• kim bilir kaç neslin ruhunda izler bırakan iyi insan. sanatçılar ölmüyor sadece boyut değiştiriyor.
    mekanın uçmağ olsun fahrettin baba.
  • cüneyt arkın'la hatırladığım anekdotlardan biri, 1997 yılıymış:

c.a: -siz yeşilçam'da fakir erkek, zengin kız hep eleştirdiniz, peki bayıla bayıla izlediğiniz titanik (1997) filminde de aynı konu yok muydu?

haklıydı, titanik filmi rekorlar kırarken de aynı konuyu işliyordu. eski adamlar olayı doğru teşhis etmiş.
  • cüneyt arkın'ın 50 yıl önce çektiği filmleri türk sineması bugün çekemiyor. huzur içinde yatsın.
  • huzur içinde uyu büyük usta. ruhun şad olsun. seni ve eserlerini asla unutmayacağız. kendi adıma minnettarım.
  • kara murat filmlerini defalarca izlemişimdir.muzip oyunculuğu ve eğlencesi ile favori cüneyt arkın karakterimdir.tv'de 7 gün dergisi için çektirdiği süpermen kostümlü fotoğrafında ikoniktir.kemere bakılırsa süpermenler filmi zamanları görsel gözlüklü haliyle de clark kent olurmuş görsel artık başka hayata..
  • gün boyu sosyal medyada ölümüyle ilgili yorumları takip ettim. sağcısı solcusu muhafazakarı türkü kürdü çerkezi lazı herkesin ölümüne üzüldüğünü gördüm. halkın sanatçısı olmak böyle bir şey. cüneyt arkın; kemal sunal ve barış manço etkisi yaratmıştır.

hiçbir zaman unutulmayacaksın türk sinemasının en yakışıklı, en savaşçı, en fedakar adamı. ruhun şad olsun.
  • büyük usta, büyük oyuncu ve yaşadığı topluma maksimum sanatsal faydası dokunmuş ender insanlardan birisiydi, ruhun şad olsun, bu millet seni unutmayacak.
  • adam gibi adam, türk, vatansever, atatürkçü.
  • salon erkeği rolleri içinde bakışlarının çapkın, samimi, sıcak, yeşil buğusu sarıp sarmalardı. satın alınan koca, arım balım peteğim, küçük sevgilim, severek ayrılalım, murat ile nazlı her birinde bir yeşil ışık huzmesi bırakırdı kalbimde. mücadelesini verdiği tüm değerler için oynadığı filmlerine ise ruhunu katardı. babam çok severdi. kara murat, battalgazi filmlerini akşam saatlerinde gözümüzü kırpmadan bütün aile gururla izlerdik. çok üzüldüm. allah mekanını cennet etsin. huzurla uyusun.
  • gerçek bir vatanseverdi ve kalbi türk milletine sevgi ile doluydu.

seni en son şu tepkinle hatırlayacagim cüneyt abi, mekanın cennet olsun.

https://youtu.be/bthza5hihp0
hesabın var mı? giriş yap