• gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan ancak en iyisi kesinlikle değil. futbolu şl'nin istatistik tablosundan takip edenlere göre tabii ki dünyanın en iyisi ancak şu maçta 2-3 kere kendini yere atıp penaltı aramaktan başka hiçbir şey yapamıyor. ilk yarıda 20 metreye pas atamayıp atağın içine etti böyle dünyanın en iyisi mi olur allah aşkına. söylediklerim kötü oyuncu olduğu için değil tabii ki her şeyi ekstrem yapıyor ancak en iyi futbol oynayını arıyorsanız gidip messi'nin bir maçını izleyin futbol nasıl oynanıyor görün
  • şampiyonlar ligindeki gol rekoru messi tarafından kırılmasın diye 38 yaşına kadar futbol oynayacak süper star. real madrid kariyerinin en fazla 2-3 yıl daha süreceğini düşünüyorum, bu sebeple 36 yaşından sonra rekorunu geliştirmek için şampiyonlar liginde oynaması garanti takım arayışına girip bu takımlarla 1 yıllık kontratlar yapma ihtimali bana son derece yüksek geliyor. bu sebeple 36 yaşından sonra türkiye'de en azından bir sezon futbol oynaması pek olası.
  • ulan iniesta biteli en az 4 sene oldu trollun bile mali kaldi. he amk iniesta var messi'nin arkasinda.

goren de ronaldo'nun da arkasinda sabri sarıoğlu ile selcuk inan var sanir.

tanim:oynadigi donemin en iyi golculerinden biri olan muhtesem futbolcu. ama sadece futbolcu.
    ama messi'nin (a.k.a genius) kalibresinde degildir beyin ve goz senkronu olan herkes bunu idrak edebilir zaten.
  • 3 gol atarak nasıl euro 2016 kazandırdığını merak ettiğim futbolcu. messi hakkında en son 2012'de "ağbi benim de arkamda iniesta xavi olsa ben de atarım yea" geyiği yapılıyordu iniesta 11'e zar zor giriyor adamlar hala aynı geyiği yapıyor. messi'nin maçlarını izlemediğiniz ne kadar da belli oluyor. messi artık bunların hepsini tek başına yapıyor açın yaptığı asistleri, asist olacak kilit paslarını izleyin iniesta mı kaldı allah aşkına adam ligde hem asist hem gol kralı burada gelmiş istatistikle ronaldo daha iyi diyorlar gol krallığında ona en yakın olan suarez onun da asistlerini messi yapıyor zaten. adam orta sahaya gelip kendisi yapıyor her şeyi ronaldo gibi top gelsin gol atayım diye beklemiyor. kaldı ki ronaldo da mükemmel futbolcu bana zorla gömdürüyorsunuz ancak bu iki futbolcunun maçlarını izleyip ronaldo messi'den daha iyi demek gerçekten akıl karı değil
  • adam tam bir bitirici. sezgileri çok güçlü.. bunu fizik gücüyle birleştirince ortaya ronaldo çıkıyor.
  • şampiyonlar liginin en golcü futbolcusı. ama yeter artık ya balonel messi fanboyları. adam gene yazdı golünü bu turnuvadaki 12. golünü atmış adamlar bu başlık altında hala messi diye ağlıyor. bize göre dünyanın en iyi futbolcusu kardeşim, elbette bu başlık altına yazıyoruz. siz de gidin messi başlığının altına yazın, ağlayın her neyse.

edit: imla
  • hala messi’nin daha iyi olduğunu düşünüyorum ama bu da çok iyi be abi!
  • sadece iyi bir golcü olduğu için beğenilmeyen süperstar, sanırım iyi bir kaleci falanda olması lazımdı tam anlayamadım daha ne isteniyor bu adamdan.
  • attigi goller ve bugün attığı gol tarihin en başarılı golcülerinden biri olduğunu gösterir. ama fazlası bence yok. yıllardır maçlarını izliyorum, adamin neredeyse çalım atmadan bitirdiği maclar oluyor. pasları dümdüz. evet süper golcü, evet süper kafa vuruyor ama en iyi olmak farklı bir şey. ronaldo gol atamazsa kötü performans sergiledi diyoruz.oysa messi hiç gol atmasa bile maçın en iyisi olabiliyor. çünkü her maç onlarca ağzımızı açık bırakan olağanüstü pas atıyor, gol pozisyonu yaratıyor, onlarca kere adam eksiltiyor ve bunları bazı maçlarda 3 kişi pres yaparken yapıyor. hicbir oyuncu messi kadar prese maruz kalmıyor.messi olağanüstü pas veriyor dediğimiz xavi iniestanin toplamından fazla asist yapan bir futbolcu. tüm bunların yanında gol ortalaması c. ronaldo'dan yüksek. dolayısıyla c ronaldo messi'nin sadece golcülük özelliğiyle karşılaştırılabilir.
  • türk olsaydı çoktan göbek yapmış, saldım çayıra kafasıyla arada bir önüne top gelirse vurup gol atıyor, milyon liraları cebine dolduruyor olurdu...

antreman mı bu saatten sonra ben mi antreman yapayım? hastayım hocam gelemeyeceğim...

şu aralar cengiz var roma'da oynuyor bahtı açık olsun gurur kaynağımız.
hesabın var mı? giriş yap