• eskiden iktidara yaranma çabasının ve yalanın da bir adabı vardı.

https://mobile.twitter.com/…tus/1601483429404897281

şu aşağıdakini bulmam abartısız 1 dakikamı aldı:

https://deliveroo.co.uk/…6125094&item-id=1117389048

edit: bir geri zekalı da avrupa’yı kötüledi diye akp’li mi oldu demiş. avrupa’yı kötülemek başka şey, iktidarın hoşuna gitmek için yalan söylemek başka. işim gereği ingiltere’nin çeşitli kentlerine gidiyorum düzenli olarak ve her gittiğimde “marketler boş, gaz yok” vb yalanları söyleyenlere küfürler ediyorum.
  • ekonomik bir durum.

edit: chp'nin abd'li başdanışmanına, pkk destekçisi başdanışmanına, (bkz: tr705)'e ses çıkarmayan, kılıçdaroğlu'nun abd'de 8 saat nereye kaybolduğunu sorgulamayan (güya bilal'in vakfına ait bilmem ne binasını çekmeye gitmiş. gazeteciler yanında zaten, onlarla gitsene, 100 kat fazla ses getirirdi.) kızdıran tweet.

tamam lan, londra yumurta dolu.
  • sorun yok, halkımızın alamadığı yumurtaları onlara satarız. onlarda para var yumurta yok, bizde yumurta var para yoksa, başka ne olabilir.
  • m.ali brand bu cüneyt'i görse tekrar ölürdü.
  • 3 gün önce londra'daydım, menemen yapmıştım, bilseydim bu aça da verirdim. gerçi bilmiyorum tarifesi ne kadar..

tanım: kaleminin tarifesini bilmediğim yayın insanının sıçması.
  • "londra'da yumurta yok" dedi diye linç edilen insan.

haberin olsun sözlük yazarı, akp'ye hayatında oy vermemiş, hiçbir zaman da oy vermeyecek bir çok zeki ve entelektüel insan avrupa'yı eleştirebiliyor, zira aşağılık kompleksleri yok.

edit: cüneyt özdemir'i savunmak gibi bir derdim yok, avrupa ile ilgili en ufak olumsuz söz söyleyen herkese iftira atıp, hakaret eden aşağılık kompleksli insanlardan tiksiniyorum, bunu da bıkmadan, usanmadan dile getireceğim.

edit2: alın bu da bbc'nin konuyla ilgili haberi. belki bakıp da insanları yok yere linç ettiğiniz için azıcık utanırsınız. tabii utanma gibi bir duygunuz varsa.

"supermarkets have been left with empty shelves recently as the uk faces an egg shortage."

link
  • (bkz: ironi)
    yani öyledir inşallah.
  • --- spoiler ---

londra'dayım ve marketlerde yumurta yok!
    nedeni maliyetlerin artmış olmasıymış...londra'dayım ve marketlerde yumurta yok!
    nedeni maliyetlerin artmış olmasıymış...
    --- spoiler ---

ben de londra'dayim. sokaklarda, parklarda basibos gezen yumurtalar gormuyoruz ama marketlerde yumurta var. aranizda su garibani taniyan varsa benimle iletisime gecsin, kendisine 30-40 tane verebilirim.
    bu arada, ozellikle londra'da "maliyeti cok" diyerek satisi yapilmayan herhangi bir urun yoktur. birisi dalga gecti bununla herhalde.
  • belki tavuklarda sıkıntı var. yumurta yok diye ortalığı velveleye vermek doğru olmaz cüneyt bey.
  • he, tanzim çadırı kurulmuş diyolla.
    millet tavuk yakıyormuş.
hesabın var mı? giriş yap