• pek yakında sözlükte göreceğimiz kıyaslama. pes fifa, ios android, fenerbahçe galatasaray kadar ateşli olması beklenmiyor.
  • kullanıcı deneyimleri üzerinden diğer kullanıcıları bilgilendirme amaçlı yapılan karşılaştırma.

mesela gıcıklığına (hani çok eskiden popülerdi o yüzden)ikisinde de levent yüksel araması yaptım ve deezer 1 albümle fark attı.

aynı şeyi jan garbarek için de yaptım ve 1 albümle fark atan deezer oldu! inanılır gibi değil!

velhasıl kelam deezer'ın arşivi daha yüklü gibi görünüyor.

gerçi ikisi de belli sürelerde free kullanım hakkı veriyor. deneyip görünüz.
  • ikisinin de ac/dc arşivi yok. dolayısı ile biri diğerinin laciverdi. ayrıca (bkz: #37596063)
  • yerli müzik, özellikle 2005 öncesi, alanında spotify'in fersah fersah önde olduğu karşılaştırma. yabancı müzik için ise tam tersi bir deezer hakimiyeti söz konusu.
  • spotify'nin cevrimdisi calma ozelligi sarkilari bir nevi mp3 haline getirdigi icin suan bir adim onde gibi ayrica kesfet zimbirtisi daha aktif calismakta *. fakat uyelik ucreti ve yabanci arsiv konusunda deezer'in guzelligi tartisilmaz ama hicbiri de fizy'nin ilk heycanini vermez.
  • spottify'ın her türlü galip geleceği karşılaştırma.
  • arşiv bakımından ikisi bir araya gelse bir grooveshark etmeyecektir.
  • ikisini de bir süre kullandım. deezer türkçe müzik konusunda çok çok daha iyi. keşfet dalgasında da gerçekten çok da bilinmeyen iyi gruplar ve iyi şarkıları geliyor.

spotify çok yetersiz bu konuda.
  • uzun araştırmalarım sonucu dezzer'ı seçtiğim karşılaştırmadır. aralarında büyük fark yokmuş gibi görünsede gözden kaçmaması gereken çok büyük bir farklar mevcuttur.

deezer'ın yapısı geliştirilmeye, değiştirilmeye spotify dan daha uygundur ve bu yüzden deezer'ı seçmiş bulunmaktayım. deezer'ın hear this bölümü spotify dan kat kat daha gelişmiştir ve deezer'ın uygulamalar bölümü hear this e aşırı yardım etmektedir.

spotify da a bağlı ektra uygulama indirmek mümkün değil ama deezer size bir çok bedava uygulama sunarak müzik dinlemeyi daha zevkli bir hala getiriyor. yeni şarkılar keşfetmenizi kolaylaştıran deezer'ın sizden tek istediği deezer üstünden müzik dinlemeniz. gerçek djler sizin müzik zevkinize uygun müzikleri size sunuyor. şunuda eklemek isterim deezer bu sektöre spotify dan 1 yıl daha geç girmiş olmasına rağmen spotify ı yakalamış hatta bir çok konuda geçmiştir bunun sebebi ise bahsetmiş olduğum google play store tarzı bir politika izlemiş olmasıdır.

birazda sayıları konuşturalım.
    müzik arşivi
    spotify:25 milyon deezer:30 milyon

kullanıcı
    spotify:20 milyon deezer:12 milyon

para veren kullanıcı (balina)
    spotify:5 milyon deezer:5 milyon

müzik kalitesi
    spotify:320 kbps e kadar deezer:320 kbps e kadar

offline mod
    spotify:mevcut deezer:mevcut
hesabın var mı? giriş yap