• yaptığınız işin nöbetçisi iseniz cumartesi günleri,
    haftanın hiçbir gününe benzemeyen bir yoruculuğa sahip iş günüdür başınızda..

ama şükürdür amindir amandır..bu devirde
  • arada bir cumartesi de işbaşı yapılabilir, problem olmaz ancak kalıcıysa özellikle de yaz aylarında asap bozar.
  • işe yarım saat daha geç gidip 2 (iki) saat daha erken çıkmaktır. kimileri için sevinç kaynağıdır
  • bir sonraki versiyonu pazar günü çalışmak olan faciadır.

ilk başlarda işe her günkünden yarım saat geç gelir, saat 13:00'te çıkarsınız. sonra çıkış saatiniz 17:00'ye çekilir. birkaç hafta sonra işe geliş saatiniz her günki gibi olur. işte o zaman sevinç kaynağı olmaktan çıkar. cumartesi günü çalışmak, cumartesi günleri de çalışmak olur.
    iskontolu mesai dilimi, rutin mesai gününe binmiş olur.

ardından pazar günlerinizi de cumartesileştirmeye çalışırlar.

devamı için (bkz: pazar günü çalışmak/@pass)
  • cumartesiyi cumadan ayıran farklar:
    msn de kimse yoktur
    facebook ta hiç bir aktivite, video yoktur, akşam 7 gibi bütün gün gezilen görülen yerlerin fotografları ekler insanlar yavaş yavaş,
    gün içerisinde msn e giren insanlar olduğunda çevrimdışı kalınır ki kimse ayy canıım cumartesileri çalışıyor musun sen demesin insani demoralize etmesin diye.
    cumartesi çalışıyorum hem de saat 8 e kadar çalışıyorum. her hafta yeni bir ümit belki bu gün erkenn çıkarım diye.
    -sevgili müdürüm bu gün erken çıkmak istiyorum mümkün müdür?
    md:ne işin var ki
    -hiiç
    md:git çalış
    -tıpış tıpış tıpış

edit:kışın cumartesi günleri çalışmak daha az koyuyormuş yaz olunca anladım
    edit: yeni işimde cumartesileri çalışılmıyormuş. ay bebişler nasıl çalışıyorsunuz cumartesileri hiç anlamıyorum denilebilir. ama demiyorum ama insan kolay alışıyormuş.
  • sinav donemlerinde ogrencilerin bolca yaptiklari aktivite... ustelik para da vermiyorlar...*
  • öğlen bire kadar olmasına rağmen normal bir hafta içi mesai gününden bile daha zor geçen günde çalışmaktır.hiçbir işimiz olmadığı halde birkaç adi insanın keyfi için bütün gününü heba etmektir.
  • ayrıca verilen üç kuruş paranın kuruşu kuruşuna çıkarılması için işverenlerin yaptığı/yapabileceği karaktersizliklerden birisidir.
  • cuma akşamı rahatlığını silip götüren uzun zamandır sabahlarımda anlam bırakmayan*, göğüs kafesime dolan havanın ağırlığıyla ezilip elimden zorla alınmış hayatımı başkalarının yaşadığını görüp içten içe kıskanıp, sinirlenip, bir sürü hayali başka zamanlara erteleyip, okunacak kitaplar, izlenecek filmler, gözüp görülecek yerler, sevdiklerimle geçirmek istediğim, paylaşmak istediğim onca şey- sohbetler, gülüşmeler, gezmeler belki de sadece susup oturmak-, uzun mükellef kahvaltılar, bir iki saat fazladan uyuma, saate bakmadan evde yayılma, bangır bangır müzik dinleme hatta kıyı bucak temizlik yapıp ardından bir türk kahvesi içme zevkimi elimden alan üstelik her cumartesi nerdeyse gerçekte anlamlı hiç bir çalışma yapmadığım(mız) vakit öldürdüğüm ki vaktimi kendim seçimlerimle bile öldüremezken çalışıyormuş "miş muş" yapılan eylemlerden biri daha. esaret hissiyatı ve mutsuzluk başka hiçbir şey değil.
  • valla cumartesi çalışıp da mesai sözlükte goygoy yaparak geçirilebiliyorsa, abartılacak bir yanını göremiyorum.
hesabın var mı? giriş yap