• chelsea 'nin 23 milyon sterline aldigi bek. adamin sozlukte basligi yok ama bonservis ucmus. fiyatlar sasirdi harbiden
  • chelsea'nin yaptığı son derece gereksiz transfer, verilen 28 milyon da inanılmaz fazla. chelsea'nin böyle bir futbolcuya taş çatlasa 15 milyon euro ödemesi gerekirdi ama tipik ingiliz kulüplerinin transferin son gününde saçmalaması sonucu piyango torino'ya vurmuş diyebiliriz rahatlıkla. zappacosta kötü futbolcu değil ama torino seviyesindeki takımlar için geçerli bu durum. başarılı olma şansı olan takımlar da yine serie a'nın roma, napoli, juventus gibi daha üst düzey takımlar ki orada bile zor bence. iyi bir takım oyuncusudur, darmian'ın gidişiyle o bölgede iyi işler yapmıştır ama chelsea'nin bu adamı tercih etmesi oldukça gereksiz. sonuçta bu adamın rotasyon oyuncusu olacağı çok net belli.

chelsea'nin oyun anlayışı genel olarak 3-5-2 üzerine kurulu conte arada değişiklik yapsa da kendi sistemine oyuncuları adapte etti. zappacosta klasik 4-4-2'nin sağında oynamaya nispeten daha alışkın bir futbolcu, torino'da da savunmanın önünde, orta sahada sağ tarafta oynamış olsa da geçmişte daha çok oynadığı bir bölgeydi. şuanda rüdiger sezon başından bu yana düzenli olarak 3'lü savunmanın çoğunlukla sağında oynuyor, pozisyonu sabit gibi. conte yanındaki isimleri devamlı değiştiriyor. sezon başı olduğundan ideal üçlüyü yakalamaya çalışıyor sanırım. tottenham maçında andreas christensen bile oynadı, o bölgede çok fazla alternatifi var yani takımın. bu iki isim de sağ tarafta oynayabiliyor bir de. direk sağ taraf olarak baksan azpilicueta var, önde oynatayım desen orada zaten moses var ve moses'tan oldukça iyi verim alıyorlar. hatta azpilicueta da nadir de olsa orada oynayabiliyor. baya büyük rekabetin içine düştü yani. italya milli takımı'nda yedeği olduğu darmian'ın halini düşündüğümüzde boş bir transfer olduğu daha net görülüyor ama ben çok konuşmayayım. nadir de olsa ben bir transfer hakkında böyle iddialı konuşunca adamlar kral oluyor. ben konuştum diye şimdi orada cafu'ya dönüşür neme lazım.
  • 3-5-2'nin sağında oynayabilecek bir oyuncu. verilen para normal, chelsea'nin sistemine uyum sağlar ve bazı maçlarda moses'i yedek bırakabilir. dribblingi moses kadar iyi değil ama hücum katkısı ve bitmeyen enerjisi moses'le forma yarışına girmesini sağlar
  • şampiyonlar ligi'nde daha ilk yarılar bitmedi ama bu gecenin golünü attı kendisi büyük ihtimalle. uzaktan muhteşem vurdu, benim fazla beklentimin olmadığı bir adamdı ama bana tokat gibi cevap verdi şuanda. golü bulursam eklerim.

https://twitter.com/…kiye/status/907685254026194952

edit : link
  • bu gece qarabağ maçında öyle bir gol atmıştır ki sırf bunun için şapka kanunu tekrar çıkarılır.
  • karabağ'a efsane bir gol atmıştır.

https://youtu.be/hmfqtzaenv8
  • yok böyle bir gol.
  • 3 ocak 2018 arsenal chelsea maçında oyunan girdikten sonra, gianluca zambrotta esintileri sunmuş olan savunmacı. bu adam varken, victor moses denen çıtkırıldım sığırı oynatan conte'ye ders olmuştur umarım performansı.
  • 3 ocak 2018 arsenal chelsea maçına sonradan girdikten sonra oyunu değiştiren oyuncu olmuştur. inatçılığı sayesinde marcos alonso'ya yaptığı asist maçın kırılma anıydı.

kendisine güveni gün geçtikçe yerine geliyor, victor moses'ı yakın zaman da ilk on bir dışına göndereceğine şüphem yok.
  • chelsea'de forma giyen 1992 (26) italya doğumlu sağ bek.

2017/2018 sezonunda torino'dan 25m €'ya antonio conte tarafından transfer edildi.

ilk sezon boyunca back up- rotasyon arası [12(10) mac 1 gol 1 asist] bir çizgide, cesar azpilicueta'nın yedeği olarak kullanıldı.
hesabın var mı? giriş yap