• takıntılar üzerine çok sayıda güzel ayrıntı yakalanabilecek normal, anormal tanımlarını bir kez daha gözden geçirmeye yönlendirecek izlenesi film.
    akılda kalan bir diyalog:

--- spoiler ---
    +hayat nedir biliyor musun?
    -hayat cehenneme doğru giden bir ölüm marşının tam ortasındaki bir kıkırdamadır
    +hayır değildir.
    _bitmek tükenmek bilmez keder feryadıdır.
    +hayır, hayat tadını çıkarman için bahşedilmiş tek fırsattır.
    --- spoiler ---

fırsatları kaçırmak için yaratılmış olduğunu düşünenlerin kendinden birçok şey bulabileceği film. filmi güzel yapan en önemli ayrıntı da içinde taşıdığı umut olsa gerek.
  • su asklarin en guzeli -dogali diyelim daha dogru olabilir- hep rahatsiz insanlar modelli filmlerde oluyor enteresan bi sekilde (bkz: mozart and the whale) (bkz: my sassy girl). o janrin iste bir diger ornegi. gayet keyif aldim izlerken dolayisiyla.
    hayata dair leziz bir iki quote da vardi:

--- spoiler ---
    "life is nothing but the echo of joy disappearing into the great chasm of misery."
    "life is nothing but the occasional burst of laughter rising above the interminable wail of grief."
    --- spoiler ---

imdb linki icin; http://www.imdb.com/title/tt0490579/
  • robert frost'un güzel ama zorlu bir şiiri. 1961'de başkanlık görevine başlayan genç kennedy için yazmıştı. yemin töreninde 86 yaşındaydı, kürsüye çıkıp okuması gerekiyordu, ancak kara yansıyan güneş ışığından gözleri kamaşınca okuyamadı. onun yerine ezberden eski bir şiirini (the gift outright) okudu.
  • ing. adanma.
  • six senses & terk dawn ortak yapımı, uplifting trance'ın en güncel tanımı. original mixi ayrı güzel ama suncatcher remixi apayrı. 10 gün sonra, tabii ki blue soho recordings'den çıkacak.

six senses & terk dawn - dedication (original mix)
    six senses & terk dawn - dedication (suncatcher remix)
  • thin lizzy'nin belki en gaz şarkısı.
    phil lynott'un sesi, scott gorham'ın saçları.

this is dedicated to the woman i love
    wherever she stands - my dedication
    this is dedicated to the millions
    that are starving from hunger - in dedication
  • harikulade bir pain of salvation sarkisi, bileni inanilmaz az. her saniyesi dolu dolu keyif veren bir sarki.uzuyor mu,huzur mu dolduruyor bazen hissiyatini gercekten de cozemiyorum. cevirisini internette bulamiyorum birkac cumleyi kendi vasat ingilizcemle ceviriyorum, umarim biri guzel bir ceviriyle bir gun gunumu senlendirir. kiymeti harbiyesi bilinmesi gereken bi eser, uc arkadasima atmistim biri aglamisti. digerleri de bayilmaya yakindi
hesabın var mı? giriş yap