• cübbe olarak yanlış yazılan sözcüğün yıllar yılıdır doğru yazımı. yakın zamanda tdk hıristiyan'ı hristiyan yapması gibi cüppe'yi de cübbe yaptı. nasıl ki cep yerine ceb demek ne kadar doğruysa cüppe yerine cübbe demek de o kadar doğru. ayrıca darbeyle dağıtılmadan önceki gerçek tdk'nın (şimdiki tdk gibi her yıl içtihat değişikliği yapmayan) ciddiye alınabilir nitelikteki son sözlüğü olan tdk sözlükte de (bendeki 1983 baskısı) cüppe olarak geçmektedir.

  ayrıca, (bkz: ana yazım kılavuzu)
 • li eki aldığı zaman dinsel bir kimliği ve kişiyi sıfatlandıran sözcük.

  eğer çevrenizde bu şekilde cübbe giyen biri varsa kendisine cüppeli diyebilir ve bir spor programına yorumcu olmasını tavsiye edebilirsiniz.

  özellikle iran bölgesinde televizyon programları kendisine oldukça rağbet edeceklerdir. öyle o topu aldı sağdan sürüp yaptığı asistle falan gibi yorumlar yapmasına gerek yoktur.

  "dua ettim" "buçuk dua" söylemleriyle reyting canavarı olabileceği sanılabilir.

  diğer konukları da biraz fıkırdatırsınız tamamdır.
 • seneler önce toprağa gömülen göbek kordonuna olan inancı nasıl ki hala devam ediyorsa, zamansız insan bu defa da 30. yıl mezunları gününde babasının giydiği cüppeyi mezuniyet töreni ve konvoyda giyecekti, inanarak. babası can arkadaşını omzunda taşımış o da babasının cüppesini bi meslektaşı olarak omzunda taşıyacaktı. çünkü babası buna değerdi.