• gecenin bi yarısı adamı yatagından kaldırıp izlettiren pek bi super anime.. *
  • (bkz: ghost note)
    (bkz: dead note)
  • japonya'da yayınlanması hala devam ettiği için her hafta birileri* internete koysa da indirsem diye sabırsızlıkla beklediğim anime.
    35 bölüm oldu hala bitmeyen bitemeyen anime.

düsseldorf'taki japantag'da elinde death note tutan, hatta ryuzaki ve light gibi giyinmiş çılgın gençlik gördüm, çok da iyi olmuşlardı, kıyafetler, duruşlar..... demek ki bir yerlerde death note satılıyor. aralarından bazıları belki gerçek bile olabilir. paranoyaklaşıyorum olabilir....

animeleri izledikten sonra o filmler de hiç çekilmiyor...
  • --- cok fena spoiler ---
    --- bak diyorum ---
    --- ona gore ---

olumu beni en fazla uzen karakteri barındıran anime..kardesim gibiydi adam yahu..ep 25'ten bahsediorum bu arada..

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • youtube'un yayınlanmasına izin vermediği anime. son birkaç bölüm kala bu yapılır mı, 35. bölümün heyecanla piyasaya düşmesini bekliyoruz.
  • 35. bölümdeki sürpriz ölümle güzel bir final yapacağa benzeyen anime.
  • 39. saniyede biten bir 36. bölümüne sahip, heroes'la birlikte küfür etme alışkanlığını kazandırmış anime.
  • hüzünlü olduğu kadar komik sahnelerin de olduğu bir finalle veda eden anime. keşke bitmeseydi diyor insan.
  • daha ancak bir kaç bölümünü izlediğimden derinine yorum yapmayacağım ancak gördüğüm kadarıyla müthiş bir "akademik nbaşarıya göre değer veren japon toplumu ve aşırı çalışmaktan beyni kaynamış ve kendini tanrı zanneden geleceğin sapık ruhlu japon genci" tespiti yapmış bir anime. çocuğun sapıklığı inanılmaz bir megalomanyaklıktan kaynaklanıyor.

ayrıca tabii ki mangadan uyarlanmış ve filmi bile çekilmiş. çizimlerde karakterler ne kadar karizmaysa, gerçek oyuncularla bir o kadar ezik gözüküyorlar.
hesabın var mı? giriş yap