• ürünlerinin üzerindeki etiket yoğunluğunu azaltırsa muazzam kâr edecek olan mağaza.
  • poşetten para alma durumunu ben de pazarlama hatası olarak görüyorum. ancak pazarlama hatası olarak görenler bir çözüm önerisinde bulunmamış. bazı kişiler de poşetten para alınarak poşet israfının engellenebilir olabileceğini savunmuş.
    benim önerim : her bir ürün için ürüne belli miktarda poşet parasını eklersin. kasada da bunu hesaplarsın. örneğin bir ürünün satılması istenen tutarı 9,75 tl ise 0,25 tl poşet parası eklersin ve 10 liradan satarsın. satınalma kararına etkileyecek bir tutar değil sonuçta. kasada da müşteri örneğin bu üründen 4 adet aldıysa, poşet almazsanız 1 tl iadeniz oluşacaktır dersin. müşteri kendi karar verir o 1 lirayı alıp almamaya. poşet kullanması gerekiyorsa bunu reddeder ve poşeti kullanır. 1 lirayı almak istiyorsa da alır ve poşeti israf etmemiş olur. müşteri taciz edilmemiş olur, ekstra indirim algısı da yaratılabilir.
  • avrupa'daki marketlerde başta carrefour olmak üzere uygulanan bir şey poşetten para almak, burada da yapılır mı diye düşünmüştüm. biz iki ürün için 10 tane yedek poşeti çantaya atan milletiz, bakalım asıl marketlerde yapılırsa izle curcunayı sen.

çok sevdiğim mağazadır ayrıca saatlerce boş boş gezmişliğim vardır içinde sırf bu sevgimden
  • izmir'in yarısının sırt çantası ihtiyacını karşıladığı firma.
    izmir'de yaşadığım için izmir dedim belki diğer şehirlerde de durum böyledir. özellikle kampüste, otobüste; fiyat/performans oranının düşük olmasından kaynaklı galiba, bu çantayı gördüğüm kadar hiç bir şeyi görmüyorum.

not: eleştirdiğime bakmayın ben de kullanıyorum.

http://www.decathlon.com.tr/…-siyah-id_8281571.html
  • decathlon doğa ve spor dostu bir mağaza benim gözümde poşeti paralı yapmış olması beğenimi iyice arttırdı yanınızda sırt çantasıyla gezebilirsiniz çok rahat olur sizin içinde.
  • poşetten para almaları çok da iyi çok da güzel oldu tamam mı? neymiş efendim paralı poşet uygulaması için türkiye yanlış bir pazarmış. tam aksine, markette kasiyerden gizli fazladan poşet istifleyen türk insanı için uygun asıl bu uygulama. adamların poşetten kâr edecek hâlleri yok, amaç avrupa'da süpermarketlerin çoğunluğunda olan çevre dostu uygulamayı hayata geçirerek en azından bir bakış açısı kazandırabilmek. hem kaliteli ürünlerin uygun fiyata bulunabileceği, hem ürün çeşitliliği sağlayan ve farklı spor dallarını da teşvik eden bir mağaza zinciri bu zihniyetteki insanlara fazla bile.
  • kasiyerlerin mağaza onlarınmış gibi torba pazarlığı yapan, kasiyeri suçlayan kişilere karşı torba yok demesi haklı olmasa bile artık bıkkınlık geldiği için olan birşey.
  • poşetten para alarak çok da iyi yapan firma.

yaptıkları şey 10 kuruşun hesabını yapmak değil, herkesin ihtiyacı kadar poşet almasını sağlamak. satın aldığımız küçük şeyler için bile plastik poşet alan insanlarız, çoğumuzun çantasında o aldığımız küçük şeye yer varken, o poşete gerek yokken bile. x liralık alışveriş yaptım bi de 10 kuruş poşete mi vericem, bi daha alışveriş yapmam diyen de yapmasın. avrupa'nın pek çok yerinde bu uygulama var, burası türkiye burada sökmez demek yerine bir yerden başlamak gerekiyor ve decathlon bunu uygulayan yerlerden biri. daha radikalini isterseniz bozcaada'da plastik poşet tamamen yasak, esnaf kese kağıdı kullanıyor. ne yapalım, adayı mı protesto edelim gitmeyerek, yoksa bu bilincin artmasını mı sağlayalım siz söyleyin.

kaldı ki 10 kuruş aldıkları poşetten gelen geliri turmepa'ya bağışlıyorlar, buradan bir kar da elde etmiyor adamlar. umarım bu davranışları birçok firmaya örnek olur.
  • hala olayın poşetten gelecek 10 kuruşla kar edilmeye çalışıldığı algısında olan insanlar var ne yazık ki. decatlon senden gelecek 10 kuruş için o poşeti satmıyor, aksine poşet kullanma diye caydırıcı olmaya çalışıyor. şöyle ki 3-5 parça birşey aldığım bir gün poşet istediğimde ücretli olduğunu öğrenince cüzdanda 10 kuruş aramaya başladığım sırada kasada ki kız aracınız varsa ya da taşıyabilecekseniz biz gereksiz poşet kullanımının önüne geçmek için bu uygulamaya geçtik dilerseniz poşetsiz taşıyın gibi bir açıklama da bulununca uyandım bende. o sebebpten dolayıdır ki sayın her şeye muhalefet ve celallenmeye yer arayn din kardeşlerim hepimiz insanız ve onlarca canlı türü içerisinde doğaya zarar vermeyi başarabilen tek türüz bunu da hatırlatmak ister, yaaa poşeti de 10kuruşa veriyolar böyle işe sokayımcılara sevgiler sunarım.
  • çevrecilik adına poşetten para alacaklarına, çevreci poşetler kullanabilirler aslında. karton poşetler kullansınlar, sinekten yağ çıkarmasınlar.
hesabın var mı? giriş yap