1. premium+ üyeliği aylık €10. bence pahalı, aynı şeyleri spotify €5'a sağlarken.
  2. bugüne kadar neden geçmedim ki dedirten müzik servisi. her yönüyle çok hoşuma gitti. uygulamaları ise oldukça kaliteli. üstelik kullandığım tüm cihazlarda uygulaması var. lenono ideapad yoga için windows 8, nokia lumia 920 için windows phone, lg smart tv için smart tv uygulaması yapmışlar ve hepsi düzgün çalışan güzel uygulamalar. browserda bile düzgün çalışmayan, windows phone, windows 8 ve smart tv uygulamaları bulunmayan, şarkıları youtube'dan çekip abuk sabuk arama sonuçlarıyla can sıkan ve semantik yapıya geçmeyip çalan şarkıya dair hiçbir bilgi içermeyen fizy'nin premium servislerine aylık 8 ? vermektense buraya aylık 10 ? verip tüm platformlarda, offline seçeneğiyle de birlikte müzik dinler, çalan şarkının albüm kapağından tut da şarkı sözlerine kadar her şeyi listelerim daha iyi. tuttum seni deezer!
  3. spotify ve deezer kullanan birisi olarak ilk pozitif yorumlarım:

+türkiye'de çalışması
    +browser desteği ile çalışması
    +tematik radyoların olması (vogue playlist, soundgarden (festival olan) playlist gibi)
    +müzik mikseri sayesinde dj'liğe özendirme
    +yeni türkçe albümlerin daha hızlı eklenmesi (gerçi spotify türkiye'ye açıılırsa deezer'ı bu konuda geçer)

negatif yorumlarım:

-müzik arşivi yetersiz. gerçi belli ki bunun için çalışan bir ekibi var, her gün yeni albümler ve sanatçılar ekleniyor.
    -pc için olan uygulamasını ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirememek
    -browser versiyonun arayürüzünün çok karmaşık olması. (ne nerde diye bulmak ve araştırmak çok zor)
    -seçimlerinin ve önerilerinin bireysel kullanıcının değil de internetin genelinin seçimlerine göre şekillendirmesi (yapmayın böyle küçük hatalar)
    -ses kalitesi spotify'dan bir tık daha kötü
    -seçtiğiniz radyo teması ile içeriğinin alakasız olması
    -"benzer sanatçılar" sekmesinin mantıklı sonuçlar vermemesi
    -application'ların yetersiz olması

şeklinde olan müzik servisidir. ama yine de candır kendisi. başarılı bir ekip ile geliştirilirse türkiye'nin spotify açığını kapatıp gayet güzel bir pazar payı yakalayacaktır.
  4. sonradan şarkıları engelleyen site. dün dinlyebiliyordum get lucky'yi bugün ülkeni beğenmedik diyor.
    sonra niye korsan var.
  5. çıkardığı uygulama tek başına windows 8 kullanma sebebi bile olabilir.
  6. tool'un olmadığı mecra. evet, bildiğin tool yok. aratınca çıkmıyor. yok yani. bildiğin yok varolmama hali. yokluk.
  7. led zeppelin albümlerinin bulunmadığı müzik dinleme platformu.
  8. grooveshark'dan daha iyi bir tarafına rastlayamadım. belki çok da bızıklamadığım içindir.

ccc grooveshark ccc

deezer hakkında bilgi verin