• kendilerini hayranlıkla izleyip feyz alırım.
    penaldo diyenler gidip basketbol izlesin futbol onlara göre değil.
  • bugün itibarıyla tartışma bitmiştir...yok ben illa konuşcam diyorsan gerçek bir beyinsizsin..
  • yanlış hatırlamıyorsam penaltıyı kendi yaptırdı attı.
    2. golü direk kendi attı.
    3. golü kendi yaptırdı attı.
    yani tüm gollerde diğer oyuncular dışında direk olarak kendi payı var.

allah aşkına oradan portekizi silin
    ronaldo vs ispanya yapın
  • ispanya maçındaki performansını küçümsemeye çalışmak, herhangi birinin aynı performansı göstereceğine dair taştan ışık çıkartmaya çabalamak, ınga diye ağlayan kırkı çıkmamış bebeğin anlamlı konuşma ihtimalini andırıyor.

karşında prese rağmen topa sahip olabilen, belirli sistemi ve yüksek teknik özelliklere sahip olan bir takım var, son 10 yılda en başarılı 3 ulusal takımdan biri- fas ya da saudi arabia değil. takımının bir çok oyuncusu pozisyon pozisyon dökülüyor, 5 saniyeden fazla verimli oynayamıyor veya son vuruşa dair üretkenlik yok, orta alanda topa müdahale yapamıyor, sadece fernando santos'un savunma pozisyonu alma talimatlarını başarıyla yerine getiriyor.
    bireysel çaba ve aklıyla ya penaltı ya sarı kart diyerek ceza sahasına dalıp penaltıyı kazandırıyor ve gole çeviriyor. golden sonra rakip baskısı ve oyun kontrolü elindeyken real madrid'te dahi yapmadığı pres veya pas açısı daraltma görevlerini yerine getiriyor, üzerine ilk yarıdaki 3 atak girişiminin tamamında ana rolde oynuyor. kendi ceza sahası yayındayken 3 tane kendisinden 7 ila 12 yaş genç takım arkadaşına 90 metrede 12 metre fark atıp bomboş bir gol pası veriyorsun.
    olası yan toptan takım pozisyon bulsun diye rakibinden en iyi hava hakimiyetli oyuncusu gerard pique'yi taç çizgisine çekiyorsun. bu sırada takımın geleceği olan guedes, maldonadoluk yapıyor ve bir de onu başından kovmakla uğraşıyorsun.
    son olarak 40tan fazla vuruştur atamadığın frikikte konsantrasyonunu üst noktaya getirip gol atıyorsun ve psikolojik üstünlüğü sağlıyorsun. aynı zamanda sahada dökülen 6-7 takım arkadaşına da enerji veriyorsun, tıpkı 2 yıl evvel olduğu gibi canlandırma fırsatını yaratıyorsun.
    ama neymiş, bir milyon çalım atıp 121** adam geçmeden, aşırtma vuruşla, sağ gösterip sol vurup kaleciyi yumurtlatıp veya madara edip gol atmadan efsanevi performans olmazmış. karşında la liga'nın ne de olsa messi her türlü geçer gol atar anlayışıyla sahaya çıkan las paspas var tabii.
  • burak yılmaz’ın tırnağı olamayacak topçu. real’de torpil ile oynuyor yoksa yeri ispanya’n 5. ligi.
  • ronaldo luis cok iyi futbolcudur, bircok finalde gorev almis ve goller atmistir, belki uzun yillar bu performansini korusa dunyanin en iyi futbolcusu bile denileilir fakat butun bir kariyerine baktigimizda cristiano ronaldo ile kiyaslanamaz. yilin futbolcusu odulunu ronaldo luis 2 kez kazanmistir, cristiano ronaldo ise 5 kez kazanmistir. sampiyonlar liginde kat kat daha fazla galibiyet almis, kupa almis, gol atmistir.
  • şuraya bunu iliştirmesem olmaz! kendisi türk telekom reklamlarında olduğu gibi robot bir bünyeye sahip, yoksa bu yaptıklarının açıklaması olamaz. ayrıca sürekli güncelleme yiyor. apple’ın bize yaşattığının aksine bu güncellemeler adamı daha da ileriye taşıyor. messi saf yetenek, hiç bir zaman kıyas yapmam ikisi arasında, ama bu adam da saf güç, makine. ben seyir zevkime bakıyorum ve diyorum ki; iyi ki benim dönemimde oynuyorsun pezevenk!
  • ılk defa buyuk bir takima karsi kendi takimini sirtladigini gordum. simdi beni bombalamaya baslayanlar olacaktir ama real madrid'in buyuk takimlara karsi oynadigi maclari, finalleri vs. goz onune alinca tek basina ronaldinho gibi takimi sirtlamisligi olmasi. olduysa da nadir. ıapanya karsisinda her firsati gole cevirsi. hatta en son golu atmasini hic beklemiyordum. zira serbest vurus ortalamasi dusuk bir futbolcu. demek ki saclariyla ugrasmayi birakinca performansi artiyor.
  • ronaldo'ya bir takım ver, oynasın.

messi barcelona dışında hiç bir yerde kendini ispatlayamadı ve öyle kalacak.
  • messi ile kıyaslanan fakat messiden daha iyi olan, dönemin en iyi futbolcusu.
    topu her yönüyle oynamak mükemmel özelliği. kafa vuruyor, frikik atıyor, şut çekiyor.
hesabın var mı? giriş yap