• kabuslar içinde hastalıkla boğuştuğum bir gecenin ertesi aile hekimimiz tarafından yazılan ilaç, annemin söylediğine göre dilodey, üzerinde yazan deloday, benim anladığım diloyloy. bünyemde kafama kürek yemişim gibi hissetmemi ve geceyi sorunsuz atlatmamı sağlamış minicik mavi haplardır.
  • kendisine orkid, kotex, tampax gibi reklamlar çekilmesi gereken ilaçtır efendim. zira deloday ile kırlarda koşup oynayabilir*, havuza girebilir, denizlerde boy verebilir*, pazar sabahları sevdikleriniz ile yastık yorgan* arasında oynaşabilirsiniz.
  • 15-20 gündür geçmeyen bilimum alerjik zımbırtılar canıma tak edince doktora gittim, bana bunun efervesan tabletlerini verdi. şimdilik pek bir etkisini görmedim ama yan etkisini hemen gördüm çok şükür. iştahım yok, yiyemiyorum. zalımın kızı deloday. hapşırıklarım geçmezse soracağım sana.

o kadar mutluyum ki ekleme yapmak istiyorum. üçüncü günden sonra hapşırmalar gitti, burnum tıkalı değil, sürekli akmıyor, çok mutluyum.
  • yarrraaaamı uyku yapmaz.
  • kalça sıkışması tanısıyla gittiğim devlet hastanesindeki ortopedi doktorunun bana verdiği ilaç.
    bu ilacın, ne internette ne de prospektüsünde kas ve eklem ağrıları ya da benzeri birşeyle alakasını göremedim. benim şikayetlerimle tamamen alakasız bir ilaç gibi duruyor. muhtemelen doktor yanlışlıkla yazdı bu ilacı. çünkü malum, elle yazılan reçete yok artık. bilgisayar ekranında, ilaçlara tik koyarak reçete yazıyorlar. kuvvetle muhtemel yakını tam göremeyen doktor amcanın, isim benzerliği nedeniyle yazdığı bir ilaç oldu.
    ama yine de hatırı kalmasın diye içiyorum. şimdi hastaneye git, sıra al, doktora bunu neden yazdın diye sor, uzun iş. en iyisi içmek.
  • uyku yapmasını geçtim, sabah işe gitmek için alarma uyandığım esnada "sen bugün işten muafsın, bugün şirkette ilaçlama vb olacağı için gelmemelisin" gibi rüyalarla uyumama devam etmeme de neden olmuştur.
  • her eczaneye gidişimde delöydelöy diye mendil sallamamak için kendimi zor tutmama sebep olan ilaç.
  • hastayım sözlük ateşim ara ara çıkıyor ve boğazım şişti başımda ağrıyor. doktor bana bunun efervesan tablet olanını yazdı. reçetesine bakıyorum alerji ile ilgili diyor . kafam karıştı gerçekten.

edit: iyi geldi gerçekten
  • kendisiyle beraber aynı anda macrol ve a-ferin içmemle çok temiz bir kafaya ulaşmama ve yüz sene uyumama vesile olmuştur. neyse ki sağlıklı uyandık.
  • bu nasıl bir şeydir arkadaş bulanın taşaklarını öpeyim. yıllardır sürekli alkol kullanıyorum. bundan bir ay önce içtiğim bir tane birada bile cildimde ki eski izler pembeleşmeye başladı. doktora gittim 1. sınıf karaciğer yağlanması dediler. yaklaşık 1 ay her şeyi yaptım rejimi, detoksu, vitamini, enginarı vs. bana mısın demedi.
    sonra geçenlerde saman nezlesi için doktora gitmeden eczaneden aldığım bu fontik hapı almaya başladım. ulan iki günde düzelir mi insan. ne koydunuz buna nerden neyi yakalıyor da kesiyor bu canını yediğim desloratadin'i ya.
    kimyanın karşısında saygıyla eğiliyorum.
hesabın var mı? giriş yap