerde birisi bale ile hazard ile karşılaştırın demiş ya bu adamdan için. evet tam da bu tip insanlar için söylemiştim bunları. süzme salaklar.
  • ronaldo iyidir siktirtmeyin. messi de iyidir. evet.
  • her türlü gelmiş en iyi futbolculardan biridir.illa messi'yle kıyaslancaksa messi tabi ki amk.ama neden bununla kafamızı uyuşturuyoruz anlamıyorum
13640 entry daha
hesabın var mı? giriş yap