zemin yesil 12 yildiz 3 ok sari

  • 10022
  • 22
  • 3
  • 0
  • 5 gün önce

kitap çalmak

komünal, meta, anarşist, ortak kullanım vb. gibi bir takım reel sosyalist jargon kelimelerle süslendiğinde güzelliğine güzellik katan (!) alçakça bir eylem.

- "unutulmamalıdır ki, kahrolsun amerika, 6. filo defol, işçilerin prangasından başka kaybedecekleri bir şey yok, her yol devrim, lanet olası menşevikler, klara zetkin, avrupa'nın üzerinde dolaşan heyula, yoldaşlar, üstat mao, nadejda krupskaya, halkın egemenliği için kitap çalmak galaksinin en onurlu hırsızlığıdır." harbiden yavv, böyle söyleyince, şerrefsizim kendimi bir kuş gibi özgür hissettim hee. şimdi bir iphone, bir televizyon, bir de laptop çaldıktan sonra kuracağım cümleler için alıştırma yapmam lazım. yalnız bunlar kitaptan pahalı, biraz das kapital falan okumam lazım.

hee bir de sırrı süreyya önder'in "okumak için kitap çalmak caizdir. günahı, vebali varsa benim boynuma" sözünü kendisine şiar edinenler var ve her ne hikmetse, bu kişiler sırrı bey'e "popülizmi bırak, günahımızı, vebalimizi yükleneceğine, çaldığımız kitapların parasını ödemeyi denesene" demezler.

adamlar çalıyor, bu eylemden rahatsız olacaklarına, mahcup olacaklarına, tutup kılıf uyduruyorlar. neyse, madem söz kitaptan açıldı, madem söz hırsızlığa geldi, o zaman lafı the kite runner'a bırakalım:

--- spoiler ---

- "sadece bir tek günah var, o da hırsızlık. tüm diğerler günahlar hırsızlığın çeşitleri. bir adamı öldürdüğünde bir hayat çalmış olursun, karısının koca hakkını, çocukların baba hakkını çalmış olursun. yalan söylediğinde, birinin gerçeği bilme hakkını çalarsın. çalmaktan daha alçakça bir hareket yoktur."

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
07.10.2013 13:15