şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her ayın son cumartesi günü izmir konak meydanında toplanan bisikletçilerin yaptığı eylem. bugün 27.si düzenleniyor. amaç nedir ? trafik içerisinde bisikletin var olduğunu göstermek.
  bugün yapılacak eylemin linki

  critical mass izmir grubu
 • ocak ayı eylemi bugün saat 17'de konak meydanında toplanarak gerçekleştirilecek. etkinlik sayfasına buradan ulaşılabilir. ayrıca critical mass in ruhunu çok iyi yansıtan bir şarkı şuradan dinlenebilir.
 • bugün saat 17:00'de saat kulesinde şubat ayı etkinliği için toplanacak grup.
 • bu cumartesi günü 30.kez düzenlenecek etkinlik. mart 2013 etkinlik sayfasına buradan ulaşılabilir.
 • yerli ve yabancı birçok katılımcıyla haziran 2014 ayağı son derece güzel geçen etkinlik.
 • yarın (28.10.2016 cuma) günü 76.sı düzenlenecek etkinliktir. eskiden olduğu gibi cumartesi günü yerine, orijinaline uygun olarak cumaya taşınması bu etkinliğin de bir ilkini oluşturuyor.

  fb etkinlik sayfası : https://www.facebook.com/events/1594878100815132/

  "arabadan in, bisiklete bin"
 • dün (25.11.2016) 77.si düzenlenen etkinlik. 100 civarı bisikletli, konak meydanından başlayarak basmaneli alsancaklı şehir içi turunu gerçekleştirdi. tur esnasında yolu kapatacak kritik çoğunluğa sahip olan grupta bir çok yeni katılan şehirde arabaların baskısı olmadan bisiklet sürmenin keyfini yaşadı. aralık ayı cmsinin de aynı coşkuyla geçmesini bekliyoruz.
 • izmirde 30 aralık cuma günü 78.si düzenlenecek etkinlik. yeni yılda ve sonrasında bisikletin trafiği tıkamadığı ve trafiğin kendisi olduğunun anlaşılması umuduyla yine şehirde boy gösterilecek. etkinlik bisikletlilerin 19.00 da konak meydanından hareketi ile başlayacak.
 • izmir'de her ayın son cuması yapılan ve 2017 kasım ayının 24. günü tekrarlanacak olan etkinliktir. 19.30 suları konak meydanı'nda buluşmaya başlayan bisikletliler, 20.00 suları izmir'in simgelerinden olan saat kulesinin etrafında turladıktan sonra, şehrin kalabalığına dalacaktır. bisikletin trafikte yeri olduğunu anlatan ve kökenleri çeyrek asıra dayanan bu eylem/şölen ile bisikletliler bir kez daha haykıracaktır:

  #arabadanin
  #bisikletebin
 • her ay katıldığım ve çok kısa süren etkinlik.evet katılımcı sayısı güzel buna iklimin uygunluğuda etken ama rota daha fazla uzun kullanılmalı.

  1. yılımı son ağustos cmsiyle doldurdum.bir yıl boyunca her ay katıldım yaz aylarına nazaran özellikle bahar ayları katılımın en yüksek olduğu sonra kış olup yaz ayları ise en az katılımın olduğu ve bu duruma şaşırdığım alternatif gezi turu.
  bir yıl boyunca münferit olarak katılmamdaki en büyük etmenlerin başında grupçuluk ve liderlik gibi kavramların olmaması tamamen free ve bağımsız bir oluşum olmasıydı.
  ama son zamanlarda giderek grupçuluklar cm ile çok ilgilendiği için liderlik taslayanlar olduğundan soğuyup keyfe kederlik kararı aldım.
  birde cmnin tabiki bir amacı var bisiklete ve bisikletçiye farkındalık ama bazıları bunu fazla ciddiye alıp iticileşiyor.oraya gelenlerin çoğu şehrin ana caddelerinde bisikletlilerle bisiklet sürmek ve bundan hem kendisi keyf alıp hemde dışarıya kendiliğinden mesaj vermek amacıyla geliyorlar.ama bazıları varki bisiklet sürmeye bile anarşi ile yaklaşıp ertesi gün gideceği yere bisiklet dışında bir araçla giden.ayda bir gün cmye katılıyor diye bisiklet haklarının ana savunucusu ve bunun için her türlü icraatı toplasan 1 saat bile etmeyen sürüş için yapabilecek bütün dünya düzenini yaptığı şeyle değiştirdiğini değiştirebileceğini sanıp kırık olanlar.sür kardeşim bisikletini bak keyfine...