gominist redar

  • 6579
  • 9
  • 2
  • 1
  • dün

ramazan'da sokakta su içe içe yürüyen insan

gayet normal insan... susamış olması çok olası.

ben anlamıyorum ki? birileri oruç tutarken; belirli zaman diliminde yemek yiyip, su içmezken başka biri yiyip, içince ne oluyor?

yani şimdi sokağa çıktığımızda su içen birini gördüğümüzde ya da yemek yiyen birini gördüğümüzde hemen canımız çekip yemek yemeğe mi başlıyoruz ya da su mu içiyoruz?.. insan susadığı için su içer, karnı acıktığı için yemek yer... karnı tıka basa dolu bir insanın canının yemek çektiğine şahit oldunuz mu hiç?

şimdi sokağa çıktığımızda etrafta bir dolu yemek yiyip, su içen insan var onlara karışmamamızın nedeni bizim de su içip yemek yiyebiliyor olmamız sanırım? mantığımız buysa ramazanda oruç tutan insanlar da iftar vakti o yemekleri yiyip su içebildiklerine göre eh sokakta yemek yiyip, su içmenin bir zararı yok... değil mi?

en azından haziranda, temmuzda, ağustosta vs. yılın 12 ayında aç gezen, fakirlikten fukarılıktan istedikleri şeyleri yiyip içemeyen insanlar yaşarken dışarıda yemek yiyip, su içmekten nasıl bir farkı var ki ramazanda sokakta su içmenin?

ben anlamıyorum ne kadar saçma bir ikiyüzlülük bu... ramazanda oruç tutmanın ana amacı fakirlik, açlık çekenleri anlayabilmek, onlarla empati kurabilmek değil mi? bu aç insanlar açken etrafta yemek yiyen, su içen binlerce, milyonlarca insan yok mu?

eh öyleyse amaç o aç kalan insanlarla empati kurmaksa, sağda solda yemek yiyip, su içmeyen insanlar yokken tam olarak nasıl bir empati kurmayı bekliyorsunuz ki? var olmayan bir hal yaratıp var olan bir başka hali anlamaya çabalıyorsunuz! çok mantıklı bu islam gerçekten...

lamı cimi yok! islam faşizminden öte değil bu ramazan ayında sokakta yemek-su tüketilmemesini istemek... ben bir tarafımdan ter dökerken, sokakta koşturup susuzluktan geberirirken su içemeyeceğim çünkü etraftaki müslümanlar oruç tutuyor, onlar su içemiyor? ya bir siktir git arkadaş...

(bkz: islam çok güzel sen de gelsene)

devamını okuyayım »
26.06.2013 02:27