• bugüne kadar neden geçmedim ki dedirten müzik servisi. her yönüyle çok hoşuma gitti. uygulamaları ise oldukça kaliteli. üstelik kullandığım tüm cihazlarda uygulaması var. lenono ideapad yoga için windows 8, nokia lumia 920 için windows phone, lg smart tv için smart tv uygulaması yapmışlar ve hepsi düzgün çalışan güzel uygulamalar. browserda bile düzgün çalışmayan, windows phone, windows 8 ve smart tv uygulamaları bulunmayan, şarkıları youtube'dan çekip abuk sabuk arama sonuçlarıyla can sıkan ve semantik yapıya geçmeyip çalan şarkıya dair hiçbir bilgi içermeyen fizy'nin premium servislerine aylık 8 ? vermektense buraya aylık 10 ? verip tüm platformlarda, offline seçeneğiyle de birlikte müzik dinler, çalan şarkının albüm kapağından tut da şarkı sözlerine kadar her şeyi listelerim daha iyi. tuttum seni deezer!
  • spotify ve deezer kullanan birisi olarak ilk pozitif yorumlarım:

+türkiye'de çalışması
    +browser desteği ile çalışması
    +tematik radyoların olması (vogue playlist, soundgarden (festival olan) playlist gibi)
    +müzik mikseri sayesinde dj'liğe özendirme
    +yeni türkçe albümlerin daha hızlı eklenmesi (gerçi spotify türkiye'ye açıılırsa deezer'ı bu konuda geçer)

negatif yorumlarım:

-müzik arşivi yetersiz. gerçi belli ki bunun için çalışan bir ekibi var, her gün yeni albümler ve sanatçılar ekleniyor.
    -pc için olan uygulamasını ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirememek
    -browser versiyonun arayürüzünün çok karmaşık olması. (ne nerde diye bulmak ve araştırmak çok zor)
    -seçimlerinin ve önerilerinin bireysel kullanıcının değil de internetin genelinin seçimlerine göre şekillendirmesi (yapmayın böyle küçük hatalar)
    -ses kalitesi spotify'dan bir tık daha kötü
    -seçtiğiniz radyo teması ile içeriğinin alakasız olması
    -"benzer sanatçılar" sekmesinin mantıklı sonuçlar vermemesi
    -application'ların yetersiz olması

şeklinde olan müzik servisidir. ama yine de candır kendisi. başarılı bir ekip ile geliştirilirse türkiye'nin spotify açığını kapatıp gayet güzel bir pazar payı yakalayacaktır.
  • çıkardığı uygulama tek başına windows 8 kullanma sebebi bile olabilir.
  • tool'un olmadığı mecra. evet, bildiğin tool yok. aratınca çıkmıyor. yok yani. bildiğin yok varolmama hali. yokluk.
  • 2 saatin kaldı diyor lan, sadece webden dinliyordum, ne premium trial aktif ettim, ne de cepten girdim. sanırım buna da kısıtlama getirecekler.
  • başka bir müzik dinleme mecrası varsa kesinlikle tercih edilmesi gereken.

-ses kalitesi nedense yeni eklenen albümlerde ilk başta çok kötü oluyor.

-hesabıma kaydettiğim ve telefonumdan da dinlediğim şarkıları aniden "biz bööle bişi indirmedik ki" diye bulamamaya başlıyor.

-radyo olayı çok salak. bir sanatçının radyosunu açtığınızda saçma saçma sonuçlar getiriyor.

-radyoda geçiş yapamamak ne demek lan? tam sayısını bilmiyorum ama radyo esnasında bir iki şarkı geçtikten sonra tekrar geçiş yapmaya izin vermiyor.

-radyoda şarkı çalarken şarkıyı tam olarak dinlemek zorundasınız. mesela şarkının girişini sevmiyorsunuz, mouse ile şarkıyı ileri alamıyorsunuz.

-android app'i bug dolu ve yeterli güncelleme yok

sonuç: radyosundan nefret ediyorum. diğer özellikleri de türkiye şartlarında eh işte. spotify gelse de hepimiz rahatlasak yahu.
  • telif hakkını ödemediği için kapatılan ama mazlum muamelesi gören şirket.

adamlar haksız yere hizmet verdikleri için kapatıldı. kapatan da çok sevdiğiniz sanatçılar.

sonra özgürlükler ülkesiymiş de bilmemneymiş. kabul türkiye internet konusunda götüm gibi fakat akla karayı karıştırmamak lazım.

buna karşılık olarak hakkıyla parasını ödeyenler (bkz: fizy)(bkz: ttnet müzik) ve bu parayı ödeyebilmek için iki fazla reklam gösterdiği için eleştirilir canını sevdiğim ülkesinde
  • spotify kullanıp vpn ile uğraşmaktansa ara sıra kullanılan, inanılmaz derecede eksik bir veritabana sahip müzik servisi.

müzik dünyasının en değerlilerinden bazı grupların**** bazı albüm ve şarkılarına -hatta bazen hiçbirine- burada rastlamak mümkün değildir. bu ve benzeri eksikliklerini gidermedikçe premium veya premium+'ına para ödemeye asla ve asla değmeyecek platformdur.
  • spotify gibi yakaladigi her yerden somurme mantigina sahip olmadigindan su ana dek sempatim cok yuksek kendilerine, yakinda parayi bastirip abone olabilirim.
  • (bkz: cubic.fm)
hesabın var mı? giriş yap