• gerçekten vitesi değiştirmekle sonuçlanabilecek eylem.
  • kulaktan dolma bilgiyle hava atmaya çalışan bu insanları hayatımın hiçbir evresinde anlayamadım.

fakat ekşi sözlük bana bu konuda inceleme fırsatı verdi. bu tip insanları denk geldikçe inceliyorum. henüz net bir bilgi edinemedim ama.

oğlum mal mısınız ya siz? neden böyle bir şey yapıyorsunuz? zaten yapmadığınızı gayet iyi biliyoruz. neden yapıyormuş gibi davranıyorsunuz? debriyaja basmadan vites değiştirmenin "arızadan dolayı mecbur kalmak" harici bana bir mantığını anlatın ya? uygun devir de uygun devir. bir bellemiş uygun devir.

pomçikim ehliyet sınavına girecek, bu dingilleri okumasın diye dua ediyorum ya hu.

burayı okuyan insanlara diyorum ki;

böyle şeylerle artizlik yapmayın. zararlı bu.

debe editi: öncelikle:
    (bkz: banane ben de debe editi istiyorum diyen sevgili)

şu an gerçekten çok duygulandım. inanın buna hazır değildim.

kendimi oscar ödülü alan leonardo dicaprio gibi hissediyorum.

bugünlere gelmeme vesile olan anneme, babama, kardeşime ve son olarak sebeb-i hayatım, maşukum, ab-ı hayatım, gülizâr içindeki tek farklı gülüm. enderûnumun ebedi hancısı ve de yolcusu, çeşmimim cefni, vuslatımın neşesi, gülüşümün sebebi, hüznümün müsebbibi pomçikime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve bu ödülü onlara adıyorum.

gerçekten ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı.
  • oto galericiler basmış burayı satışlar azaldı demek.
  • bunu yaptıktan sonra vites topuzuna oturun. bir süre de kalkmayın. sonrası için alıştırma olsun. fena girecek çünkü...
  • yarisciların dog-box ya da sıralı şanzımana sahip otomobillerinde devamli yaptiklari hareket. standart otomobillerde bu hareket yapildiginda uzun bir cortlama sesiyle surucuye bokunu cikardigi ikaz edilir, abartirsaniz şanzımanı elinize bile alabilirsiniz. iyi sürücüler, yolculara caktirmadan bu islemi gerceklestirebilirler. bunun icin önce vites kolu bosa alinir ki bu debriyaja basmadan da rahatca yapilabilir. sonra gaza basilir ve motor yüksek devire cikar ve yavaşça devir dusmeye baslar. bu esnada vites kolu geçirilmek istenen vitese yavasca ittirilir ama bastırılmaz. motor ile şanzıman dislileri ayni devire geldiği an vites geciverir. bu vites dusururken yapilmasi gerekendir. büyültürken daha zahmetsizdir yine yavaşça geçirilmek istenen vitese ittirilir ve uygun devir yakalandığında sessizce vites gecer. debriyaj teli kopmasi gibi durumlarda bu teknikle servise kadar gidebilirsiniz. zor bir durumda kalinmadan denenmesini tavsiye etmem çünkü burada anlatildigi kadar basit degil.
  • eğer acemilik nedeniyle yapılmıyorsa mal kıymeti bilmezlik ve serserilikle açıklanabilecek eylem türü. hareket halindeki arabanın kontağını açıp kapatmak suretiyle arabadan patlama sesi çıkartmak gibi değişik versiyonları da milletimiz tarafından hali hazırda icat edilmiş bulunmaktadır.
  • tebrikler, şanzımanı elinize aldınız.
  • arac $anzimaninin izin verdigi olcude yapilabilen hic bir karizmasi bulunmayan gerzek aktivite (motor sesiyle, ustalikla falan da alakasi yoktur). kimi araclarda deneyin bakalim dagittiniz parcalar kac paraya patliyor.. bir nevi tozlanan hdd'nin devrelerini ballerina cif'le ovmak.

herhangi 1 basit makinenin aksamini bilen, di$li ve debriyaj kavramlarini ozumsemi$ $oforun yapmayacagi eylemdir, o kaddar.
hesabın var mı? giriş yap