şükela:  tümü | bugün
 • tsugumi ooba'nın yazdığı, takeshi obata'nın çizdiği manga.
  ryuuku adlı bir shinigami (ölüm tanrısı), raito (halkın ve medyanın verdiği isimle kira) ve l adlı dedektif (bir disorder durumu var) arasında ki savaş anlatılır.
 • bu yil 2 filmi vizyona girecek olan bomba bir metafizik-polisiye manga. ilk film 17 haziranda japonyada gosterime giriyor 2. si ise eylulde. biri ismini ve yuzunu bildigi herkesi oldurme gucunu ele gecirmis, digeri dunyadaki butun guvenlik guclerini ve istihbarat birimlerini arkasina almis 2 dehanin kapismasini konu aliyor. muhtesem bir konu olsa da karmasikligindan dolayi manganin mukemmel oldugu soylenemez. yine de iki karakterin birbirlerinin akillarini okumasi ve aciklarini bulmaya calismasi muhtesem. insana bazen iki tarafin da surekli en iyi hamleleri yaptigi mukemmel bir go oyununu izliyormus izlenimi veriyor. eger hikaye filmde daha dikkatli islendiyse gelmis gecmis en baba japon filmlerinden biriyle karsilasabiliriz. umuyorum japon sinema endustrisi bu konuya yazik etmemistir.
 • bu hafta itibariyle uzun suredir beklenen animesi japonyada yayinlanmaya baslamistir, hayirli ugurlu olsundur.
 • ilk bolumu itibariyle death note** isimli bir deftere* girilen her ismin birer birer, sebepli-sebepsiz ölmesini kendisine konu edinmis ve boyle devam etmesi durumunda sevenlerini arizaya baglayabilecek olan, madhouse yapimi anime serisi.
 • yazili kurallari assagidaki gibi olan azrail in seyir defteri;

  * the human whose name is written in this note shall die.
  * this note will not take effect unless the writer has the subject's face in their mind when writing his/her name. therefore, people sharing the same name will not be affected.
  * if the cause of death is written within 40 seconds of writing the subject's name, it will happen.
  * if the cause of death is not specified, the subject will simply die of a heart attack.
  * after writing the cause of death, the details of the death should be written in the next 6 minutes and 40 seconds.

  yazili olmayan kurallari icin;
  http://en.wikipedia.org/…ki/rules_of_the_death_note
 • şu an japonyada gösterimi devam etmektedir. 6. bölümü geçen hafta yayınlanmıştır. tabii ki youtube ortamlarına hoşgelmiştir.
 • sinema filminin ikincisi de bugunlerde gosterime girmis olan manga animze serisidir.
 • 13 bölümden sonra piskopata baglamamı saglamıs anime. bende istiyorum o defterden dedirten, bir sekilde edinilmesi, izlenip piskopata baglanması farz olmuş hede. evet evet bende istiyorum o defterden.
 • oldukça aşmış bir satranç karşılaşması gibi ilerleyen anime. kurgu ve hikaye akşı muhteşem. ilk başlarda "hoyt kira yürü be" denilebilse bile sonradan elemanın gittikçe sapıtmasıyla bakış açısında değişiklik olabiliyor. son zamanlarda izlediğim ve konusu her ne kadar böyle bir şeyin varlığı oldukça olasılık dışı da olsa en rahat anlaşılır anime. insan cidden sonunda kimin kazanacağını merak ediyor. bir iki teori geliştirilebilir gerçi izlerken ama yine de sonu oldukça sürprize açıkmış gibi durmakta şu anda.
 • yoshihisa hirano & hideki taniuchi tarafından hazırlanmış 30 şarkılık bir soundtracki bulunmaktadır. [ben her ne kadar animelerde de filmde de aynı eserlerin kullanılmış olduğunu ileri sürsemde, gerçekte filmin müzikleri farklı olup kenji kawai'ye ait bulunmaktadır.] tracklistteki her bir şarkı daha önce şaheser dediğiniz birçok şey için üzülmenize neden olacak kadar mükemmeldir. 365 gün 6 saat loopa alınsa yeridir
hesabın var mı? giriş yap