• gözlerden kaçmakta yada kacirilmakta olan gelişmedir. akit tv'ye çıkan davutoğlu;

"ben ve mit başkanı hakan fidan ısrar ettik; ama darbe girişiminde genelkurmay’da tutuklanan mehmet dişli son anda emekli edilmedi!" dedi.

ali babacan kadar on plana cikarilmama nedeni davutoglu'nun yavastan otmeye baslamis olmasidir. daha konusacagi cok sey var da sanirim korkuyor.

"mesela mehmet dişli’nin kesinlikle emekliye sevk edilmesi konusunda ben de mit müsteşarı da çok ısrarcı olduk. bunu mit’ten gelen bir rapor üzerine söyledim. ve son geceye kadar da dişli’nin emekliye sevki söz konusuydu. son gece kanaat değişti. ama bu kanaat benim sebebimle değişmedi. bu devlet şeyi ile… girmek istemem detayına… ama şu bilinsin ki ben fetö’ye karşı tek bir fetö mensubu kalmayınca kadar mücadele kararlığı gösterdim.”

"bu devlet seyi ile...girmek istemem detayına..." ne demek sayin davutoğlu??

izlemek isteyenler buyrun.
  • bildikleri olan veya muhalefet etme çizgisinde olan;
    (bkz: erkan mumcu)
    (bkz: süleyman soylu)
    (bkz: mehmet ağar)
    gibi sağ cenahtan siyasiler iktidara ortak oldu.
    hatta;
    (bkz: milliyetçi hareket partisi) (bkz: devlet bahçeli)
    (bkz: vatan partisi) (bkz: doğu perinçek)
    gibi farklı siyasi kültürleri olan partiler ve siyasiler iktidara ortak oldu.

ancak şimdi ahmet davutoğlu için iktidara ortak olma yolu pek yok gibi. o yüzden cephanesini idareli bir şekilde kullanmaya başladı. sonu hayır olsun inşallah.
  • babacan da davutoğlu da her şeyi biliyor. sabırlı olun.
  • yolu akp'den, hem de bu kadar yüksek rütbeyle geçmiş birisine zerre inanılmaması gerektiğini düşündüğüm için isterse kıçını yırtsın umrumda olmaz.

elindeki kozları (!) iktidar olmak için kullanır, iki gün sonra bakarsınız akp'deki herkes canciğer kuzu sarması olmuşlar.
  • boşuna ötüyor ha bildiği varsa ve şu ana kadar saklıyorsa zaten o adamdan ülkeye hayır gelmez. fırsatı ülke için değil kendi için saklamış demektir. baştaki arkadaştan farkı yoktur. az şerefi namusu olan adam akpde en fazla bir kaç saat dayanabilir.
  • "ama şu bilinsin ki ben fetö’ye karşı tek bir fetö mensubu kalmayınca kadar mücadele kararlığı gösterdim.”

bu mu ötmek? adam fetö'yü bitirdim diyor. bu düpedüz yalan söylemek.
  • babacan da davutoğlu da hep benim çekindiğim, gizlediğim bir şey yok minvalinde bir şeyler söylüyor. neyi kastediyorlar ya da kimi kastediyorlar bilmiyorum ama gizem hızla ilgi çeker ve aynı hızla ilgi söner. ne diyeceklerse açık konuşmalılar bence. 2020 yılındayız. 90ların kafasında siyaset yok artık.
  • davutoğlu ötse ne olur ötmese ne?
    adamlar açık açık 'ne istedilerse verdik' ve 'kandirildik' dedi. en fazla detayları açıklar, o aciklamalar da türkiye'nin anbean değişen gündeminde kaynar gider.
  • kimsenin ilgisini çekmemiştir.
hesabın var mı? giriş yap